'Prachtig om de oudjes te laten shinen' Groepsreizen Sale korting tot 1 Scouting wist van zedenverleden verdachte zaak-Verstappen Walcheren Gerard Joling coach bij The Voice Senior Dat vertelt Frank Peters (63), des tijds politierechercheur en al 57 jaar lid van de scouting in Heerlen. „Dit is een man die je niet bij de scou ting moet willen hebben", kreeg Peters in 2001 te horen van een lid van het second opinionteam van de politie, dat de zaak-Verstappen op nieuw bekeek. Peters zat in die tijd in een landelijk opvangteam van de scouting, dat in actie kwam bij ern stige gebeurtenissen zoals zeden delicten. Het verhaal van de oud-recher cheur is opmerkelijk omdat de po litie Brech in 2002 liet lopen. Niet alleen was hij in 1985 verdachte ge weest in een zedendelict, ook was hij in de nacht nadat het lichaam van Verstappen op de Brunssum- merheide was gevonden, vlakbij de plaats delict staande gehouden door twee marechaussees. Brech werd daardoor in 2001 twee keer als getuige gehoord toen het onder zoek nieuw leven werd ingeblazen. Yolanda Dols, politiewoordvoer ster en betrokken bij het onder zoek, erkent dat Brech in 2001 heeft verklaard dat hij al eerder in beeld is geweest voor een zedendelict. Maar dat delict is geseponeerd. Mede daardoor werd hij toen geen verdachte in de zaak-Verstappen. Na de waarschuwing van de po litie confronteerde Peters Brech met de informatie. Brech bekende meteen dat hij op jongens viel. Ook onthulde Brech dat hij in het verle den een zedendelict had begaan. Peters: „Hij vertelde dat hij aan het fietsen was met zijn fotocamera en twee jongens passeerde. Bij het fo tograferen was hij 'te ver gegaan', zei hij. Ik weet niet wat hij daar pre cies mee bedoelde." Over de moord op de 11-jarige Verstappen repte Brech met geen woord. Recher cheur en ervaren scout Peters vroeg niet door. „Dat kon ook niet, ik mocht geen onderzoeksinformatie gebruiken in een gesprek dat ik als lid van de scouting voerde." Brech bekende volgens Peters ook dat hij op jongens tussen de 10 en 14 jaar viel, de leeftijdscategorie waaraan hij al jaren leiding gaf Pe ters verzocht Brech na diens ont hulling om zijn lidmaatschap bij de scouting op te zeggen, wat hij uit eindelijk deed in 2002. P4 17°C Nieuwsmedia Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl »P26 Schotengroep Voor de Zeeuwse kust werd gistermorgen een Duitse zeemijn tot ontploffing gebracht. De mijn werd in juli gevonden bij het aanleggen van de stroomkabel voor windpark Borssele. De maritieme tak van de Explo sieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) bracht de bijna zevenhonderd kilo zware mijn tot ontploffing vanaf de mijnenjager Zr.Ms. Urk. Dat gebeurde ruim 1500 meter uit de kust nabij Vlissingen en zorgde voor een waterfon- tein.Tijdens het onschadelijk maken van de bom werd de scheepvaart stilgelegd, fotorolfdefeijter Politie tipte in2002 al over Brech De politie heeft de Limburgse scouting al in 2002 gewaar schuwd voor het zedenverleden van Jos Brech, nu hoofdver dachte van de moord op Nicky Verstappen in 1998. Brech was, vond de politie, een gevaar voor kinderen bij de scouting en moest daar weg. Chris van Mersbergen Victor Schildkamp Heerlen vrijdag 24 augustus 2018 Buien en pzc.nl koele lucht Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Boek nu een verre groepsreis met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 67 wereldwijde groepsreizen. Boek nu en profiteer tot 175 korting per persoon. Vertrekken t/m augustus 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1