Breskens Sailing Weekend gaat vervroegd van start O O) CD O 10 Arco Goedkoop aan de slag bij Togo Sterke start voor Arnemuiden Steenbeek winnaar Playground Tour Eerste wedstrijd Open ZK motorcross Arco Goedkoop gaat aan de slag bij Togo. De oefenmeester uit Oostkapelle gaat zich bij de Goese korfbalvereniging ontfermen over de jeugdtrainers en -teams. Goedkoop gaat de trainers en hun teams bege leiden met theorie en in de praktijk, zo laat de club weten. Met de ervaring van de Walche- naar hoopt Togo de teams naar een hoger plan te tillen. Voor Goedkoop betekent zijn overeenkomst met Togo een nieuw avontuur binnen het Zeeuwse korfbal. De afgelopen vier jaar was hij - met succes - hoofdtrainer van TOP Arne- muiden. Deze zomer vertrok hij bij die club. Tot op heden vond hij nob geen nieuwe club. Op de eerste dag van de Borsele Sloepoort Cup heeft Arnemuiden zich laten gelden. In Nieuwdorp, waar zaterdag de ploegen uit poule A in actie kwamen, werd de zaterdag tweedeklasser ongeslagen groepswinnaar. Arnemuiden begon met een gelijkspel tegen zaterdag-vierdeklasser DwO'15 (0-0) en won daarna met 2-1 van zaterdag-derdeklasser Walcheren. Het duel met Nieuwdorp, dat ge lijkspeelde tegen Walcheren en won van DwO'15, moest daardoor uitmaken wie er groepswinnaar werd. Arnemuiden trok aan het langste eind. De ploeg won het derde groepsduel met 2-0. Benjamin Steenbeek heeft de Vlissingen Play ground Tour op zijn naam geschreven. De bas ketballer uit Middelburg toonde zich zaterdag tijdens de finaledag van het evenement de sterkste. Aan de Vlissingen Playground Tour deden, verdeeld over vijftien voorrondetoernooien, 106 basketballers mee. De besten plaatsten zich voor de finale, die zaterdag werd gehou den op het Bellamypark in Vlissingen. De 39 beste spelers van de afgelopen maanden gingen de strijd met elkaar aan om de felbe geerde titel. Steenbeek bleek met dertig pun ten uiteindelijk de beste. Verlenging DFBPokal Nederlaag Ook waren er dubbele manche overwinningen voor de Belgen Jens van Meer (500 cc) en Marnick La- grou (125 cc). Bij de jeugd was de animo niet bijster groot, waar schijnlijk ingegeven door het pit tige zandcircuit. Bij de start van beide manches in de 250 cc-klasse nam Boot meteen het initiatief, om in de rest van de wedstrijd niet meer in de proble men te komen. Daarachter ont sponnen zich in beide reeksen ge weldige gevechten om de overige podiumplaatsen. Uiteindelijk legde Maike Bolink uit het Overijsselse Holten beslag op de tweede plaats in beide man ches. In de eerste manche werd Jor- dan Lee van Maaren uit Vlissingen derde, net voor plaatsgenote Nancy van de Ven. In de tweede manche ging de derde plaats naar Nick Hor sten uit Eindhoven en moest Van Maaren genoegen nemen met de vierde plaats. Horsten komt elk jaar tijdens de vakantieperiode een tijdje naar zijn crossmaat Van Maaren en samen nemen zij dan deel aan wedstrij den. Ze zijn aan elkaar gewaagd en dat levert prachtige gevechten op. In de eerste manche moest Horsten opgeven met koppelingsproble men. Van de Ven kende in de tweede manche problemen en haalde daardoor de finish niet. Bij de 500 cc stond er geen maat op het rijden van Jens van Meer. De Belgische toprijder van VLM was in beide manches te sterk voor de rest. Zijn landgenoot Ronny van Hove werd in beide manches tweede. Ke vin Spruijt, tegenwoordig woon achtig in Axel, werd met een derde plaats in beide manches de beste Zeeuw, voor Jeffrey van Kempen. In de 125 cc-klasse reed Mats Leeuwensteijn een sterke wed strijd. De Husqvarna-rijder moest in beide manches wel Marnick La- grou voor laten gaan. Bij de vetera nen, die samen reden met de vrou wen, kende thuisrijder Patrick Pies- sens een moeilijke eerste manche. Hij finishte als vijfde. In de tweede race nam hij revanche en knokte zich naar de winst. Tjaco Lucas won deze klasse. Bij de vrouwen was de vijftienja rige Amber Simons uit het Lim burgse Well de grootste uitblink ster. Zij kon zich prima meten met de veteranen. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg werd derde, met evenveel punten als de tweede ge klasseerde Stephanie Stoutjesdijk. Bij de 85 cc grote wielen was een volledig Zeeuws podium, met Van de Bosse, Nelis en Serrarens. Dat was ook het geval bij de 65 cc, met Lamain, Verheye en Reedijk. Normaal gesproken varen de deel nemende boten pas in de loop van de week de haven van Breskens binnen, om aan het einde van de week van start te gaan. Dat is dit jaar anders, het evenement is namelijk uitgebreid. Dertien J/m-boten, met ieder ze ven bemanningsleden, kwamen gisteren al aan in Breskens. Zij va- De eerste boten zijn gisteravond al aangekomen in Breskens ren later deze week, net als vorig jaar, in de monding van de Wester- schelde het wereldkampioenschap in hun klasse. Tijdens deze editie van het Sai ling Weekend is echter een extra evenement aan het programma toegevoegd, een zogenaamd Pre- World-toernooi. „Het is een trai ningsevenement om het water en de omstandigheden te testen", ver telt wedstrijdleider Walther de Block. Na de wedstrijden van vandaag en morgen staan er dinsdag geen races op het programma in Bres kens. Donderdag wordt er wel weer gevaren. Het evenement duurt tot komende zondag. Rond de klok van 17.00 worden dan de prijzen uitge reikt. maandag 20 augustus 2018 KORFBAL VOETBAL Celino Davidse (Arnemuiden) met een tackle op de bal. foto rené van der vliet BASKETBAL Wielrenner Jarno Mobach staat na drie etappes op de 55ste plek in het algemeen klassement van de Tour de l'Avenir, de Tour de France voor renners onder de 23 jaar. In de derde rit werd hij gisteren 53st. Daardoor klom de coureur uit Philippine zes plekken. Antwan Tolhoek is gisteren op de 68ste plek geëindigd in de EuroEyes Cyclassics Hamburg. De wielrenner uit Yerseke was daar mee de derde Nederlander in koers. Alleen Ramon Sinkeldam (61ste) en Koen de Kort (62ste) eindigden hoger. Het is Marco Minnaard niet gelukt zijn pres tatie in de Tour du Limousin van vorig jaar te evenaren of te verbeteren. Toen werd hij ne gende, nu eindigde hij als zestiende. PM Het Barendrecht van Yarick Dorst ligt uit de KNVB- beker. De twee dedivisionist verloor na ver lenging met 2-1 van zaterdag hoofdklasser DFS Opheus- den. Dorst viel na zestig minu ten in. l Rick van Dron- gelen en Ham burger SV heb ben zich ge plaatst voor de tweede ronde van de DFB Pokal, het Duitse beker toernooi. De club uit de 2. Bundesliga was met 5-3 te sterk voor de ama teurs van Ernd- tebrück. Schoondijke heeft gisteren een flinke ne derlaag geleden op de eigen Ver- hage-Lemahieu cup. Oostburg bleek met 9-0 te sterk. Het duel tussen Sluis en IJzendijke ging niet door en is doorgeschoven naar komende vrijdag. Boot excelleert op 'zijn' circuit De openingswedstrijd om het Open Zeeuws Kampioenschap motorcross op het RES-circuit in Axel werd in de drukst be zette klasse de 250 cc zaterdag gewonnen door Mark Boot uit Kamperland. De KTM-rijder was in beide manches de sterkste. Herman Heuvink Axel Het Damen Breskens Sailing Weekend gaat dit jaar eerder van start. Vandaag en morgen staan de eerste wedstrijden al op het programma in Zeeuws- Vlaanderen. Daniël Vervelde Breskens a Mark Boot (geheel rechts) nam bij de start meteen het initiatief, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38