Burgemeester is nu wel welkom bij 105-jarige Piet van der Moere li! L ft 18 Kinderburgemeester en -wethouders nu aan zet Kinderen zijn de baas. Dat is duide lijk tijdens Goes Kinderstad, een dag vol attracties en activiteiten voor de jeugd. Op alle pleinen in de stad is het druk. Met een lange rij voor de quadbaan, waar tot grote frustratie van ouders en kinderen niemand komt opdagen. „Na drie kwartier zijn we maar opgestapt", zegt Natalie van der Genugten. Skatebaan Haar dochters Liv (5) en Faye (8) hebben cupcakes versierd, een kijkje genomen bij het zwerfboe- kenstation en staan nu op het Bleekveld opnieuw in de rij voor een rondje over een speciale skate baan. Cas Weijdemans heeft net met een step een rondje gedaan. „Superleuk dit. Vooral door de bochten. Dat wil ik nog een keer doen." Sportieve activiteiten wisselen elkaar af met creatieve. Zoals op de Vlasmarkt, waar kinderen een auto schilderen. Of op het Kolveniershof waar theater Muzemuis een pop penkastvoorstelling geeft. In een tuktuk, bestuurd door Ronald Reij- Alle kinderen, arm en rijk, moeten toegang krijgen tot sport en spel erse, maakt het kindercollege een ronde door de stad. Bij ieder onder deel stoppen ze en maken een praatje. Volgens kinderburgemeester Zoë is er het komende jaar werk aan de winkel. Ze wil de stad veiliger ma ken voor kinderen. En meer speel- tuintjes. Ze pleit er bovendien voor dat alle kinderen, arm en rijk, toe gang krijgen tot sport en spel. Kin derwethouder Jelmer wil meer rookvrije gebieden. Maria maakt zich komend jaar hard voor een be ter milieu. „Zodat de aarde langer kan bestaan." Van het rijtje seniorenwoningen in de Nieuwstraat in Kamperland woont Piet er het langst. In 1984 streek hij er neer, nadat hij zijn boe renbedrijf aan de Baas Huisweg had overgedragen aan zijn zoon. Piet woont nog altijd zelfstandig. Met af en toe hulp in de huishouding en dagelijks een maaltijd van Tafeltje Dekje. Geheim Zijn gezondheid gaat langzaam achteruit, zegt hij. Lopen gaat niet meer zo soepel en zijn zicht is sterk verminderd. „De krant lezen en te levisie kijken gaat niet meer." Bin nenshuis weet Van der Moere zich nog prima te redden. „Als u had ge zegd dat u vandaag 90 werd, had ik het ook geloofd", zegt burgemees ter Delhez. Het geheim van zo'n lang leven is volgens Van der Moere simpel. „Da gelijks een elf uurtje, zeker?", zegt Delhez. Piet lacht en knikt bevesti gend. Een borreltje op zijn tijd, lust hij wel. Maar roken, dat heeft hij nooit gedaan. Als u had gezegd dat u vandaag 90 werd, had ik het ook geloofd IN DE REGIO Klik en tik Verdronken land MIJN DORP, MIJN STAD maandag 20 augustus 2018 BB Kinderen zetten Goes op z'n kop De eerste grote klus zit er op. Kinderburgemeester Zoë Gude (10) en kinderwethouders Jel- mer van Mosselvelde (10) en Maria Papadopoulou (11) hebben zaterdag Goes Kinderstad ge opend. Dat gebeurde na de offi ciële installatie van het nieuwe college in de trouwzaal van het stadhuis. Timo van de Kasteele Goes Er zijn vooral veel sportieve en creatieve activiteiten bij Goes Kin derstad. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Zoë Gude, kinderburgemeester Op zijn honderdste verjaardag zei Piet van der Moere tegen burgemeester Delhez: „Kom over vijf jaar maar terug." De Kamperlander vierde zaterdag zijn 105e verjaardag. Nu samen met de burgemeester en zijn vrouw. Timo van de Kasteele Kamperland De burgemeester is zijn belofte aan Van der Moere nagekomen om terug te komen op zijn 105e verjaardag, foto johan van der heijden - Burgemeester Delhez GOES In de Bibliotheken Goes en Kruiningen wordt er morgen en maandag 3 septem ber gestart met de gratis cursus 'Klik en Tik, het internet op'. De cursus is bedoeld voor men sen die moeite heb ben met computers en het internet. De cursus bestaat uit vier laagdrempelige lessen. In Kruiningen begint de cursus morgen om 10.00 uur. De cursus zal vervol gens wekelijks ge geven worden en duurt telkens twee uur. In Goes start de cursus op maandag 3 september om 9.30 uur. Ook hier zal de cursus vier weken lang gege ven worden en zal deze elke week twee uur duren. Aanmelden kan via bibliotheekooster- schelde.nl. RILLAND Natuurmonumenten organiseert in au gustus en septem ber een aantal na- tuurtochten over slikken en schorren in natuurgebied het Verdronken Land van Zuid-Beveland. Onder begeleiding van een gids zullen de deelnemers een weg banen door het Oosterschelde landschap dat twee keer per dag droog valt. De tochten vinden plaats op: dinsdag 21 augustus van 18.45 uur tot 21.45 uur, zondag 16 sep tember van 14.00 uur tot 17.00 uur en zaterdag 29 sep tember van 13.00 uur tot 16.00 uur. Aanmelden voor de tocht kan via na tuurmonumenten.nl /agenda. Wie meedoet, wordt aangeraden oude kleren te dra gen. y OUDELANDE De oogst is van het land en dat vieren ze in Oudelande met als hoogtepunt zaterdagmiddag de Oogst feestoptocht door het dorp. Wie wil kon de tassen volladen met verse producten, zoals aardappels, uien en appels. Voor meer spektakel kon je terecht bij een demonstratie van de Highland Games of een kijkje nemen bij de roofvogelshow. Op de achtergrond zorgde het koor van Tante Door voor een vrolijke noot. Ondertussen vermaakten de kinderen zich tij dens de circusshow van Evert van Asselt. De dag eindigde met een optreden van de band Hutspot, foto johan van der heijden GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00- 17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Historisch Museum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Ex positie 'Samen jubi leren' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gratis sporten in de beweegtuin HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur: Vertrek veerpont naar Perkpolder HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder begeleiding KAMPERLAND Oude Veersteiger, van 10.45-17.45 uur op gezette tijden: Vertrek veerpont naar Veere KORTGENE Veerdam, vanaf 10.30 uur: leder uur vertrek veerpont naar Wol- phaartsdijk, laatste om 16.30 uur KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt' WEMELDINGE Haven, 12.00 en 16.00 uur: Vertrek veerpont naar Go- rishoek WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Wolphaartsdijkse Veer, bij het Veer huis, vanaf 11.00 uur: leder uur vertrek veerpont naar Kort- gene, laatste om 17.00 uur YERSEKE Haven, 10.00 en 14.00 uur: Vertrek veerpont naar Go- rishoek; Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47