20 Toen u net als de coureurs op het strand lag, draaide de Formule 1- tombola op volle kracht door. In aanloop naar de GP van België een overzicht van wat u allemaal gemist kunt hebben tijdens het zomerreces. FORMULE 1 GRAND PRIX VAN BELGIË Verstappen: Welkom Pierre Alonso is er nu echt klaar mee Het moddergooien ging vrolijk verder Gasly naast Max Ricciardo naar Renault zit volgend jaar Pierre Gasly naast Max Ver stappen. De 22-jarige Fransman van Toro Rosso stond in zijn boxershort toen hij op een Grieks eiland zijn promotie naar een van de meest begeerde zitjes uit de konings klasse telefonisch meegedeeld kreeg door Helmut Marko. „Na dat belletje ben ik schreeuwend om het huis gerend en met al mijn vrienden in het zwembad gesprongen. Dit is iets waar ik al heel lang van droomde." Hoe Verstappen op al die personeelswisse lingen in zijn team reageerde? Kalm, zoals we hem kennen. Over Ricciardo geen woord. Wel een kort welkom aan de Franse generatiegenoot Gasly, met wie hij ooit nog kartte. 'FullGAS in 2019. Welkom in het team, Pierre', twitterde Verstappen tijdens zijn vakantie. „Alsof je in een donkere grot verwelkomd wordt door een grizzlybeer", grapte oud-coureur Martin Brundle. Wat Verstappen verder deed, de laatste weken? Hij nam met Ruud Gullit een nieuwe commercial voor Ziggo Sport op, ging naar de bruiloft van een vriend, pre senteerde een nieuwe oranje petje speciaal voor de thuisrace in Spa en zette met vrien den en familie de bloemetjes buiten, onder meer op Ibiza. Het was reces, maar dat betekende niet dat ze bij Red Buil en Renault een wapenstil stand tekenden. De scheidende partijen - Red Buil rijdt volgend jaar met een motor van Honda - knetterden nog wat na, na die veelbesproken uitvalbeurt van Verstappen in Hongarije. „Bij Renault waren we ge woon een klant, hun beloftes kwamen nooit uit", liet Helmut Marko optekenen. „Ik weet zeker dat we met Honda volgend jaar sneller zijn dan Renault." Hij liet de deur nog op een kiertje staan, maar normaal gesproken is de Formule i-loopbaan van Fernando Alonso na 2018 echt ten einde. De Spanjaard heeft an dere doelen: de triple crown of mo torsport, waarvoor hij alleen de Indy 500 nog moet winnen. Naar eigen zeggen is de tweevoudig wereldkam pioen zelfs op zijn 37ste nog altijd de beste van het veld, maar in die verdomde McLa ren valt er geen eer te behalen. „Na achttien jaar heb ik nu andere, grotere uitdagingen nodig dan de Formule 1 me kan bieden." Op zijn stoeltje volgend jaar: zijn vriend Carlos Sainz. De Spanjaard komt over van Renault. En mocht McLaren opeens wél competitief zijn, dan komt Alonso graag weer terug, als de Spaanse Heintje Davids. nanasplit zat. Topadviseur Helmut Marko voelde zich belazerd. Maar nee, Ricciardo vindt het na vijfjaar tijd om te verkassen. Het vertrouwen van de Australiër in de nieuwe Red Bull-route met Honda moet dus wel heel beperkt zijn. En natuurlijk zal geld (naar verluidt 20 miljoen euro per jaar) een grote rol spelen. Net als de wens om niet als veredelde knecht van Verstappen te fungeren. Maar de 29-jarige Australiër, die zeges steevast viert met een slok champagne uit een van zijn raceschoenen, lijkt zijn titelam- bities nu wel op te geven. „Het zal moeilijk voor hem worden om snel weer een shoey te doen", aldus een snerende Marko. Het duurde even, want natuurlijk zadelde Ricciardo met zijn plotse ver trek Red Buil Racing met een probleem op. Maar na een paar dagen puzzelen kwa men ze daar dan toch ook uit op de naam die alle fans al verwacht hadden. In de andere Red Bull-bolide Geen mens zag het aankomen, zelfs zijn ba zen bij Red Buil Racing niet. De collega van Max Verstappen moest alleen nog een krab beltje zetten na de GP van Hongarije. Maar die handtekening kwam niet en na een lange vlucht naar Amerika belde Daniël Ricciardo de teamleiding met de boodschap dat hij volgend jaar voor Renault gaat racen. Teambaas Chris- tian Horner dacht eerst dat hij in Ba- donderdag 23 augustus 2018 Formule 1 op vakantie? Er is geen rustige dag geweest! In de zomer ging het niet over Max Verstappen zelf, maar de transfercarrousel in de Formule 1 heeft ook voor hem impact, foto gettyimages Red Buil Arjan Schouten Spa-Francorchamps Schok: Ricciardo verlaat Red Buil en rijdt in 2019 bij Re nault. FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20