m Pretentieloze doggydate voor de hondenmens Platvloerse poppenshow 7 Zonde van het verzamelde talent N woodster en Turner was te overheer send en bezitterig om een vrije vrouw als Fonda in toom te houden. Opvallend is dat Fonda zeer welwil lend over iedereen praat. Er is geen sprake van oud zeer. Ook over zichzelf is de actrice volkomen open. Ja, ze heeft plastische chirurgie gehad. Ze is er niet trots op en bewondert collega als Va- nessa Redgrave, die zich niet hebben laten behandelen. Hoofdmoot in de film is het acti visme van de actrice, die tegen de oor log in Vietnam was. De documentaire begint met een geluidsopname van president Nixon, die zich afvraagt waarom een uitstekende actrice als Fonda zulke verkeerde keuzes maakt. Hij stuurt de FBI op haar gezin af. Fonda is nu in het stadium van haar Aan het einde van je leven maakt het niet uit hoeveel prijzen je hebt gewonnen BOOKCLUB leven beland waarin terugblikken meer dan voorheen geoorloofd is. In de loop der jaren heeft zij naar eigen zeggen meer inzicht gekregen in wat belangrijk is. Liefde gegeven Zo zei zij vorig jaar in Venetië, tijdens de première van het bejaardenlief desdrama Our Souls atNight, dat op Netflix is te zien: „Aan het einde van je leven maakt het niet uit hoeveel prijzen je hebt gewonnen of hoeveel geld je op de bank hebt staan. Belang rijk is of je kinderen van je houden. Of je vrienden. Het ergste wat je je als mens op je sterfbed kan realiseren, is dat je te weinig liefde hebt gegeven aan je dierbaren. Daar gaat deze film over." Dog Days Iedereen in deze ensemblekome die heeft een ander verhaal, wat hen verbindt zijn die trouwe, fo togenieke viervoeters. Zo is er een straat-chihuahua met een roze hoofddeksel, een langharige lom perik met een groot hart, een jonge hond met verlatingsangst en een mopshond met overge wicht. Hoewel romantiek uiter aard veelvuldig om de hoek komt kijken tijdens doggydates, knuf felsessies en ballen gooien, zijn er ook plotlijntjes over (soms) seri euze familiezaken en vriend schappen. Een bedrogen presen tatrice krijgt een nieuwe, nogal directe collega te verstouwen, een lanterfanterende muzikant krijgt de hond van zijn zwangere zus in de maag gesplitst en een piep jonge pizzakoerier helpt een rou wende professor met het zoeken naar diens verdwenen hond. Het is makkelijk om hondenbaasjes overstag te krijgen; elke hond, ie- dere blaf, elke scheve snoet is voor hen al snel hartverwarmend. Combineer dat met regelmatig geslaagde humor, romantiek en een flinke traan en je hebt een ef fectieve romkom zonder preten ties te pakken voor een selectief publiek: de hondenmens. - M.N. The Happytime Murders Een handpop 'fuck' horen zeggen, dat is de eerste keer best even schrikken. Maar wanneer een blauwe variant op Kermit de Kik ker bij de climax van een wilde vrijpartij zijn hele kantoor onder spuit, slaat de meligheid toe. Als zoon van poppengroot- meester Jim Henson, verant woordelijk voor The Muppets en Sesame Street, liep Brian Henson jarenlang rond met de stoute fan tasie om de creaturen van zijn va der eens te laten vloeken, snuiven en schieten. Hij situeert The Hap pytime Murders in een wereld waarin poppen naast mensen le ven als tweederangsburgers. Agent en verbitterde marionet Phil Phillips wordt gekoppeld aan mens Connie Edwards (Melissa McCarthy) om een seriemoorde naar op te sporen. Het lijkt Henson vooral te doen om het vulgaire. Dat hij daarbij grenzen over gaat, is moedig. Ze ker in het brave Hollywoodkli- maat van nu. Het shockeffect is helaas ook de enige bron van hu mor, waardoor al snel verzadiging optreedt. donderdag 23 augustus 2018 GO L Vivian overtuigt haar vriendinnen om Fifty shades of grey te lezen in Book Club. FOTO'S MELINDASUEGORDON Jane Fonda bewon dert collega's die geen plastische chirurgie ondergaan, fotoap KOMEDIE Regie: Bill Holder- man. Hoofdrollen: Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Ber gen en Mary Steen burgen. Seks na je zestigste. De vier vriendinnen op leeftijd - gespeeld door de kanjers Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen en Mary Steenburgen - tobben er allemaal mee. De een is gescheiden, de ander weduwe, de derde heeft alleen maar vluchtige con tacten en de laatste zit vast in een seks loos huwelijk. Ze komen tot nieuwe in zichten als zij in hun boekclubje besluiten Fifty Shades of Grey te lezen en te bespreken. Hun logische reactie zou zijn om na lezing van dit pulpproza met een het klooster in te trekken, maar het vier tal realiseert zich dat zij veel tekortkomen in hun respectievelijke slaapkamers. Een aardig uitgangs punt, maar de debute rende regisseur Bill Holderman weet zich absoluut geen raad met deze welge stelde vrouwen - Jane Fonda speelt de eige naresse van een vier- sterrenhotel en Can dice Bergens karakter verdient de kost als rechter - uit Los An- geles. Holderman zadelt zijn actrices op met dub belzinnige en totaal ongeestige dialogen die zelfs in het Thea ter van de Lach van wijlen John Lanting af gekeurd zouden wor den. Bovendien kenmerkt de plot zich door en kele zeer tuttige lief desaffaires die zo uit een bouquet-reeks lij ken te stammen. Con clusie: zonde van al het verzamelde talent. - A.Z. ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Ken Marino Hoofdrollen: Nina Dobrev, Vanessa Hudgens. Trouwe viervoeters verbinden het verhaal, fotodutchfilmworks KOMISCHE MISDAADFILM Regie: Brian Henson Hoofdrollen: Melissa McCarthy, Elizabeth Banks, Maya Rudolph. - Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51