21 Even wandelen over de pier, zelfs in de winter. Het water blijft altijd trekken kies. Gisteren ben ik naar Zaamslag en Hulst gereden, nu rij ik vanaf hier verder richting Lamswaarde en Hengstdijk." Stoppen bij paviljoen 't Schor, dat aan de jachthaven van Paal ligt, doet hij vandaag niet. „Af en toe stop ik wel ergens om te drinken, maar meestal neem ik zelf een bidon mee." Zeilboten kijken Wie wel net van het terras komen, zijn Kees Veldman en Elian van Damme uit Terneuzen. Samen met hun vijftienjarige hondje Bobbie, dat het koppel zes jaar geleden uit het den Bergh verhuisden in november vorig jaar juist naar de gemeente Hulst. Ze wonen in buurtschap Dui- venhoek, ongeveer een kilometer van Paal. „Wij komen hier dagelijks", vertelt Roos. „Het is ongeveer een half uur wandelen vanaf ons." Het echtpaar woonde eerder in Sint-Ni- klaas, maar wil absoluut niet meer terug. „Onze kleinzoon had een huis ge kocht in Duivenhoek en was dat aan het opknappen", vertelt Steven. „Op een gegeven moment vroeg hij of wij het eventueel zouden willen overko- pen. De rest is geschiedenis. We vin den het geweldig om hier te wonen." Wennen moesten de twee dan ook absoluut niet. „Nee, we missen hele maal niets", zegt Roos. „We kwamen altijd wel al veel in Zeeland, dat scheelt misschien." Het koppel had vroeger een zeil boot in Tholen liggen en later een motorboot. „Vroeger zaten we op het Zeeuwse water, nu zitten we aan de wal", merkt Steven op. „We wande- een stuk en gaan daarna op dit of bij 't Schor zitten." Hij lacht eens. „Wat moet een mens anders doen als hij met pensi oen is asiel haalde. „Hij is al best oud, maar heeft nog energie zat", vertelt Elian. Voor een wandeling langs de Wester schelde is het beestje dan ook altijd in. „Het is toch zeker een jaar geleden dat we hier geweest zijn, vroeger kwamen we hier vaker. De zeedijk is prachtig. We hebben net heerlijk op het terras gezeten en genoten van het mooie uitzicht." De twee kijken ook altijd graag naar de zeilboten die in het jachtha- ventje liggen. „We hebben zelf een zeilboot in de haven van Terneuzen liggen, dus daar komen we meer dan hier. Maar we varen zeker ook wel eens tot hier met de boot. Dankzij deze fantastische zomer hebben we al veel kunnen varen." En wandelen, want dat doet het koppel bijna dagelijks. „Even op en neer over de pier, zelfs in de winter. Het water blijft altijd trekken." Zo erg dat ze hun woonplaats Heikant twintig jaar geleden weer inruilden voor Terneuzen, waar Elian geboren en getogen is. „Ze kon niet zonder de zee", legt Kees uit. „Nee, ik ben opgegroeid met kreukels rapen en lamsoren plukken", vult Elian aan. „Na een tijdje begon het weer te kriebe len. Ik heb nog geen moment spijt gehad van onze verhuizing." Buurtschap Duivenhoek Antwerpenaren Roos en Steven Van maandag 20 augustus 2018 GO Wies van Kerckhoven geniet van zijn dagelijkse ritje langs de Westerschelde. foto's peter nicolai - Elian van Damme V Het echtpaar Roos en Steven Van den Bergh turen naar de boten op de Wes terschelde. Bk. -fMMN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21