I nvnti uiM Ongeluk met rund wordt zoon (7) campingeigenaar Meliskerke noodlottig Walcheren tips om je itiegevoel tips om je itiegevoel Makelaar Hendrik van Hoeve 'Huizen soms binnen paar minuten verkochtzeeland2 Hij haalde Leeuwarden dan toch nog. Niet zwemmend, maar per boot en brancard werd Maarten van der Weijden naar het podium in de Friese hoofdstad gebracht om te worden gehuldigd na zijn 163 kilometer lange elfstedenzwemtocht. Zijn prestatie leverde ruim 2,5 miljoen euro op voor KWF-kankerbestrijding. De zwemmer moest gistermiddag vlak voor Dokkum, na 55 uur zwemmen, zijn tocht wegens ziekte De jongen, zoon van de eigenaar, raakte bij het incident zwaarge wond. Twee ambulances en een traumahelikopter werden opgeroe pen, maar alle hulp mocht niet meer baten. De jongen overleed ter plaatse. Volgens een omstander hielp de jongen toen de koeien uit het wei land werden gehaald om ze te mel ken. Of het echt gaat om een 'aan val' van een koe, zoals in eerste in stantie werd gemeld, kon een woordvoerster van de politie gister avond nog niet zeggen. „Het kan ook een ongeluk zijn. Daar doen we Een koe kan schrikken, en dan een onverwachte beweging of sprong maken onderzoek naar." De schok onder omstanders, van wie veel campinggasten, was uiter aard groot. Wie daar behoefte aan had, kreeg opvang en hulp aange boden. Veearts Mark van de Vijver uit IJ- zendijke vermoedt dat het gaat om een ongeluk en niet om een agres sieve koe. „Die vallen maar zelden mensen aan. Stieren doen dat wel: daar komt jaarlijks toch wel iemand in ons land door om het leven. Maar een koe, dat is uitzonderlijk. Die worden bijna nooit agressief, en ze vallen al helemaal geen kinderen aan." De veearts gaat daarom uit van een ongeluk. „Een koe kan schrikken, en dan een onverwachte beweging of sprong maken. Als zo'n dier dan boven op je gaat staan, kan dat flinke gevolgen hebben." Desondanks kan een koe agres sief worden en mensen aanvallen. Een onderzoek uit 2016 van de Uni versiteit van Liverpool toonde aan dat in Groot-Brittannië bijna jaar lijks iemand om het leven komt bij een bewuste aanval van een koe. Dat gebeurt dan echter bijna altijd om de eigen kalfjes te beschermen. Nieuwsmedia Wat een prestatie! Kind dood bij drama met koe Een 7-jarige jongen is gistermid dag bij Meliskerke overleden na een ongeluk met een koe. Dat gebeurde in een weiland bij mi- nicamping De Koehoorn, bij buurtschap Mariekerke. Wat er precies is gebeurd, is nog niet duidelijk. Martijn de Koning Meliskerke -Mark van de Vijver, veearts dinsdag 21 augustus 2018 24°C Wat vaker zon en lokaal een bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1