DOORBRAAK IN MOORDZAAK NICKY VERSTAPPEN i huis Vandaag bij deze krant Korter via de Noordpool Verdachte Jos Brech al maanden spoorloos Ritthemer Erik van 't Padje: „Het was een rollercoaster" Zus van Nicky is woest en voelt woede, 'heel veel woede' Peter R. de Vries beet zich als een pitbull in de zaak vast Walcheren Ba SJ Chef'Special is de uitsmijter op Zeeland Nazomerfestival Rederij profiteert van smeltende ijszee In de hoop dat Nederlandse va kantiegangers in Frankrijk hem herkennen, toonde de politie gis teren foto's van de voortvluchtige Limburger. Niet alleen de politie, maar ook vrienden van de ver dachte blijken al maanden naar hem te zoeken. Hij houdt zich vermoedelijk op in een natuurge bied van honderden vierkante ki lometers in de Franse Vogezen. De politie maakte gisteren be kend dat het dna van de 55-jarige Brech overeenkomt met materi aal op het lichaam van Nicky. Het is de doorbraak waar de ouders en zus van Nicky al 20 jaar op wachten. Maar de dader is daar mee nog niet gepakt: hij blijkt op de vlucht geslagen nadat hij werd uitgenodigd voor deelname aan het dna-verwantschapsonder- zoek. Toen wist hij dat de politie hem dan toch dreigde te pakken. Brech is in staat om lange tijd in de wildernis te overleven, zeggen vrienden van de verdachte. Al ja ren oefende hij in het overleven in de bossen, zijn grote hobby. Vanuit een blokhut in de buurt van het plaatsje Sainte-Marie- aux-Mines ondernam hij sinds vorig jaar talloze trektochten in het ruige natuurgebied, waar hij inmiddels elke hut en grot kent. De meeste vrienden die naar hem zochten, hoorden pas giste ren van de verdenking. Brechs zus was wel op de hoogte, net als zijn vriend Erik van 't Padje. „Ik was er kapot van, echt totaal ge sloopt", zegt hij in een verklaring. Brech blijkt al in 2985 voor het eerst in aanraking te zijn geko men met de politie, wegens een zedendelict. Die zaak werd gese poneerd. In 1998 trof de politie hem 's nachts aan in de buurt van de plek waar Nicky Verstappen net gevonden was. Hij werd toen niet als verdachte aangemerkt. In de jaren erna werd de vrijge zelle Limburger actief bij een peuterspeelzaal en scoutingclubs. Bij één club werd hij wegge stuurd na geruchten over kinder misbruik, maar die signalen be reikten de politie niet.P3t/m7 Nieuwsmedia Uitgelicht 2 Potatolaods 5 Mijn Zeeland Televisie »P1t/m5 Over uitgaan, lozen, luisteren onk„i™ pi6 FOTGTFACEBOOK - A Jos Brech is getraind om lang in de wildernis te overleven. r A Jacht op Jos Brech De politie houdt een interna tionale klopjacht op Jos Brech (55). Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Nicky Verstappen (11) in 1998. Bob van Huët Sainte-Marie-aux-Mines Verdachte Jos Brech is al maanden op de vlucht. FOTOFACEBOOK donderdag 23 augustus 2018 Regen en onweer op komst 23°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1