JA Mkb en LTO willen niet meebetalen aan 'draak van een maatregel' Champions League Dienstplicht Walcheren Heel Ajax hunkert naar succes Marokko wil jeugd temmen in leger „Dat zullen we niet accepteren", zegt directeur Leendert Visser van MKB-Nederland. „Draai die hele afschaffing maar terug!" stelt Mare Calon, voorman van Land- en Tuin bouworganisatie (LTO) Nederland. Vandaag begint het kabinet aan besprekingen over de Miljoenen nota voor volgend jaar. Gevoelig politiek onderwerp in de coalitie is het afschaffen van de dividendbe lasting. Die zou aanvankelijk 1,4 miljard euro kosten, maar vorige week berichtte deze krant dat door stijgende winstuitkeringen aan aandeelhouders het prijskaartje is opgelopen tot 2 miljard euro. Haagse ingewijden melden dat het midden- en kleinbedrijf zal moeten meebetalen om het ver schil van 600 miljoen euro te kun nen overbruggen. Maar Leendert Visser van MKB-Nederland gaat er van uit dat de financiering van de Draai het maar terug. Dan hoeft de btw niet met 3 procent omhoog afschaffing wordt gezocht bij de grote concerns. „Daar houden we aan vast. Als het anders is, zullen we dat niet accepteren." Visser wil ver der dat de ondernemersbelasting omlaag gaat. Calon (LTO) windt zich op: „Het kabinet is vooral gefocust op de multinationals. Maar kijk nou eens macro-economisch. Het mkb, de boeren, de kleine ondernemers, dat zijn er honderdduizenden. Die brengen veel meer geld in het laatje dan die grote bedrijven. De kleine middenstanders worden zwaar on derschat." Prestigezaak Volgens Calon is de afschaffing van de dividendbelasting een prestige zaak van minister-president Rutte. „Het is goed voor het imago van Nederland. Maar wat levert een hoofdkantoor op aanwerkgelegen heid? Een paar honderd man!" Om zoveel geld voor 'een draak van een maatregel' weg te leggen, is 'belachelijk', meent Calon. „Draai het maar terug", vindt hij. „Dat le vert 2 miljard op. Dan hoeft de btw niet met 3 procent omhoog en kan er meer lastenverlichting voor be drijven komen." Vorig jaar steunde LTO nog de gezamenlijke verklaring van VNO- NCW die de afschaffing van de di videndbelasting omarmde. Calon: „We hebben ons toen gedeisd ge houden. We komen nu in de fase van: hoe vertel ik het mijn moeder." Nieuwsmedia »P7 Woede over dure dividendgift Werkgevers in de landbouw en het mkb waarschuwen het kabi net dat zij niet willen opdraaien voor de extra 600 miljoen die het afschaffen van de dividend belasting kost. Jan Hoedeman Den Haag -Mark Calon, LTO woensdag 22 augustus 2018 24°C Zomerse temperaturen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1