II 6 Juventus wint, maar de nieuwe ster blinkt niet uit Cristiano Ronaldo debuteerde zaterdagavond bij zijn nieuwe club Juventus in de Italiaanse Serie A Het werd een debuut zonder doelpunt van de ster in een typisch Italiaanse wedstrijd. In algemene zin was de kennisma king van Ronaldo (33) met de Serie A er één zoals je kon verwachten. Tegen Chievo Verona speelde hij direct tegen een team dat de verde digende stellingen innam in een oud en vervallen stadion waar de gehele eerste ring uit veiligheids overwegingen niet meer wordt ge bruikt. Hij speelde er terwijl hij er net een pittig Italiaans trainings kamp in de provincie op heeft zit ten om de conditie bij te schaven. Heel Italië keek uit naar het debuut van de wereldster waardoor zelfs anti-terreureenheden werden in gezet om het duel in goede banen te kunnen leiden. De Portugese ster die deze zomer tot ieders verbazing een transfer maakte van Real Madrid naar Ju ventus voor honderd miljoen euro, scoorde dus niet, maar kwam nog wel een paar keer bijna dichtbij zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club. Sorrentino Bij Verona stond zaterdagavond Stefano Sorrentino op doel, een 39- jarige keeper die in de vorm van zijn leven lijkt te verkeren en een bijna zeker doelpunt van de nieuwe ster van de Serie A op briljante wijze voorkwam. Ronaldo en Sor rentino kwamen in de slotfase nog in botsing met elkaar, waardoor de keeper moest worden gewisseld. Direct kreeg Ronaldo in Verona te maken met wat in Italië geldt als typisch Juventus. De recordkampi oen won het duel in de allerlaatste minuut via een treffer van Federico Bernardeschi. Na een 2-1 achter stand was dat voor Juventus het maximale resultaat tegen de num- Het is jammer dat hij vandaag niet kon scoren, maar Cristiano heeft hard gewerkt mer dertien van vorig seizoen. Een andere Juve-treffer werd gemaakt door Leonardo Bonucci, de verdedi ger die in Turijn terugkeerde na één seizoen AC Milan. Qua persoonlijke cijfers had de entree van Ronaldo, die bij Juven tus begon als een soort valse spits als opvolger van de naar AC Milan getransfereerde Gonzalo Higuain, niet veel glans. Volgens statistie kenbureau Gracenote verzond Ro naldo in de eerste helft van alle Ju- ventus-spelers de minste passes. En hij was ook nog de minst secure passer van zijn ploeg. Tevreden Juventus-trainer Massimiliano Al legri was niettemin tevreden over het debuut van zijn vedette. „Ik was verbaasd over hoe makkelijk hij zich in het team beweegt. Het is jammer dat hij vandaag niet kon scoren maar Cristiano heeft hard gewerkt. Hij bewoog veel tussen de linies maar hij werd een aantal ke ren niet goed bediend." Veel sterren hebben opstartpro blemen gekend in de Serie A. Spe lers als Diego Maradona en Michel Platini konden hun eerste drie du els zelfs niet winnen. Frappant ge noeg begon Ronaldo zijn tijd bij zijn vorige club Real Madrid ook met een 3-2 overwinning. Toen, in 2009, wist hij zijn debuut wel op te luisteren met een goal en volgden er dat seizoen direct nóg 25. Mét Ronaldo gaat Juventus ko mend seizoen op voor de achtste opeenvolgende landstitel. Maar lie ver kijkt men in Turijn nog meer vooruit. Met de vijfVoudig wereld voetballer van het jaar in de gelede ren willen de Italianen eindelijk ook weer een keer de Champions League winnen. BUITENLANDS VOETBAL BELGIË SPANJE ENGELAND ITALIË NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Club maandag 20 augustus 2018 GO Ronaldo moet zijn draai nog vinden Nik Kok Verona Allegri (coach Juventus) KV Kortrijk - KV Oostende 1-2 Barcelona - Alavés 3-0 Burnley - Watford 1-3 Lazio - Napoli 1-2 Waasland-Beveren - STVV 2-2 Villarreal - Real Sociedad 1-2 Manchester City - Huddersfield 6-1 Chievo Verona Juventus 2-3 Cercle Brugge - Zulte Waregem 3-1 Celta de Vigo - Espanyol 1-1 Chelsea - Arsenal 3-2 Torino - AS Roma 0-1 Lokeren - Standard 0-3 Real Betis - Levante 0-3 Everton - Southampton 2-1 Sampdoria - Fiorentina afg Anderlecht - Excel Moeskroen 2-0 Girona - Real Valladolid 0-0 Tottenham Hotspur - Fulham 3-1 AC Milan - Genoa afg FC Antwerp - Club Brugge 1-1 Eibar - Huesca 1-2 Leicester City - Wolverhampton W. 2-0 Racing Genk - Charleroi 3-1 Rayo Vallecano - Sevilla nnb West Ham United - Bournemouth 1-2 Eupen - AA Gent nnb Real Madrid - Getafe nnb Cardiff City - Newcastle United 0-0 Valencia - Atlético Madrid maa Burnley - Watford 1-3 Atletic Bilbao - .eganés maa Brighton - Manchester United 3-2 Crystal Palace - Liverpool maa Anderlecht 4-12 AA Gent 3-4 Barcelona 1-3 Leganés 0-0 Manchester C. 2-6 Brighton 2-3 Juventus 1-3 Genoa 0-0 Racing Genk 4-10 STVV 4-4 Levante UD 1-3 Getafe 0-0 Chelsea 2-6 Newcastle U. 2-1 Napoli 1-3 Internazionale 0-0 Brugge 4-10 Charleroi 4-3 Real Sociedad 1-3 Rayo Vallecano 0-0 Watford 2-6 Southampton 2-1 AS Roma 1-3 Parma 0-0 Standard 4-8 Beveren 4-3 Huesca 1-3 Real Madrid 0-0 Tottenham H. 2-6 Wolverhampton 2-1 AC Milan 0-0 Sampdoria 0-0 Cercle Brugge 4-8 KV Kortrijk 4-1 Celta de Vigo 1-1 Sevilla 0-0 Bournemouth 2-6 Burnley 2-1 Atalanta 0-0 Sassuolo 0-0 Antwerp 4-8 Lokeren 4-1 Espanyol 1-1 Valencia 0-0 Everton 2-4 Cardiff City 2-1 Bologna 0-0 SPAL 0-0 KV Oostende 4-6 Moeskroen 4-0 Girona FC 1-1 Eibar 1-0 Liverpool 1-3 Arsenal 2-0 Cagliari 0-0 Udinese 0-0 Zulte Waregem 4-5 Eupen 3-0 Real Valladolid 1-1 Villarreal 1-0 Crystal Palace 1-3 Fulham 2-0 Empoli 0-0 Chievo Verona 1-0 Athletic Bilbao 0-0 Deportivo Alavés 1-0 Leicester City 2-3 West Ham 2-0 Fiorentina 0-0 Lazio 1-0 Atlético Madrid 0-0 Real Betis 1-0 Manchester U. 2-3 Huddersfield 2-0 Frosinone 0-0 Torino 1-0 Justin Kluivert (foto) heeft zich bij zijn debuut in de Serie A meteen laten gelden. De 19- jarige aanvaller maakte in de 70ste minuut zijn opwachting voor AS Roma in het duel bij Torino. Kluivert stond met een individuele actie en een goede voorzet aan de basis van de winnende treffer van Edin Dzeko: 0-1. AS Roma was gestart met Kevin Strootman in de basis en met Kluivert en Rick Karsdorp op de bank. Brugge heeft in België voor het eerst dit seizoen averij opgelopen. Ondanks een doelpunt van Ruud Vormer (foto) kwam de ploeg niet verder dan 1-1 bij FC Antwerp. Stefano Denswil en Arnaut Groeneveld had den een basisplaats bij Brugge. Eintracht Frankfurt - met Jetro Willems en Jonathan de Guzman in de basis - bla meerde zich in het Duitse be kertoernooi door thuis te ver liezen van vierdeklasser SSV Ulm 1846:1-2. Bij Hoffenheim - dat met 6-1 won van FC Kaiserslau- tern - scoorde Jos- hua Brenet (foto). De in valler stond net één mi nuut in het veld. Arjen Rob ben had een basisplaats bij Bayern München dat het las tig had met een club uit de Regionalliga. Drochtersen/Assel hield 81 minuten stand tegen de landskampioen, die uiteinde lijk Robert Lewandowski het verschil zag maken (0-1). Rob ben werd in de 52ste minuut gewisseld. Trainer Phillip Cocu (foto) verloor met Fener- bahge in de Turkse com petitie bij Yeni Malatyaspor: 1-0. Bij de tegenstander van Fenerbahge speelde de Nederlandse mid denvelder Mitchell Donald het laatste half uur mee. Fe- nerbahge werd in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld door Benfica (1-2 over twee wed strijden). De formatie van Cocu slaagde er vier dagen later niet in om het goede ge voel weer te pakken te krij gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34