O 111 a<tr Racende rapper voor de rechter 22 M ANGELA KIJKT TV AGT GLENNIS GRACE Het dak gaat eraf in Hollywood, als Glennis Grace op de planken staat. Bij America's Got Talent maakt de Amsterdamse opnieuw indruk. Maar is het genoeg? Ik neem aan dat met spoed alle vakantieverloven zijn ingetrokken op de redacties van de vader landse entertainmentrubrieken. Want behalve de vraag hoe het nu verder moet met Dave Roel- vink en de vermeende relatie tussen Ed Nijpels en Linda de Mol, diende zich dinsdagavond in M de volgende kwestie al aan. Er is een BN'er die een ge stolen Picasso aan de muur heeft hangen. En die persoon weet wel dat het een Picasso is, maar niet dat hij gestolen is. twee bronnen, vertelde de kunstdetective, ook be kend van zijn MAX-programma. Misschien voor een rechter nog geen sluitend bewijs, maar voor mij wel. Als Arthur Brand zoiets beweert, dan ge loof ik dat. Voor iemand die de Paarden van het Derde Rijk weet op te sporen, is zo'n Picasso een peulenschil. Het was trouwens een gek gesprek. Want was het nou een nieuwsinterview met Brand over de recente ontdekking dat vier van de zeven stukken die in 2012 uit de Kunsthal werden geroofd toch niet verbrand zijn in een Roemeense oven? Of was het eigenlijk een soort verkapte informatieover dracht aan de BN'er dat hij in de val zat en zichzelf maar beter kon melden bij Brand? Zoals er vroeger in geruchtmakende ontvoeringszaken door politie en daders cryptische advertenties werden gezet in dagbladen - 'roze papegaai zoekt blauwe dolfijn maar tijger heeft honger' - om de overdracht van het losgeld te regelen. Ik kan het niet helpen, bij Arthur Brand slaat mijn fantasie altijd meteen op hol. Omdat hij zo'n spannend leven leidt en boordevol krankzin nige verhalen zit. Het leuke is dat hij daar op zo'n achteloze manier over vertelt, waardoor ik nog har der ga denken dat hij 007 in eigen persoon is. Maar hij dronk, geloof ik, water aan de desk bij M, geen Martini. Ondertussen zag ik in gedachten de BN'er in kwestie - helaas bleef de naam uit - zwetend voor de tv zitten en snel de gordijnen dichtdoen. Of zou het gaan zoals Brand voorspelde en had de vrouw van de BN'er het ding nog tijdens de uitzending van de muur gehaald en onder het bed verstopt? Kom op collega's, zoveel BN'ers die van kunst houden én zich een Picasso kunnen veroorloven én een vrouw hebben, zijn er heus niet. Hup, aan de slag. Ik bid ondertussen dat het Ed Nijpels niet is. Quote van de dag Ik ben vrijgezel. Ik ben volledig bezet door mijnwerk. De resterende tijd besteed ik aan mijn zoon en familie. Aretha: geen testament Aerosmith gispt Trump elf heeft ze het niet zo in de gaten, zal ze later zeggen - ze zit in een cocon, daar op het podium. Maar als Glennis Grace in het Dolby Theatre in Hollywood uithaalt, hal verwege NeverEnough, een nummer uit de film The Greatest Showman, ve ren honderden toeschouwers op. Ze komen uit Chattanooga, Dallas of Boston en juichen staand de Amster damse zangeres toe als ze voor het eerst live zingt in America's Got Ta lent. Krankzinnig Jurylid Howie Mandel, een Canadese komiek, voelt dat Glennis Grace iets losmaakt met haar stem. Het is een 'wow-moment'; krankzinnig, noemt hij het zelfs - zo'n enthousiasme heeft hij vanavond nog niet gezien. Juryvoorzitter en koning der talen tenjachten Simon Cowell vindt het optreden 'classy', 'briljant' en 'fan tastisch'. „Als we praten over men sen die naar de liveshow komen en hun moment pakken, dan is dit waar we het over hebben." Even voordat Glennis Grace het podium opstapt, kijken maar liefst 18 miljoen Amerikanen naar de live uitzending, laat het productieteam door het theater roepen. Dat zouden meer mensen zijn dan Nederland in woners heeft, maar Grace blijft er rustig onder. Het helpt, vertelt ze na afloop, dat alles hier zo strak georga niseerd is, zo professioneel. In Ne derland zit tijdens de repetitie de zaal al vol pottenkijkers - hier wordt ze zorgvuldig afgeschermd. „Ik kan dat wel waarderen, ik was daardoor best wel heel rustig. In Nederland is het altijd zo chaotisch." Alleen voor de dochters van juryleden Mei B en Sofiane Boussaadia, zoals hij echt heet, moet zich begin sep tember voor de kantonrechter in Tilburg verantwoorden. In juni 2016 publiceert Bous saadia een aantal controver siële filmpjes op YouTube. In een van de video's is te zien hoe hij met absurd hoge snel heid over een snelweg bij Til burg rijdt. Op de weg geldt een maxi mum snelheid van 50 kilome ter. Ver derop in het film pje tikt de kilometerteller 300 kilometer aan. In de video wordt ook de politie uitgebreid beledigd. Het Openbaar Ministerie heeft nu besloten om Bous saadia te vervolgen voor de snelheidsovertreding, en voor nog twee andere verkeersover tredingen. Waar en wanneer deze andere twee overtredin gen plaatsvonden, is nog niet duidelijk. Een woordvoerster van het OM wil ook niet toe lichten waarom twee jaar na de publicatie van het filmpje als nog is besloten tot vervolging. Daarvoor verwijst het OM naar de zitting op 11 september. Begin dit jaar kwam Bous saadia in het nieuws nadat hij op Instagram drie vrouwen 'kechs' noemde, een verbaste ring van hoeren. De vrouwen boden hem een lift aan toen hij autopech had. Arthur Niemand minder dan Arthur Brand onthulde dat aan tafel bij Margriet van der Linden. Hij had Sylvie Meis heeft het te druk voor de liefde, laat ze weten aan Bild. donderdag 23 augustus 2018 GO SOUL De overleden Queen of Soul Aretha Franklin heeft geen tes tament opge steld, meldt TMZ. Dit is op merkelijk omdat Franklins zoon Clarence speci ale behoeften heeft en niet zonder medi sche en finan ciële steun kan. ROCK Donald Trump mag het num mer Livin' on the Edge van Aero smith niet lan ger gebruiken tijdens zijn cam pagne. De pre sident liet het nummer van Steven Tyler dinsdag horen in Charleston en schond zo het auteursrecht. 3 ■o T Won) classv, briljant* Ifarliin van Unnwnlïnnnn I VippFt hii u^naunnH nrtcr nipf op7i'pn Karlijn van Houwelingen Het veelbesproken filmpje van Rapper Boef uit 2016, waarin hij met 300 kilometer per uur over een snelweg raast, krijgt twee jaar later alsnog een juridisch staartje. Erik van Hest Rapper Boef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22