'De mensen die het nooit gezien hebben vinden het prachtig' IS 5#' 1 18 Foodtrucks, spelende kinderen en muziek Het is een beetje zoals in een ro mantische film als je een nederzet ting van zigeuners ziet. Er staan kampeerwagens, foodtrucks in dit geval, er zijn spelende kinderen en overal hangen lichtjes, er klinkt muziek en mensen zitten gezellig te kletsen aan tafeltjes. Ook wordt er gedanst. In het begin van de middag door kleine kinderen, die op aanwijzingen van het animatie team onder andere een theepot, een lepel en een kom uitbeelden. En 's avonds kunnen volwassenen meedeinen op het ritme van onder meer prachtige Spaanse muziek. Sjors (9) en Liv (6) staan rond een grote teil vol sop. Ze dopen er een touw in dat in een driehoek aan twee stokjes is vastgebonden. Zodra Sjors zijn touw uit de teil haalt, blaast de wind er een reus achtige bel tussenuit. Liv laat prompt haar stokjes vallen als haar moeder tegen haar komt zeggen dat als ze zich wil laten schmin ken, ze in de rij moet aansluiten. Vooraan die rij laat Mila (6) zich We zijn vorig jaar ook geweest. De muziek en de spelletjes zijn leuk hier door grimeuse Amy veranderen in een eenhoorn. Aan een van de vele picknickta feltjes zitten René Holkers - vader van Mila - en Dave Langelaar, bei den uit Zierikzee. „Wij zijn pa pa's", geven ze als antwoord op de vraag wat ze aan het doen zijn. Ze genieten van een drankje, terwijl hun dochters spelen. Het is prima vertoeven hier, vinden de papa's. René: „We zijn vorig jaar ook ge weest. De muziek en de spelletjes zijn leuk en straks gaan we ook lekker eten hier." Adri de Bil (96) uit Nieuwer- kerk manoeuvreert met zijn scoot- mobiel tussen de mensen door langs de kraampjes„Ik heb vroeger ook vlas gezwingeld. Oh, wat had ik een hekel aan dat boerenwerk." Toch komt hij naar de demonstratie kijken. „Het is hier zo'n gezellig dorp." Tonnie van den Hoek is een van de negen mannen die bij een kraampje demonstreren hoe vroe ger het vlas werd verwerkt. „De mensen die het nooit gezien heb ben vinden het prachtig Het is dan ook een bijzonder ge was, dat vlas. Het wordt met wortel en al uit de grond getrokken en alles wordt gebruikt. Je vindt het lijn zaad terug in brood en veevoer, het afval als stalstrooisel en de vezels in wieken van windmolens, in auto bumpers en ga zo maar door. In de Zuidstraat gooien diverse voorbijgangers een paar muntjes in de emmer waarop met kleurige let ters 'voor mijn paardenspullen' staat. Het staat op het podiumpje van de achtjarige Juliette van den Hoek, die net als vorig jaar haar zangkunsten laat horen. Er volgt zelfs een spontaan duet met de Am sterdamse Kaya (3), die met haar ou ders in Zeeland vakantie viert. Ik heb vroeger ook vlas gezwingeld. Oh, wat had ik een hekel aan dat boerenwerk IN DE REGIO Orgelconcert Chinese racketsport Orgelconcert MIJN DORP, MIJN STAD maandag 20 augustus 2018 SD Dansen tot laat, voor jong en oud „Ik zie helemaal niets", roept een vrouw die zaterdag op de fiets vanuit de Meelstraat rich ting de Dikke Toren rijdt. De Nieuwe Kerk ontneemt haar dan ook het zicht op festival 'Cam ping De Dikke Toren' van stich ting Centree: een intiem tafereel op het gras tussen de bomen achter de twee monumenten aan het Kerkhof in Zierikzee. Valeska Nastaly Zierikzee Saskia Bakker uit Zierikzee met haar buurmeisje Nove den Boer (3 jaar) genieten samen, foto marieke mandemaker -René Holkers Het is zaterdag weer schuifelen over de Ring en omliggende straatjes van Dreischor. Tijdens de Vlasdag vliegen de vlasvezel tjes de bezoekers af en toe rond de oren. Valeska Nastaly Dreischor A Rini Snijders geeft uitleg aan belangstellenden over verwerken van Vlas. foto marieke mandemaker -Adri de Bil BROUWERSHAVEN Het vierde en te vens laatste con cert van de serie orgelconcerten in Brouwershaven wordt morgen ge geven door het or gelduo Jan Peter Teeuw en Marien Stouten. Zij spelen vierhandig op het Van Vulpen-orgel in de Grote of Sint-Ni- colaaskerk. Ze brengen een afwis selend programma, dat ook heel ge schikt is voor men sen die zelden of nooit een orgelcon cert bezoeken. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang is 7,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor stu denten. Kinderen onder de twaalf jaar hebben gratis toe gang. Videobeelden van de speeltafel worden op de muur geprojecteerd, zodat de muzikan ten ook te zien zijn. Na afloop kan er worden nagepraat met de organisten onder het genot van een kopje koffie of thee. VLISSINGEN Op het Bellamypark kunnen geïnteres seerden woensdag kennismaken met de Chinese rac ketsport Bailong Ball. Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan komen zij om 17.30 uur samen, ledereen mag een balletje meeslaan. OUDDORP Organist Gerard de Wit geeft donder dag een orgelcon cert in de Her vormde Dorpskerk. Het gratis concert begint om 20.00 uur. De Wit speelt werken van onder meer Buxtehude, Kuhnau, Pachelbel en Bach. VERWEVEN ZIERIKZEE Gabriele Kliem uit Breskens - „Ik kom uit Ber lijn, maar woon al 25 jaar in Nederland"- struint langs de 43 kraampjes van de creahandmarkt Verweven op het Haven plein in Zierikzee. Bij dat van Gerda Jonker uit Tuitjehoorn blijft ze even staan om uitleg te krijgen over haar kunstwerk van vilt. Het beeldt de zon, de zee, schelpen en het strand uit. „Ik maak ook antroposofische poppen, gevuld met schone schapenwol." Die schapenwol heeft ze in verschil lende varianten in bakjes in haar kraam staan: schoon, vuil en gekleurd. „Je kunt er van alles mee."FOTo marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Centrum, 10.00- 17.00 uur: Zomer- markt; Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum geopend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Trampolinecentrum Westenschouwen, vanaf 11.00 uur: Cruisen langs bloeiend Jacobskruiskruid; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoe ting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereni ging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; RENESSE Discotheek Pinky, 19.00-23.00 uur: Frisparty met; ZIERIKZEE Gasthuiskerk,13.30- 16.30 uur: Open Kerk; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45