NYNKE DE JONG Lombok blijft maar beven: 'er staat niks meer overeind' VOORDELIGE RONDREIZEN... Klassiek Sicilië Hoogtepunten Sicilië stipreizen.nl 088 - 70 70 600 6 Column De aardbeving van zondag is de zoveelste in een verwoestende reeks die eind juli begon en 5 au gustus de grootste klap gaf, met een schok van bijna 7 op de schaal van Richter. Hierdoor staat in het noorden van Lombok nog amper iets over eind, volgens eilandbewoner Chaïm Fetter. „En wat er nog staat, heeft één duwtje nodig en dan valt het ook om", zei de Ne derlander gisteren vanuit Lom bok. Fetter heeft al 15 jaar een op vanghuis voor straatkinderen bij de hoofdstad in het westen van het eiland. Het epicentrum van de laatste beving lag in het noordoosten van het eiland, aan de voet van de vul kaan Rinjani. De schok leidde tot flinke paniek in de dorpen en ver schillende aardverschuivingen in het heuvelachtige gebied. Wonin gen, een moskee en een gemeen schapshuis raakten beschadigd. Of er doden en gewonden zijn ge vallen, is onduidelijk. Door deze serie aardbevingen krijgt het eiland met bijna 2,5 in woners amper tijd om te herstel len, merkt Fetter. De schade wordt steeds groter. De weeskin deren van zijn tehuis worden op gevangen in tenten: „Het is echt te triest voor woorden. Zo ongeveer alles lag al plat en dan komt er weer een klap." W Bijstand van de overheid komt langzaam op gang Volgens Fetter komt bijstand van de Indonesische overheid lang zaam op gang en moeten veel be woners het vooral hebben van an dere hulporganisaties, bedrijven en particulieren. „Er wordt eten en drinken uitgedeeld." Bij de aardbeving van 5 augus tus vielen ruim 450 doden en naar schatting 1300 gewonden. Nog eens 350.000 mensen raakten dakloos. De totale schade na die schok werd getaxeerd op zeker driehonderd miljoen euro. nu v.a. nu v.a I aarten van der Weijden voelt overleversschuld: het schuldgevoel dat hij gene zen is van leukemie, waar anderen dat geluk niet hebben. Hij moet er iets mee, zei hij in een interview met NRC. Hij kan dat schuldgevoel niet wegstoppen; het is er altijd. En dus bedacht hij dat hij maar de Elf stedentocht ging zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Tweehonderd kilo meter zwemmen in drie dagen. In open water, met alle gol ven en tegenwind die daarbij horen. Krankzinnig. Ter wijl ik deze column tik, is nog niet duide lijk of hij het gaat red den. Hij heeft kramp, is moe. Hij vraagt veel meer van zijn lichaam dan het objectief ge zien aan zou moeten kunnen. Je moet heel veel Overleversschuld is een idee dat wij allemaal kunnen vertalen naar ons eigen leven je nog nooit de dood in de ogen hebt gekeken. Maar wel een idee dat wij allemaal kunnen vertalen naar ons eigen leven. Want het gaat eigenlijk om dankbaarheid en nederigheid. Om dankbaar te zijn voor de kansen die je hebt gekre gen, voor het geluk dat op je pad kwam. En om je nederig te voelen dat dat geluk jou toebedeeld is. Voor Maarten was het ook meer dan de overwonnen kanker. Hij voelde het ook omdat hij olym pisch goud heeft gehaald, omdat hij een fantastische vrouw heeft en twee gezonde dochters. schuldgevoel datje mis schien niet helemaal kent wanneer Die dankbaarheid gebruikt hij als brandstof om een ongeloof lijke sportprestatie neer te zetten en heel veel geld op te halen. En daardoor kunnen wij weer eens nadenken over de vraag: waar ben jij dankbaar voor? En wat doe jij voor mensen die dat geluk niet hebben? overleversschuld voelen om daar doorheen te zwemmen. En voor Van der Weijden zal het natuurlijk uitmaken of hij het haalt of niet. Hij is een sportman, en hier heeft hij jarenlang voor getraind. Maar eigenlijk is de tocht allang ge slaagd. De steun was enorm: overal langs de route stonden Friezen met zelfgemaakte 'Hup Maar ten'- borden. Ook om twee uur 's nachts. reizen nl maandag 20 augustus 2018 GO @Nynke Overleversschuld Opnieuw werd het Indonesi sche eiland Lombok gisteren getroffen door een zware aard beving. 'Het is te triest voor woorden'. Niels Klaassen Rotterdam All Inclusive Sicilië Geen res. kosten Verlenging mogelijk! 3 Modica 579 O.b.v. All Inclusive Inclusief vliegreis O.a. Etna, Taormina Noto Siracusa Etna +Catania Siracusa Ortigia oto Lido di Noto Ook vertrek vanaf Maastricht mogelijk! U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfi theater. Ook de 'stenen tuin' Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekeningl en Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! sfipreizen.nl/all-indusive-sicilie Verlenging mogelijk. Marsala Mazara del Vallo 599 Verblijf in 4* Hopps Hotel O.b.v. All Inclusive Inclusief vliegreis O.a. Agrigento, Pal ermo Gorghi Tondi Palermo Mozia Eiland +Trapani Gorghi Tondi Agrigento U ontdekt alle 'Hoogtepunten van Sicilië' tijdens deze 8-daagse groepsrondreis. Zo bezoekt u o.a. beroemde plaatsen als Gorghi Tondi en de historische parels Erice, het eiland Mozia en Agrigento. Maar ook het veelzijdige Palermo en de wijnstreek Marsala komen aan bod! Op uw vrije dag kunt u op eigen gelegenheid Mazara del Vallo verkennen of heerlijk ontspannen bij het zwembad in het heerlijke 4* Hopps Hotel. Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding en 7 nachten in het 4* Hopps hotel o.b.v. All Inclusive! (maaltijden en consumpties tijdens de excursie zijn voor eigen rekeningl En hij heeft ons kennis laten maken met de term 'overlevers schuld'. Een Er is al ruim zeven ton opge haald voor kankeronderzoek. Kijk voor nog meer voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6