Eenvoudiae lunch 'Spookdoelpunt' Goes gaat viral Buit autodiefstallen bij verdachten gevonden 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De vakantie zit erop. De kin deren mogen in deze regio weer naar school en ook ik ga deze week weer aan de slag. Het luie leven is voorbij. Nou ja lui... Mijn dochter had hier voor dit weekend een feestje bedacht voor haar 22ste verjaardag. Ze ging ie dereen zelf uitnodigen en had ook al een plan voor het eten: een een voudige Indische lunch. Onze tijd in Den Haag met al het Indische daar heeft zijn sporen achtergela ten. Ik ben net terug uit Kreta als we elkaar via de telefoon spreken. - Hoeveel mensen heb je uitgeno digd? Je zou dat nog even bekijken. - Veertig mam! -VEERTIG!? waar ik zojuist nog opgewekt, uit gerust en zorgeloos op zat. Ik zeg dat ik hier even van bij moet ko men. Eten voor veertig man ma ken, dat begint op serieus werk te lijken, vertel ik haar. - Maar mam, er komen altijd zo veel mensen op onze feestjes! Mijn dochter is enorm getalen teerd en beschikt over vele vaar digheden maar hoeveelheden schatten en tellen hebben duide lijk nog wat aandacht nodig. Maar net als haar vader houdt ze van feestjes waar heel veel mensen zijn, veel en lekker eten aanwezig is en bij voorkeur geen eindtijd ge steld wordt. het feestje dagenlang eindeloos rijstrolletjes te maken gevuld met kip (lemper). Meneer B. struint ondertussen heel het prikbord van Zeelandnet af naar extra tuintafels, tuinstoelen en kussens. Ook gaan we nog 'even' naar Vlissingen want daar is de enige, ons be kende, Toko in Zeeland. Bij Toko Mampir halen we heerlijke risol- les. De dochter arriveert en maakt liters satésaus en blancheert ein deloze hoeveelheden groenten voor de Gado Gado. De buren ha len tafels en stoelen uit Antwer pen en zo kunnen we zaterdag fa milie, vrienden en buren allemaal een plek geven. Er is zelfs nog plaats voor onverwachte gasten. Als zondagmiddag de laatste gas ten vertrokken zijn zegt ze: „Mam, ik vond het geweldig!" Ik ook, maar ik ben blij dat het weer een jaar duurt voor ze jarig is. Ze houdt van feestjes waar heel veel mensen zijn DESTELLING Vandaag: Ouders moeten hun kind met de fiets naar school brengen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters bE SCHOLEN ZIJN WEER EE60NNEN Drie jongeren met slok te veel op Drankrijder schiet aardappelveld in VLISSINGEN Gewonden bij botsing Sloeweg Staphorst-speler Ferdi ter Avest ging na 58 minuten alleen op Brian Meulmeester af, omspeelde de doelman van Goes en schoof de bal vervolgens in het zijnet. Omdat daar een gat in bleek te zitten, rolde de bal zo het doel in. Ter Avest liep teleurgesteld weg in de richting van de cornervlag, maar zag tot zijn ver bazing dat zijn ploeggenoten jui chend op hem afkwamen gerend. Wat bleek? Volgens scheidsrechter Colin Prooi had hij net een geldig doelpunt gemaakt, wat tot woede leidde bij alles en iedereen van de thuisclub. Het bizarre doelpunt werd ge filmd door de cameraman van Om roep Zeeland, maar de scheidsrech ter kon die beelden pas na afloop bekijken. „Ik twijfelde geen mo ment", vertelde Prooi later. „De as sistent-scheidsrechter liep direct naar de middenlijn. Dat was voor mij het signaal om het doelpunt toe te kennen." Na de protesten van de spelers van Goes raadpleegde hij toch nog even zijn assistente Diana Snoeren. „Zij was ervan overtuigd dat het een doelpunt was", aldus de leidsman uit Hellevoetsluis. Na afloop, toen Prooi de beelden had bekeken, bekende hij dat doel punt niet toegekend had mogen worden. De netten van de doelen waren vooraf nog gecontroleerd. „Maar er kwam geen teken dat er iets niet in orde was", aldus Prooi. Voorafgaand aan het duel zat bij het Dat was voor mij het signaal om het doelpunt toe te kennen bewuste doel wel een stang los. Dat werd gerepareerd door Hans Wisse, materiaalman van Goes. Het gat in het net had hij echter niet gezien. De beelden van het 'spookdoel punt' gingen dit weekend 'viral' en leidden tot veel reacties op sociale media als Twitter en Facebook. SPORT 12 DOMBURG In de camper van de zeven verdachten van de reeks au todiefstallen aan de Zeeuwse kust zijn zeventig artikelen aangetrof fen. De politie vond juwelen, hor loges, portemonnees en (zonne-) brillen: vermoedelijk de buit van de inbraken. De politie roept de rechtmatige eigenaren van de spullen op om contact op te nemen met de politie. Dat kan via het centrale telefoon nummer (0900-8844), het Politie WhatsApp nummer (06-12207006) of per tipformulier. Het dossier nummer voor de zaak is 2018193095. De zeven verdachten werden donderdag aangehouden. Ze zou den iets te maken hebben met de vele inbraken in auto's langs de Zeeuwse kust van de laatste weken. KIJK UIT HENK.' WEER EEN NAAR HUIS FIETSENDE MOEDER maandag 20 augustus 2018 Ik ga even liggen op de bank En zo zit ik in de aanloop naar Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zwem liever in een zwembad dan in de zee 656 reacties KWADENDAMME De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij alcoholcontro les in Kwadendamme drie jongeren betrapt die veel te veel hadden gedron ken. Een 15-jarige jongen had een score van 700 ugl (ter vergelijking: bij een volwassen bestuur der is 220 ugl het maxi mum om te mogen rij den), een 16-jarige jon gen scoorde 800 ugl en een 13-jarige meisje maar liefst 840 ugl. Alle drie kwamen uit Zee land. Ze zijn doorverwe zen naar Bureau Halt en hun ouders zijn ingelicht. CLINGE Een 32-jarige dronken automobilist uit Hulst is zaterdagavond bij een eenzijdig ongeval in een aardappelenveld langs de Hoogestraat in Clinge te rechtgekomen. De Hulstenaar vloog kort na 18.00 uur door onbe kende oorzaak uit de bocht en schoot over een sloot het aardappelveld in. Omstanders schoten hem te hulp. De man bleek lichtgewond te zijn en werd behandeld door ambulancepersoneel. Uit een controle bleek dat de man bijna drieënhalf keer zoveel had gedronken als was toegestaan, waarop hij zijn rijbewijs moest in leveren. Bij een aanrijding tussen een personenauto en een oldtimer uit 1969 zijn gisteravond op de Sloeweg in Vlissingen volgens omstanders twee mensen gewond geraakt. De aanrijding gebeurde rond 18.00 uur op de Sloeweg bij de Weijvlietweg. De klas sieker, een MG cabrio let, kwam na de botsing tot stilstand tegen de betonnen wand van een fietstunnel en moest worden weggesleept. Volgens omstanders zijn de twee inzittenden van de oldtimer gewond naar het ziekenhuis ge bracht. Nog geen jaar geleden waren de voetballers van Hoek wereld nieuws na hun 'ABBA-straf- schoppenserie' tegen FC Lisse. Dit weekend gingen beelden van het bekerduel tussen Goes en Staphorst (0-4) het wereldwijde web over. De 0-3 had nooit mo gen tellen want de bal rolde het doel in, via een gat in het zijnet. Barry van der Hooft en Len Wolters Vlissingen - Colin Prooi, scheidsrechter Een deel van de buit. A Het gat in het zijnet van het doel van VV Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2