MIJN FOTO 11 ledereen heeft wel een foto waar een heel verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt Johan Capello uit 's-Heer Arendskerke over een bijzondere foto van Johnny Cash. Johan Capello uit 's-Heer Arendskerke was verguld toen er dit voorjaar een pakje uit de Verenigde Sta ten werd bezorgd. Stevig in gepakt en verzekerd verzonden. De inhoud: een originele, gesigneerde foto van Johnny Cash en Elvis Pre- sley. Die hangt nu ingelijst in huize Capello. „Johnny Cash intrigeert mij", zegt Johan. „Een rebel. Fotogeniek. Als je 'm van de achterkant zag, hing die gi taar altijd ondersteboven. Je hoeft zo'n foto maar te zien en je weet: dat is Cash. Een paar jaar geleden zag ik de film met zijn levensverhaal: 'Walk the line'. Dat vond ik zó interessant dat ik meer wilde zien. Ik ben gaan YouTuben, heb boeken gelezen. Dat rebelse wat-ie had, dat spreek me aan." Zoon Struinend op verkoopsite eBay kwam hij tussen de T-shirts, mokken en sleutelhangers ook bijzondere Cash- memorabilia tegen. „Er is veel te krij gen", zegt Johan. „Als je maar betaalt. Het eerste wat ik kocht, was een ge signeerde cd. Ingelijst door de platen maatschappij. Daarna kwam ik een gouden plaat tegen. De maker ervan was overleden. Maar door een be richtje te sturen kwam ik in contact met zijn zoon in Atlanta. Hij vertelde dat hij ook nog een foto had, geno men in de Sun Studios in Memphis. Het Million Dollar Quartet heeft daar staan jammen: Elvis Presley, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis, en Carl Per- kins. Stiekem zijn daar opnames van gemaakt, die pas twee jaar geleden boven water kwamen. Maar er zijn ook foto's gemaakt. Meestal met zijn drieën of vieren er op, maar er zijn er ook van Elvis en Cash samen. Daar zijn er tweehonderd van gemaakt. Cash heeft ze allemaal gesigneerd. Die foto heb ik. Dit voorjaar gekocht. Voor 90 euro. Ik ben een Zeeuw, dus deed eerst een laag bod. Dat werd af gewezen. Toen heb ik contact opge nomen met de verkoper en vroeg wat hij er voor wilde hebben. Zo raakten we aan de praat. Hij vond het fantas tisch dat er een fan in Nederland was die zijn foto wilde. Ik heb 'm verze kerd laten verzenden. Kostte me ook nog eens 40 euro. Maar goed, er was er ook één in Denemarken te koop. Daar werd 600 euro voor zo'n foto ge vraagd. Dat ga ik er echt niet voor ge ven." Rondreis Volgend jaar willen Johan en zijn partner Sandra weer een muziek- rondreis maken in de States. Naar Memphis, New Orleans, en natuur lijk Nashville. Stad van Cash. „Naar het graf van Johnny", zegt Johan. „Cash leeft nog steeds in Nashville. Wie weet vind ik daar weer wat unieks." donderdag 23 augustus 2018 Cash was fotogenieke rebel Michiel Bouwman Johnny Cash en Elvis Presley in de Sun Studios (1956). REPRODUCTIE EN FOTO MECHTE:LD JANSEN Johan Capello met zijn hond Cash. „Cash luistert niet. Dat ligt misschien aan de naam..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39