O 3-0 m de leider van Ajax zijn O 3 mi werden gezet. Het dubbele pro gramma met de Champions League gaf Amrabat nog een paar kansen, maar toen na de winter stop midweeks niet meer werd ge speeld, raakte Amrabat in de ver getelheid. Pijnpunten Dat scenario ligt er nu weer. Bo vendien werd El Ahmadi vervan gen door Jordy Clasie, die meteen een basisplek kreeg. Daar zit ook één van de grootste pijnpunten van Amrabat, die gisteren niet wilde reageren op de kwestie. Di rect na het WK in Rusland vroe gen de speler en zijn management of een nieuw jaar op de Rotter damse bank wel zinvol zou zijn. Ook Amrabat had immers gelezen dat Clasie zou terugkeren in de Kuip. De clubleiding van Feyen oord ontkende dat tegenover hem stellig, maar toch kwam de verlo ren zoon terug. „Als je het niet naar je zin hebt bij een club wil je weg. Ik heb het zelf ook gehad", zegt Van Bronck- horst, die ook aangaf Jean-Paul Boëtius (24) niet meer te willen gebruiken. Had Feyenoord dat niet kunnen inschatten vóór de zomer en Amrabat kunnen verkopen toen hij op het WK actief was? „Hij vindt het moeilijk om op de bank te zitten", stelt Van Bronck- horst. „Dat was vorig seizoen zo omdat El Ahmadi en Vilhena be langrijk waren. En dat is nu nog steeds zo. Als het gevoel er niet is, is het volgens mij onmogelijk om te presteren." Verandert de situatie nog als Vilhena (23) straks inderdaad naar de Dutise Bundesliga verhuist? „Dat moet je Sofyan vragen, niet aan mij." hem niet nemen? Tadic, afgemeten in strak Engels. „Nee, ik neem de strafschoppen." Verantwoordelijkheid Want praat met Tadic en hij noemt om de twee zinnen het woord Ver antwoordelijkheid'. „Daar horen die strafschoppen ook bij", vindt hij. „Het was mentaal een moeilijke strafschop. Die keeper (Lars Unner- stall, red.) speelde geweldig. Dat Ik heb in de grootste en mooiste stadions gespeeld, maar dit heeft ook zijn charme speelt toch door je hoofd als je die bal moet nemen. Ik beslis altijd pas op het laatste moment hoe ik schiet. De keeper ging naar de hoek, dus schoot ik door het midden." Woensdag in een uitverkochte Johan Cruijff Arena speelt Tadic te gen Dinamo Kiev weer in de ambi ance die hij de laatste jaren zo ge woon was in de Engelse Premier League. Tegen VW was er juist de ontmoeting met de andere werke lijkheid van de eredivisie. Of hij op het veld stiekem wei eens gedacht heeft: wat doe ik hier eigenlijk in de eredivisie? „Ik heb in de grootste en mooiste stadions van de wereld gespeeld, maar dit heeft ook wel zijn charme hoor." En het kunstgras? Dat vindt hij niets. „Maar hier houden ze het veld ten minste goed nat. Wat dat betreft moeten we maar niet klagen." Nu gaat bij Ajax de focus vol op de play-off van de de Champions League tegen Dinamo Kiev. Oók bij Tadic. Hij is uitgesproken over deel name aan het belangrijkste club- toernooi ter wereld. „Dat is ons doel, mijn doel. Ik vind dat Ajax in de Champions League thuishoort." Dan verlaat hij als laatste Ajacied het stadion. De buschauffeur heeft toch maar even op hem gewacht. V 1 PuntVitesse dankzij Matavz Scherpen nu de schlemiel Neres valt uit, De Jong weg maandag 20 augustus 2018 GO maar het blijft onrustig Tonny Vilhena hoopt op een vertrek bij Feyenoord, dat zelf af wil van Jean-Paul Boëtius. Sofyan Amrabat (inzet) heeft ook aangegeven dat hij genoeg heeft van de bijrol die hij in Rot terdam heeft. FOTO STANLEY GONTHA/ JBBK^Sk S-D- k FEYENOORD-EXCELSIOR f 17. Van Persie 1-0 77. St. Juste 2-0 89. Van der Heijden 3-0 Opstellingen Bijlow Stevens Nieuwkoop Fortes 65. St. Juste Mattheij Van Beek Matthys Van der Heijden Burnet Malacia Koolwijk Clasie Messaoud 70. Ayoub Schouten Toornstra Anderson Vilhena 86. Fermina Berghuis Ómarsson Van Persie 76. Caenepeel Larsson 59. El Hankouri Hadouir 27. Mahmudov Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 45.000 - Dusan Tadic (29) Dusan Tadic benutte zijn laat ste veertien strafschoppen in de eredivisie. Hij miste alleen zijn eerste namens FC Groningen. VW-VENLO '■a-S I VVV-VENLO - AJAX 0-1 88. Tadic (pen.) Opstellingen Unnerstall Onana Kum Mazraoui 89. Dekker De Ligt Promes Blind Röseler 82. Van de Beek Janssen Tagliafico Rutten Schone Post 72. Eiting Van Ooijen Tadic Samuelsen F. de Jong Seuntjens Ziyech 70. Opoku Huntelaar Grot 74. Borgmann Neres 26. Labyad Scheidsrechter: 8000 Toeschouwers: Blom EREDIVISIE Vitesse heeft in de slotfase een neder laag kunnen voorkomen bij sc Heerenveen. De ploeg van de trainer Leonid Sloetski keek in het Abe Lenstra-stadion lang tegen een achterstand aan door een doelpunt van Michel Vlap. Vitesse miste de ene na de andere kans op de gelijkmaker, tot spits Tim Matavz tien minuten voor tijd de uitblinkende Friese keeper Warner Hahn toch wist te passeren met een knappe kopbal: 1-1. De Slo- veen scoorde in de laatste zes eredivisiewedstrijden. Alleen Wilfred Bony deed dat eerder voor Vitesse (negen duels op rij in 2013). IÜA EREDIVISIE In de ontdek kingsreis door de eredivisie heeft FC Emmen nu ook geleerd hoe het voelt om te verliezen: 1-4 tegen AZ. Zeker Kjell Scherpen (foto) zal het eerste thuisduel zo snel mogelijk willen verge ten. De 18-jarige doelman beleefde vorige week nog een glorieus debuut op het hoogste niveau door een behoorlijke sta-in-de-weg te zijn voor ADO Den Haag (1-2 winst voor Emmen). Tegen AZ ging hij twee keer in de fout. Eerst ver keek hij zich op een af standsschot van linksback Thomas Ouwejan (1-2). Daarna gaf Scherpen een onnodige rebound weg aan Oussama Idrissi (1-3). EREDIVISIE In aanloop naar de belangrijke wed strijd tegen Dinamo Kiev heeft Ajax zorgen om David Neres. De Brazili aanse buitenspeler viel tegen VVV al na een klein halfuur uit met een ham stringblessure. Volgens Ajax-trainer Erik ten Hag ziet het er slecht uit met het oog op de wedstrijd in de play-offs van de Cham pions League. Zakaria La byad verving Neres, maar hij maakte weinig indruk. De uit de gratie geraakte Siem de Jong is er sowieso niet bij. De middenvelder (29) is op huurbasis op weg naar het Australische Sydney FC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31