Jantje zo gemist' ik i it;u Kans op ongelukken het grootst net na de zomervakantie Lowlands Festival Kiki Bertens verslaat de Maarten van der Weijden Walcheren Ze stond zaterdag als één van de eersten op de stoep bij het dierenpension Melishoeve in Meliskerke. Na 15 dagen vakantie wilde Marjan Leijnse zo snel mogelijk haar katten Jantje (foto) en Streep weer in de armen sluiten. „Ik heb ze ontzettend gemist", zegt Marjan. »pie Polunin danst indrukwekkend nummer één van de wereld in finale Cincinnati»spoRT8&9 ziet af in de Elfstedentocht Hoe vaak vrachtwagens bij de on gevallen zijn betrokken, is onbe kend. Maar het letsel is in die geval len vanzelfsprekend ernstiger. Daarom wil Veilig Verkeer Neder land (WN) vrachtwagens zoveel mogelijk van de schoolroutes we ren. „Ze kunnen misschien best een kwartier eerder of later gaan rijden of een andere weg nemen", stelt VVN-woordvoerder Rob Stomp- horst. Transportverzekeraar TVM steunt de actie. In de logistieke sec tor zijn zelfs plannen om structu reel schoolroutes te mijden. „We hebben het idee om een app te ont wikkelen, die chauffeurs automa tisch omleidt als ze bijvoorbeeld om half negen bij een schoolroute komen", verklaart woordvoerder Frank Woestenburg. Er moet nog blijken of het haalbaar is om zo'n Ze kunnen misschien best een kwartier later rijden of een andere route nemen app te maken. Omdat schoolgaande kinderen juist in die eerste schoolweken kwetsbaar zijn, roept de verkeers- veiligheidsclub ook ouders op de auto te laten staan. „Breng ze in ie der geval de eerste week met de fiets of lopend. Zo leren ouders hun kinderen zelf over straat te gaan en maken ze tegelijkertijd de wegen autoluw", verklaart Stomphorst. De Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA) probeert haar 810.000 leaserijders tijdens de eerste schoolweek uit de auto te houden. „We kunnen werk gevers niet verbieden om hun werknemers te laten rijden. Als ze toch in de auto stappen, hopen we dat onze leaserijders in ieder geval alerter zijn op schoolgaande kinde ren", reageert directeur Renate He- merik. Het valt te bezien of de wegen daadwerkelijk rustiger zullen zijn tijdens de eerste schoolweken. De gewoontes van automobilisten zijn lastig te doorbreken, constateert verkeerspsycholoog Gerard Tertoo- len. „Het is een nobele oproep, maar zo'n vrijblijvend beroep leg gen ouders en chauffeurs zo naast zich neer." Wel kan de WN-cam- pagne twijfelaars net het laatste zetje geven. Tertoolen: „Maar dat zal een kleine groep zijn, dus ik denk niet dat het effect groot is." De verkeerspsycholoog gelooft meer in sociale beïnvloeding. „Op een school moeten ouders elkaar erop aanspreken als ze weer met de auto komen om hun kind te bren gen. Daar zijn mensen gevoeliger voor", aldus Tertoolen. 21°C Nieuwsmedia P 22 23 »P3 'Geen trucks op schoolroute' Om ernstige ongelukken met kinderen te voorkomen, moeten vrachtwagenchauffeurs de ko mende weken schoolroutes mij den, vindt Veilig Verkeer Neder land. De transportsector zelf wil een app maken, die chauffeurs omleidt als ze scholen naderen die net beginnen of uitgaan. Ellen van Gaaien Amersfoort Rob Stomphorst, VVN maandag 20 augustus 2018 Een enkele bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1