15 Trump: mij afzetten is beurscrash Het eventueel afzetten van de Amerikaanse president Donald Trump zal zorgen voor een negatieve koersreac- tie op de beurzen. Dat is al thans de verwachting van Trump zelf, zo zei hij tegen de zender Fox News. Overi gens gaat Trump er niet van uit dat de zogeheten impe- achment-procedure zal wor den opgestart. Trump ligt onder vuur van wege het mogelijk overtre den van de campagneregels. Zijn voormalig advocaat Mi- chael Cohen verklaarde on der ede dat hij in opdracht van Trump betalingen heeft gedaan om de verkiezingen te beïnvloeden. Zo werd on der meer zwijggeld overge maakt naar pornoactrice Stormy Daniels en ex-play- mate Karen McDougal. Ook wordt nog altijd onder zocht of Rusland of Russen zich actief met de verkie zingscampagne van Trump hebben bemoeid. De presi dent zei al vaker dat er sprake is van een heksenjacht. Co- hen heeft volgens Trump dingen verzonnen om een deal met de aanklagers te re gelen. Alle Amsterdammers mogen zich gevrijwaard weten van vernedering Geen rolkoffer meer bij Ryanair Ryanair accepteert rolkoffer- tjes niet langer als handba gage. Reizigers moeten dit stuk bagage per t november tegen extra kosten laten in checken als ruimbagage, be halve wie een priority-ticket heeft. De nieuwe regels gaan ook gelden voor andere uit de kluiten gewassen handba gage. Reizigers van Ryanair mogen tassen en koffers tot een gewicht van tien kilo nu nog zelf het vliegtuig mee in nemen. Binnenkort mogen alleen rug-, hand- of laptop- tassen van normaal formaat gratis mee. Facebook gooit kwis weg AH haalt salades terug Brand in tbs-kliniek Bij GWK Travelex, met vijftig ves tigingen en tachtig servicepunten de grootste geldomwissellaar van ons land, hebben ze de handen vol aan de handel in de Turkse munt. De drukte wordt echter niet ver oorzaakt door Nederlandse Turken die, zoals de Turkse president Erdo- gan wil, westerse valuta omwisse len in lira. „Het merendeel van de omwisselaars bestaat uit vakantie gangers die een lastminutetrip naar Tïirkije hebben geboekt om te pro fiteren van de gunstige koers", zegt woordvoerder Leonard Stolk. Reisaanbieders bevestigen dat de goedkope lira een positief effect heeft op het aantal reizigers. „De komende weken zijn alle vluchten goed bezet", zegt woordvoerster Si- mone van den Berk van reisaanbie- der Corendon. Ze voegt eraan toe dat het land al het hele jaar enorm in trek is. „Ten opzichte van 2017 boeken we dit jaar 40 procent meer reizen naar Turkije." Soortgelijke geluiden bij vlieg tuigmaatschappij Transavia, die veel vluchten uitvoert voor tour operators. „Zelfs naar vluchten in 2019 is nu al een grote vraag", aldus een woordvoerder. Alleen TUI ziet geen verschil in boekingsgedrag. „Dat komt omdat het merendeel van onze reizigers een all-inclusive reis boekt waarop koersveranderin gen amper invloed hebben", zegt een woordvoerster. „Al zijn beste dingen ter plekke door de lage koers voor onze klanten mogelijk wel goedkoper nu." De koers van de Turkse lira ten opzichte van de euro daalt al het hele jaar. Nadat de VS begin deze maand economische sancties op legde aan Turkije ging het hele maal hard: de munt is nu bijna 40 procent minder waard dan be gin dit jaar. De landen liggen met elkaar overhoop, omdat Turkije weigert een Amerikaanse dominee vrij te laten. ExcLusieve Lezersreis Vanaf Skiën in het Legendarische Kirchberg IÉ pharosreizen ül ïH# 8-daagse wintersport Pension Jordan Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc ép reiskatern.nl vrijdag 24 augustus 2018 PC WASHINGTON Burgemeester Halsema van Amsterdam bindt in een brief aan de gemeenteraad de strijd aan met islamitisch radicalisme. Een pinguin in de dierentuin van Londen lijkt de verzorger te vragen: is alles goed met me? De dieren worden jaarlijks gewogen, om bijvoorbeeld het voedsel beter op ze af te kun nen stemmen. Ook levert de meting gegevens op voor inter nationaal onderzoek naar bedreigde diersoorten, fotoap SCHIPHOL MENLO PARK Facebook heeft een kwisje verwijderd van het netwerk, omdat het mogelijk de gegevens van vier miljoen gebrui kers heeft mis bruikt. Het gaat om myPersonality, dat vooral voor 2012 actief was. Ze wil den volgens Face book niet meewer ken aan een onder zoek. „En het was duidelijk dat ze in formatie deelden met onderzoekers en bedrijven." ZAANDAM Wie allergisch is voor amandel, pis tache of sesam, doet er verstandig aan om AH Groente Salade Quinoa Noten, met als ui terste houdbaar heidsdatum 28 au gustus, terug te brengen naar de supermarkt. Albert Heijn waar schuwt dat de be wuste ingrediënten niet op het etiket staan. De salades zijn uit de schappen gehaald. POORTUGAAL In een cel van tbs- kliniek De Kijvelan- den in Poortugaal heeft gisteravond brand gewoed. De eerste etage moest ontruimd. Elf tbs'ers moesten hun kamer uit en kregen een plekje elders in het gebouw. Run op reizen Turkije door goedkope lira Nederlanders grijpen de lage koers van de Turkse lira aan voor een reis naar Turkije. On danks dat het hoogseizoen af loopt, zitten alle vluchten naar het land de komende tijd goed vol. Ook bij geldwisselkantoren merken ze dat. Dénis van Vliet Lijnden Turkije is het hele jaar al in trek bij de vakantieganger, fotoap 22/12 -28/12 29/12 -04/01 05/01 -25/01 26/01 -08/02 09/02-15/02 16/02 -22/02 23/02-01/03 02/03-08/03 09/03-15/03 16/03 -22/03 284 289 219 259 269 289 299 289 229 224 Kom skiën in een van de meest bruisende regio's van Oostenrijk. Voor zowel families met kinderen als voor wanneer je met zijn tweetjes of met vrienden wil wintersporten, Kirchberg is geschikt voor iedereen. Prijzen zijn in p.p. o.b.v. een twee-/driepersoonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-) en kosten Calamiteitenfonds 2,50). Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) kinderen 3 t/m 7 jaar: 50% KORTING kinderen 8 t/m 11 jaar: 25% KORTING 3E persoon vanaf 12 jaar of ouder: 10% KORTING Het gebied is niet voor niets zeer geliefd onder Nederlanders. De hele winter worden er leuke activiteiten en evenementen georganiseerd, de après-ski is bijzonder gezellig en het piste-aanbod zeerveelzijdig. Zowel beginners als ervaren skihelden kunnen in Kirchberg terecht. Er is zelfs een groot aantal Nederlandse skileraren. Je verblijft in het gemoedelijke Pension Jordan dat op korte afstand van het centrum van Kirchberg ligt. De skibushalte bevindt zich op ca. 150 meter van het pension. Inbegrepen 7x overnachting inclusief ontbijtbuffet wifi •toeristenbelasting ABTO, AKANT, ES VAN ANWB Meer informatie: Ga voor Skiën in het legendarische Kirchberg naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl837 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18634. EGING ZOO LONDEN skigebied Kitzbühler Alpen/ Skiwelt Wilder Kaiser- Brixental in het bruisende Kirchberg kinderen van 3 t/m 7 jaar 50% korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15