M H! I n J Bewoners en burgemeester verbijsterd '1 15 Dutroux schrijft berouwbrief i H De slachtoffers en nabestaan den van Mare Dutroux ont vangen een dezer dagen een brief waarin de Belgische kin dermoordenaar berouw toont voor zijn daden. Volgens zijn advocaat gaat het om 'een ver zachtende brief, een opening'. De brief maakt deel uit van een voorgenomen verzoek tot voorwaardelijke invrijheid stelling van de nu 6i-jarige Dutroux, die in 2004 veroor deeld werd tot levenslang voor moord, verkrachting, ontvoering, foltering en op sluiting. Hij werd in 1996 op gepakt voor de ontvoering van zes meisjes, van wie twee, Laetitia Delhez en Sabine Dardenne, het overleefden. Advocaat Bruno Dayez zal de brief sturen naar Delhez en Dardenne, en naar de ouders van de vermoorde Julie Le- jeune, Mélissa Russo, An Mar- chal en Eefje Lambrecks. Hij had het schrijven in mei aan gekondigd. „We willen geen oorlog", zegt Dayez, die meer maals bedreigd werd, sinds hij in 2013 de zaak van Dutroux op zich nam. Vlak daarvoor had de rechtbank een verzoek tot voorwaardelijke vrijlating afgewezen. We moeten doorgaan met te vertellen wat in het verleden in Europa is gebeurd OEGSTGEEST De Efteling en Corpus populair in Nederland Corpus is de attractie die het hardst is gestegen in populari teit. De 'reis door de mens' in Oegstgeest staat nu dertiende op de ranglijst van populaire en leerzame attracties. De lijst wordt aangevoerd door het Anne Frankhuis, het Rijks museum en het Spoorweg museum. De Efteling is voor de vijfde keer op rij het favo riete attractiepark van Neder land. Op afstand volgen Ma- durodam, Slagharen, Walibi Holland en Duinrell. Een ravage en een uitslaande brand. Dat was het resultaat van de aanslag, die Hans van M. (59) dinsdagnacht aanrichtte. In Bemmel (gemeente Lingewaard) werd gisteren vol ongeloof gereageerd. m7 A Opvallende straatnamen Windsatelliet naar ruimte Nederlander vermoord Wat is er gebeurd met Hans van M. (59) om dinsdagnacht zijn auto door de glazen pui de hal van het gemeentehuis van Lingewaard bin nen te rijden? Duidelijk is wel dat de man die van oorsprong uit Gendt komt in verwarde toestand verkeerde. In zijn auto lagen twee gasflessen, waarvan er één ont plofte. De explosie richtte in de hal een ravage aan en veroorzaakte een uitslaande brand. Van M. kampte al langer met ern stige psychische problemen. In de cember 2016 rukten politie en hulp diensten massaal uit naar de wo ning van zijn ouders in Gendt. De vrachtwagenchauffeur had zich met benzine overgoten en dreigde zichzelf in brand te steken. Een on derhandelaar van de politie kon hem daarvan weerhouden. Waarom de man dinsdagnacht tot zijn wanhoopsdaad kwam, is niet bekend. De man zou door per soonlijke problemen in onmin heb ben geleefd met zijn hoogbejaarde ouders. De familiebanden zouden enigszins hersteld zijn nadat zijn moeder begin dit jaar overleed en hij de crematie bezocht. De familie wil niet reageren en verwijst door naar de politie. De politie zegt over de toedracht van het incident nog niets kwijt te kunnen. Volgens een politiewoord voerder is het wel duidelijk dat het om een bewuste actie gaat. Agenten waren dinsdagnacht al koortsachtig naar Hans van M. op zoek. Rond middernacht kreeg de politie een alarmerend telefoontje. De centralist van de meldkamer werd gewaarschuwd dat de man dreigde 'zichzelf of anderen Dit iszo'n rustige en lieflijke gemeente. Het is ongelooflijk iets aan te doen.' Wie de meldka mer heeft gebeld, wilde de politie niet zeggen. Omdat de man bekend is bij de hulpverlening, ondernam de po litie direct actie. Er werd op ver schillende plaatsen gepost. Ook probeerden agenten contact met hem te krijgen. Dat bleek tever geefs. Nog tijdens de zoektocht knalde de man het gemeentehuis binnen. De brandweer trof na het blussen zijn levenloze lichaam bui ten de auto aan. Onderzoek De politie kon gisteren nog niets kwijt over de achtergrond. „We zijn de motieven aan het onderzoeken." Net als de inwoners van Bemmel reageerde de Lingewaardse burge meester Marianne Schuurmans gistermorgen vol ongeloof op het incident. „Dit is zó'n rustige en lief lijke gemeente. En dan gebeurt er nu dit. Het is ongelooflijk." De gemeente heeft in het nabij gelegen kasteeltje een publieksbalie ingericht waar inwoners paspoor ten of een geboorteaangifte kunnen doen. donderdag 23 augustus 2018 GO BRUSSEL Eurocommissaris Frans Timmermans waarschuwt Europa voor nieuw nationalisme. Een brand in een flatgebouw in de Indiase stad Mumbai heeft zeker vier mensen het leven gekost, zestien raakten gewond. De brand begon op de twaalfde etage. De vlammen grepen razendsnel om zich heen. foto reuters DODELIJK Wat bezielde dader aanslag gemeentehuis? Chaos en veel media-aandacht in Bemmel, na de aanslag. Inzet burge meester Marianne Schuurmans. FOTO'S ANP BRUSSEL Voor een nieuw te bouwen woonwijk op het voormalige industrieterrein Tour Taxis in de Belgische hoofd stad konden men sen suggesties doen voor straat namen en daar rolde een keur aan ideeën uit, zoals Het Geweldige Mensenplein, Be tere Wereldweg, Dromendreef en cullinaire namen als De Frietgang en Pralinegang. KOUROU Europa heeft gis teren een nieuwe satelliet de ruimte in gebracht. Het is de Aeolus, die ko mende jaren op een hoogte van 320 km. precies in kaart moet bren gen hoe de wind op aarde waait. LIMA Een man uit Ne derland is doodge schoten in Peru. Dat gebeurde in Miraflores, een rijke voorstad van de hoofdstad Lima. De ge meente Miraflores zegt dat het gaat om een afreke ning. De Nederlan der zou ongeveer 55 jaar oud zijn ge weest. De moord gebeurde toen het slachtoffer aan kwam bij zijn wo ning. Eric van der Vegt Henk van Gelder Bemmel - Burgemeester Schuurmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15