f i Poetin legt het bij met Merkel in paleisoverleg 'Nouri toont kleine neurologische vooruitgang' 5 Het wrange is dat kinderen lange tijd niet de juiste zorg krijgen den het altijd erg om een dag te mis sen, omdat we weten dat er zoveel te doen is", verklaart Himonetos, zelf FNV-lid. Maar de nood is hoog. Sinds de ge meenten de jeugdzorg regelen, telt maar één ding: alles wat ze doen moet zo goedkoop mogelijk, betoogt deze ambulant werker. „Als we een gesprek hebben over een gezin, heb ben we het veertig minuten over hoe het zo goedkoop mogelijk kan en maar twintig minuten over wat het beste is voor het kind. We zijn geen boekhouders. Maar ja, gemeenten moeten ook bezuinigen." Tegen beter weten in probeert Himonetos soms kinderen ambulant te helpen die beter af zijn in een ge sloten leefgroep. „We zijn voortdu rend bezig om te zoeken naar de op tie die het minst slecht is. Het wrange is dat kinderen lange tijd niet de juiste zorg krijgen en uiteindelijk juist veel zwaardere, duurdere hulp nodig hebben." Die werkwijze eist zijn tol: Himonetos ziet allemaal overver moeide collega's om zich heen. Ze zijn ontevreden over de omstandig heden waaronder ze hun werk moe ten doen, vieren niet de successen, maar het feit dat het überhaupt is ge lukt om alles te doen. „Ik werk al twintig jaar in de jeugdzorg. Wat er nu gebeurt, is echt heel, heel ernstig. We moeten nu in actie komen, want ons vak wordt uitgehold." Alles kwam op tafel, van de conflic ten in Oekraïne en Syrië, tot het kernakkoord met Iran en het gas project 'Nord Stream 2' maar zaken werden er niet gedaan. Toch zijn Angela Merkel en Vladimir Poetin tevreden omdat er 'weer verbete ring zit in de relatie'. Poetin verzekerde Merkel dat er geen dubbele agenda is bij de aan leg van de nieuwe gaspijpleiding van Rusland naar Duitsland. „Nord Stream 2 is uitsluitend een econo misch project met fmancieel-eco- nomische motieven", aldus de Rus sische president. Het was een dui delijk signaal aan Trump dat hij geen politiek wil bedrijven met de gasleveringen aan Europa. Dat geldt ook voor de nieuwe gaspijpleiding via de Baltische Zee. De Ameri kaanse president sprak Merkel er onlangs op aan dat Duitsland en an dere Europese landen veel te afhan kelijk worden van Russisch gas. Het Kremlin zou er eventueel chantage mee kunnen plegen. De Duitse kanselier hield Poetin voor dat beide landen - Rusland in het bijzonder als permanent lid van de VN- Veiligheidsraad - een grote verantwoordelijkheid hebben bij het oplossen van de conflicten in Syrië en Oekraïne waar de spannin gen tussen het regeringsleger en de door Rusland gesteunde separatis ten onverminderd groot zijn. Kanselier Merkel wees Poetin op het belang van het voorkomen van een humanitaire crisis in Idlib, het laatste grote bolwerk van het Sy rische verzet. Idlib is inmiddels ge- De aanleg van die gaspijpleiding is uitsluitend een economisch project heel omsingeld en als de Syrische strijdkrachten met hulp van bond genoten een offensief beginnen, lo pen de levens van meer dan twee miljoen mensen in de regio gevaar. Poetin riep op zijn beurt Merkel op er alles aan te doen om Syrische vluchtelingen te helpen bij hun te rugkeer naar hun vaderland. „Syrië heeft ook hulp nodig bij de weder opbouw", aldus de Russische presi dent. Dat zegt de oudste broer van de Amsterdamse voetballer in een in terview met de NOS. Abderrahim Nouri (25) zegt in het interview dat gisteren werd uitgezonden, dat het op dit moment 'veel beter' gaat met Abdelhak. „Zijn neurologische sta tus is beter dan maanden geleden. Lichamelijk is het wel moeilijk. Er is achteruitgang." Het is ruim een jaar geleden dat Abdelhak Nouri tijdens een oefen wedstrijd van Ajax een hartstil stand kreeg. Daarbij liep hij hersen- schade op. Coma Inmiddels is er weer een vorm van communicatie mogelijk tussen 'Appie' en zijn familie. „In het be gin was dat nog niet zo, toen lag hij echt in coma, had hij zijn ogen dicht. Sinds december, januari is er ook een vorm van communicatie. Als je hem dingen vraagt, bijvoor beeld 'doe je mond open' of'beves tig dit met je wenkbrauw', dan doet hij dat." Hoe de afgelopen dertien maan den precies zijn geweest, wil Ab derrahim niet vertellen in het in- /7/71iP' terview. „Ik wil niet in details tre den, maar hij heeft het heel zwaar gehad. Dat is normaal bij iemand met hersenschade. Dat waren hele zware tijden." De familie werkt in wisseldiensten, zeggen ze in het in terview. Er is dag en nacht een fa milielid bij Abdelhak aanwezig. Hij wordt gewassen en af en toe in een rolstoel gezet. Dat is nodig omdat hij lichame lijk wel achteruitgang kent. „Dat is puur omdat hij niet beweegt. Hij is bedlegerig. Hij kan niet op eigen kracht zijn lichaam bewegen. Al leen zijn hoofd", legt Abderrahim uit. Andere woning De familie hoopt Abdelhak later dit jaar dicht bij huis te kunnen gaan verzorgen. Om dat mogelijk te ma ken, wordt wordt een woning vlak bij zijn ouderlijk huis verbouwd en zo goed mogelijk aangepast. Het wachten is alleen nog op een ver bouwvergunning van de gemeente Amsterdam. maandag 20 augustus 2018 GO ze hollen ons vak uit' Renna Himonetos De ontmoeting tussen Angela Merkel en Vladimir Poetin in pa leis Meseberg bij Berlijn leverde geen akkoorden op, maar de lucht lijkt geklaard. „De horloges worden weer gelijkgezet", meldt het Kremlin. Hans van Zon Rotterdam/Berlijn —Vladimir Poetin Poetin en Merkel in de tuin van paleis Meseberg. fotoepa Abdelhak Nouri's (21) gezond heid is stabiel en op neurolo gisch vlak heeft er zelfs een kleine vooruitgang plaatsgevon den. Binnenlandredactie Amsterdam Ajax-fans brachten vorig jaar een eerbetoon aan Nouri. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5