I HK 7 Al mi We dronken bessen met ijs en dansten op hits van André Mos en Ben Cramer V<H - v Mi --A* Na de basisschool volgt de huis houdschool in het dorp. Daar gaan ze samen heen. „We waren echt een eenheid", zegt Jannie. „Ze noemden ons ook wel de dikke en de dunne. Vonden we niet zo leuk, maar dat heb je in een dorp. Dan geven mensen je bijnamen." Doordat de twee zoveel met elkaar optrekken, denken ze vaak hetzelfde. „Vaak botsten we op elkaar op het hoekje van de straat." Mannenjacht Ook als ze gaan puberen, blijft de vriendschap bestaan. Samen gaan ze uit in Renesse. Op mannenjacht. Of zoals Ineke het zo mooi verwoord: kijken of er nog verse aanvoer is. „Dan dronken we bessen met ijs en dansten we op Nederlandstalige hits van André Mos en Ben Cramer", vult Jannie aan. „Samen jodelend op het brommertje met de voeten op het stuur naar huis." Toch is Jannie niet aan een 'buut- endieker' blijven plakken. Ze ont moet Wim in de Bariton op camping Schouwen. „Hij had nog niemand, en ik ook niet. Die avond bracht hij me thuis. Vanaf dat moment zijn we sa men." Voor Ineke komt de liefde uit Amsterdam. Lang duurt de relatie niet. Inmiddels is ze alweer 25 jaar gelukkig met Frank, met wie ze in Zierikzee woont. Die verhuizing van Burgh-Haam- stede naar 'de stad' heeft erin gehakt. „Na twee jaar ben ik nog niet ge wend", zegt Ineke. „In Burgh ken ik iedereen. Loop ik hier over straat, dan denken ze allemaal dat ik terug ben. Dat is ook niet zo gek. Ik kom hier nog wekelijks. Vaak spreken we bij Jannie af. Drinken we koffie en halen we oude herinneringen op. Dan is het net alsof je het opnieuw beleeft." Die diepgang is precies wat Jannie bij andere vriendinnen soms mist. „Ineke en ik hebben aan een half woord genoeg. Stiltes zijn er zelden. We kunnen over alles praten. En toch zijn we heel verschillend. Ineke is veel bedachtzamer. Ze denkt soms wel tien keer na. En ziet veel vaker leeuwen en beren op de weg. Wat dat betreft ben ik spontaner. Dat vult el kaar mooi aan." Hoewel de vriendschap hecht is, hebben beiden ook ieder hun eigen vriendinnen. „Toch is die band an ders dan met Jannie", zegt Ineke. Ze doen veel dingen samen. Af en toe op vakantie, of een dagje weg. Ze zijn zelfs nog even collega's geweest, in de thuiszorg op Schouwen-Duive- land. „Dat gaf een extra dimensie aan onze vriendschap. Samen deelden we onze ervaringen uit de zorg." Honden Wat ook verbindt zijn de honden: Noa de zwarte koningspoedel en Cait de witte golden retriever. „Het is echt mijn maatje", zegt Jannie. „Nooit kunnen beseffen dat een hond je zoveel liefde kan geven. Ka pot was ik toen mijn eerste hondje plotseling overleed. Ineke begrijpt dat. Die heeft het ook meegemaakt." De honden zien elkaar net zo graag als de twee vriendinnen. „Als wij af spreken trekken Cait en Noa con stant met elkaar op." donderdag 23 augustus 2018 GO Jannie Versteeg en Ineke Slager zijn boe zemvriendinnen voor het leven. FOTO'S ERNESTA VERBURG -Jannie Versteeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35