ViïiV 7 WIELRENNEN BINCKBANKTOUR Inde BinckBank Tour bewees Michael Matthews het: hij kan nog steeds grote koersen winnen. En Matej Mohoric had geen ploegmaten nodig om een eindklassement te winnen. Michael Matthews drukte de scha kelaar van zijn 'oortje' stevig in en schreeuwde het uit aan de voet van de Muur van Geraardsbergen. In de ploegleiderswagen van Team Sun web wisten ze genoeg. „Ik heb laten zien dat ik nog steeds koersen kan winnen", verwoordde 'Bling' even later het gelukzalige gevoel dat over hem kwam na het winnen van de slotrit van de BinckBank Tour. Dat hij in Geraardsbergen op vijf secon den naast de eindzege greep, kon daar weinig aan veranderen. „Ik heb de laatste dagen alles ge geven", verzuchtte Matthews over de poging om Matej Mohoric in het slotweekeinde uit de leiderstrui te rijden. „Ik was naar deze ronde ge komen om Soren Kragh Andersen te helpen voor het klassement. Van daag heeft Soren zich juist opgeof ferd om mij de ronde te kunnen la ten winnen. We hebben er alles aangedaan om Mohoric te isoleren, maar dat is niet gelukt." Aanvallen De voor Bahrain rijdende jeugdige kampioen van Slovenië stond er op het laatst alleen voor. In de laatste twintig kilometer werd hij bestookt met aanvallen van een geallieerd le ger van voornamelijk Vlaamse glory hunters. Maar hij gaf geen krimp. Nu is de BinckBank Tour geen Tour de France, maar ook bij Team Sunweb zijn ze ervan overtuigd dat het winnen van de Ronde van Frankrijk uiteindelijk neerkomt op de kwaliteit van die ene kopman. Van Tom Dumoulin dus. Afgelopen week leidde het aanstaande vertrek van Laurens ten Dam en Simon Geschke naar CCC (BMC) tot vra gen of het team in de breedte über haupt wel sterk genoeg is om Du moulin aan de Tourzege te helpen. Binnen de ploeg zegt men zich geen zorgen te maken. „Er wordt aan gewerkt", laat teambaas Iwan Spekenbrink via de persafdeling van de ploeg weten. „Vragen over de Tourploeg van volgend jaar zijn wat prematuur. Op dit moment maak ik me nog geen zorgen", zei Wij hebben geen Spanjaarden of Colombianen nodig om Tom aan de Tourzege te helpen Dumoulin gisteren in Etten-Leur, waar hij samen met de rest van de top-5 van de Tour aan de start stond in het plaatselijke profcriterium. Hooggebergte „Wij hebben geen Spanjaarden of Colombianen nodig om Tom aan de Tourzege te helpen", aldus ploegleider Mare Reefin de Binck Bank Tour op de vraag of Sunweb net als Team Sky vooral in die lan den moet uitkijken naar renners om Dumoulin te ondersteunen in het hooggebergte. „Wij hebben renners nodig die passen bij onze cultuur. Door daar aan vast te hou den werden we de beste sprinters- ploeg. Daar hoeven we niet van af te wijken om de Tour te winnen." Voor collega-ploegleider Arthur van Dongen zijn de drie podium plekken van Dumoulin in diens af gelopen drie grote ronden het be wijs dat Sunweb het nu al in zich heeft om een Tour-winnaar af te le veren. „Als Wilco Kelderman niet kort voor de Tour was weggevallen had het er dit jaar al anders uitge zien. Vooral in de ploegentijdrit." Hij wijst daarnaast op het potenti eel van jonge renners als Sam Oo- men (dit jaar niet in de Tour) en So ren Kragh Andersen. Reef: „We wil len vooral een collectief vormen. Zoals we dat ook hier waren." Hassan wint in Birmingham Vos wint Ronde van Noorwegen Ritzegevoor Van der Poel maandag 20 augustus 2018 GO Matthews laat zien dat hij het kan Ad Pertijs Geraardsbergen Michael Matthews: „Ik heb laten zien dat ik nog steeds koersen kan winnen." FOTOBELGA - Mare Reef (ploegleider) ATLETIEK Sifan Hassan heeft de 1500 meter ge wonnen van de Diamond League-wedstrijd in Bir mingham. De kersverse Eu ropees kampioen op de 5000 meter finishte na 4.00,60. Hassan hield op de laatste meters Gudaf Tsegay achter zich. Dafne Schippers werd derde op de 200 meter. Ze moest in 22,41 Shaunae Miller-Uibo (22,15) en de Europees kampioene Dina Asher- Smith (22,31) voor laten gaan. Jamile Samuel won bij wedsrijden in Göteborg de 100 meter in 11,55. WIELRENNEN Marianne Vos (foto) heeft ook de laatste etappe gewonnen in de Ronde van Noorwe gen. De 31-jarige Bra bantse sprintte in Halden weer naar de winst en maakte daarmee haar 'hat trick' compleet. Vos had de vorige twee etappes ook al gewonnen en mocht bo vendien voor het tweede jaar op rij de eindzege bij schrijven op haar erelijst. De Ronde van Noorwegen maakt deel uit van de UCI WorldTour bij de vrouwen. WIELRENNEN Mathieu van der Poel heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Arc- tic Race of Norway. De Ne derlands kampioen toonde zich in de slotrit naar Alta weer de sterkste. Van der Poel sprintte op de slotklim richting de finish weg en reed iedereen in de laatste 100 meter uit zijn wiel. De 23-jarige alleskunner, die dit jaar ook de Neder landse titel veldrijden en op de mountainbike veroverde en vorige week tweede werd bij het EK op de weg in Glasgow, won al de ope- ningsrit in Noorwegen. De eindzege ging naar Astana- renner Tsjernetski. Dennis van Winden werd tiende op 56 seconden, Van der Poel twaalfde op 59 tellen. bsjaow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35