Van de Beek niet 18 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN BELGIË Als alles meezit, is er kans dat ik meedoe' De 29-jarige Daniël Ricciardo trekt na dit seizoen naar Renault. En de zeven jaar jongere Pierre Gasly komt van Toro Rosso, wat Max Verstappen (20) in 2019 automatisch kopman maakt bij Red Buil Racing. „Ik zie mezelf straks niet als leider." maakte. Eigenlijk had niemand zijn reserverol aan zien komen. Hij zelf ook niet. Hij werd een beetje boos. Liet dat voor zijn doen ook duide lijk merken. In Luik, na de wed strijd tegen Standard, stond Van de Beeks gezicht op 'standje onweer'. Piekeren Zie nu het contrast na alweer een swingend Europacupavondje. Geen gemok, maar de kin omhoog. „Het is niet altijd leuk, niet altijd ho sanna. Dat hoort bij een carrière. Je kunt niet blijven piekeren. Ik heb hard getraind, extra getraind. Ben blij dat ik nu mijn kans kreeg en dat we goed hebben gespeeld." Je zou denken: het seizoen is pas net onderweg. Je hoeft niet direct in de put te zitten. Maar toch: dat hij Van de Beek draait er niet omheen. Ja, klinkt het volmondig, op de vraag of hij extra getergd was tegen Dinamo Kiev. En ja, daardoor won hij nét even wat meer duels. „Daar kan ik wel over liegen. Maar als je een paar wedstrijden op de bank zit, krijg je dat gevoel toch. Zo van: ik móet en wil het laten zien." De bijrol van Van de Beek was de meest besproken keuze die trainer Erik ten Hag dit prille seizoen Geen vraag over die tienduizenden Max-fans in België. Geen vraag over hoe speciaal het is om te racen op zijn 'thuiscircuit'. Geen vraag over zijn Belgische roots en de hemelse smaak van Belgische frieten. Hele maal niets van dat. Jaar na jaar kon Max Verstappen de mediadag voorafgaand aan de Grand Prix van België wel zo'n beetje uittekenen, maar gisteren verliep het eens anders in de Ar dennen. Het draaide in de paddock van Spa eens niet om Verstappen, maar juist om de stoelendans rondom hem. Daniël Ricciardo vertrekt na dit seizoen, Pierre Gasly komt. En wat had Verstappen daarop te zeggen, tijdens zijn vakantie? Een kort tweetje stuurde hij, waarin hij Gasly welkom heette in het team. Dus werd hij door de media ge bombardeerd met vragen over de personen om hem heen. Over diegene die komt had hij meer te vertellen dan over de ver trekker, want de Limburger be kende de transfer van Daniël Ricci ardo naar Renault ook niet echt zo goed te begrijpen. „Ik was net zo verrast als iedereen was, denk ik. Maar goed, uiteindelijk is het zijn beslissing." Vraagtekens De stilte die hij daarna liet vallen maakte wel duidelijk dat hij ook nog geen toelichting heeft gekregen van zijn teammaat. In de persconfe rentie voor hem had Ricciardo zelf al wel duidelijk gemaakt dat het hem niet om geld ging. Ook niet om zijn positie in het team of een gebrek aan vertrouwen in de nieuwe motorleverancier Honda, maar om een nieuwe uitdaging. De wens van een nieuwe omgeving. „Nou, als het daar echt om gaat, vraag ik me wel af of hij nu de beste omgeving kiest om naartoe te gaan", zo plaatste Verstappen bij die lezing ook maar vraagtekens. Wie naar de resultaten kijkt, kan natuurlijk alleen maar concluderen dat Ricciardo met Renault een flinke stap terug gaat doen. Natuur lijk hebben de Fransen de bij Red Buil soms wat gefrustreerde Aus traliër een proces terug naar de top voorgeschoteld waar hij, uiteraard Kort Quote van de dag Boete Cilic Zeges Nieuwe sponsor voor Anema Luchtvaartmaatschappij easyjet is de nieuwe sponsor van het schaatsteam van Jil- lert Anema (foto). De ploeg met olympische medaillewinnaars Jorrit Bergsma en Irene Schouten kwam jarenlang uit onder de naam Clafis, maar eind mei stapten de schaatstrainer en zijn rijders op. Ze werden het niet eens met geldschieter Bert Jonker over de invulling van het team. Team easyjet wordt in oktober gepresenteerd. Guerrero weer geschorst De dopingschorsing van voetballer Paolo Guerrero is na een onderbreking tijdens het WK voetbal weer van kracht. Een Zwitserse rechtbank, die eind mei de schorsing van de sterspeler van Peru had opgeschort, waar door deze toch kon deelnemen aan het we reldkampioenschap, heeft het uitstel van de sanctie weer opgeheven. De voetballer was geschorst nadat bij hem eind vorig jaar spo ren van cocaïne aangetroffen. Zijn schorsing loopt afin april 2018. Richie Porte naar Trek Richie Porte (foto) fietst vanaf komend jaar voor Trek-Segafredo. De 33-jarige Australiër ondertekende een contract voor twee sei zoenen bij de Amerikaanse ploeg, waar ook de Nederlanders Bauke Mollema en Koen de Kort voor uitkomen. Porte komt over van BMC. In 2016 eindigde hij als vijfde in de Tour de France. Zowel dit jaar als vorig jaar verliet hij de Tour voortijdig na een val. Porte is in 2019 kopman van Trek in de Tour. Flitsen vrijdag 24 augustus 2018 GO Bye Daniël A Erik ten Hag (I) geeft Donny van de Beek bij zijn wissel een bemoedigend tikje, fotoanp Donny van de Beek (21) was ta melijk plots bankzitter bij Ajax. Tegen Dinamo Kiev (3-1) bewees hij zichzelf een goede dienst. „Het is niet altijd hosanna." Daniël Dwarswaard Amsterdam De pols van Joost Luiten (32) is uit het gips en hij heeft zich gisteren ingeschreven voor de KLM Open in september. Arjan Schouten Spa-Francorchamps Nemanja Gudelj blaast zijn loopbaan nieuw leven in bij Sporting Portugal. De club, waar Bas Dost ook speelt, huurt de midden velder een seizoen van het Chinese Gu- angzhou Evergrande. Vitesse kan de komende maanden geen beroep doen op Rasmus Thelander. De Deense verdediger brak op een training zijn linkerenkel. NAC hoopt Benjamin van Leer, reserve doelman bij Ajax, naar Breda te halen. U SCHAATSEN Johan Bruy- neel moet 1,2 miljoen dollar (circa 1 miljoen euro) terugbe talen aan de Amerikaanse overheid. In zijn periode als manager van wielerploeg US Postal zou hij zich onrecht matig hebben verrijkt met be lastinggeld. 5 Marin Cilic (29, foto) doet vol gend jaar voor de vijfde keer mee aan het ABN AMRO World Tennis Tournament. Eerder al wer den Nick Kyrgios en Kei Nishikori vast gelegd. I De Franse wielrenner Ar- naud Démare (FDJ) won in de Tour du Poi- tou-Charentes tot nu alle vier de etappes. Gisteren was hij de beste in de massasprint én de tijdrit. VOETBAL WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18