3 ZAAK NICKY VERSTAPPEN FAMILIE IS STRIJDBAAR De familie van de omgebrachte Nicky Verstappen heeft dan toch een mogelijke dader in het vizier. Maar de onzekerheid waarin ze leven, is nog altijd niet ten einde. „Ik voel heel, heel veel woede." Berthie Verstappen kan het niet. Als ze een foto van Jos Brech ziet, kijkt ze, om haar blik meteen af te wen den. „Ik vind het verschrikkelijk om te zien. Ik wil het niet zien." Tegelijkertijd heeft ze met haar man Peet jaar na jaar naar dit mo ment gehunkerd, gesmacht, sinds die zomer in 1998 waarin Nicky op zo merkamp ging om nooit meer terug te keren. Vanaf dat moment is er die ene vraag, die al het andere over neemt. Wat overkwam Nicky? Teleurstelling De hoop op een antwoord is nu gro ter dan ooit. Maar de ervaring heeft Berthie, Peet en hun dochter Femke geleerd dat teleurstelling altijd en overal op de loer ligt. Neem dat mo ment na de start van het grootste dna-verwantschapsonderzoek in Ne derland, als blijkt dat vele mannen het nalaten dna af te staan, om de dood van hun zoontje en broer op te helderen. Het is een aanslag op hun toch al gesloopte incasseringsvermo gen. Maar dan is er 2,5 maand geleden het nieuws dat zorgt voor kippenvel. Er is een overeenkomst van 100 pro cent tussen verdachte Jos Brech en Wat ik precies denk als ik naar hem kijk, dat moet ik maar niet zeggen een spoor dat werd gevonden op Nicky's lichaam. Hij moet hun vra gen kunnen beantwoorden. Toch. Terwijl de jacht op hem, dan nog in stilte, is geopend, worden in het gezin Verstappen nieuwe won den geslagen. Neem de gruwel die moeder Berthie overvalt, als haar over de match wordt verteld. Ze vraagt de rechercheurs: is er kans dat Nicky de dader heeft gekend? Die is nihil, luidt het antwoord. Volgende vraag. Dus het was een vreemde? Ja. „Dat vind ik heel erg", zegt Berthie tegen de politie. „Dat betekent dat onze Nicky nog banger moet zijn ge weest." Terwijl Nicky's moeder het gezicht van de mogelijke dader haast niet kan zien, kijkt zijn zus Femke het juist recht aan. Woest is ze, dat de man die meer kan vertellen over Nicky's lot altijd zijn mond heeft gehouden. „Wat ik precies denk als ik naar hem kijk, dat moet ik maar niet zeggen. Maar ik voel heel, heel veel woede. Ik blijf naar hem kijken." Nieuwe fase Ze roept iedereen op hetzelfde te doen. Hoe meer mensen het gezicht van Brech kennen, hoe moeilijker het voor hem zal worden onder de radar te blijven. Nu Nederland ook weet wat het gezin Verstappen en de politie de afgelopen maanden al wisten, breekt een nieuwe fase aan in het leven van Berthie. „Na het zwijgen is het tijd om te leren pra ten", zo zegt ze. Pas onlangs hebben zij en Peet het Wij hopen dat alle mensen in de wereld naar hem uitkijken. Vat hem in de nek kamertje van hun zoon opgeruimd. Eerder werden ze al opa en oma. Maar nooit ging het leven echt ver der. Voor het eerst is er zicht op een afsluiting van de zaak, die hun zoon is geworden. Terwijl Peter R. de Vries het woord doet, knipoogt Peet naar de overge bleven leden van zijn gezin, dat ooit heel gewoon was. Camera's leggen vast hoe hij ze moed probeert te ge ven. Ze zijn hier voor Nicky, de jon gen die een man had moeten wor den. Even later neemt zijn vrouw het woord, spreekt ze over de dader. „Het belangrijkste is het om hem nu te vinden. Wij hopen dat alle mensen in de wereld naar hem uitkijken. Vat hem in de nek." Zus Femke: „Als ze hem hebben, zal ik naar hem blijven kijken." Daar is de hoop. Wat zijn ze dichtbij. donderdag 23 augustus 2018 GO Eindelijk is er een naam, eindelijk een gezicht Carla van der Wal Maastricht Mensen leggen bloemen bij het mo numentje voor Nicky Verstap pen op de Brunssum- merheide. - Femke Verstappen, zus van Nicky - Berthie Verstappen, moeder Kijk op onze site bij /video Op oude beelden van Jos Brech is te zien hoe hij in het bos overleeft Peter R. de Vries en moeder Berthie Verstappen over de verdachte Samenvatting van de persconferentie Bewoners van Simpelveld vertellen wat zij zich herinneren over Brech Mensen uit Heibloem zijn opgelucht Nicky's moeder Berthie en zus Femke tijdens de persconferentie in Maastricht, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3