Doe je tegoed aan terugkijken wanneer wilt EN 19 Wie beter keek zag dat er niet Satudarah op de hesjes van de solexrijders stond maar Zattedaaro. De Biggekerkse chapter van de solexclub reed gewoon 'in colors' mee. Nergens bang voor. Van der Maas wintringrijden in Nieuwland SOLEXRACE DORPSFEEST Het kon zaterdag niet gek genoeg tijdens de twintigste editie van de Solexrace door het dorp. Asterix en Obe- lix waren present, net als game- iconen Mario en Luigi. Er reden bloemen rond, levende standbeel den, Ghostbusters en natuurlijk rijders in een 'echte solex-outfit': een leren jas, pothelm en al dan niet voorzien van dikke sigaar. Het is druk in Biggekerke. Auto's en fietsen staan tot ver buiten het dorp geparkeerd. „De ludieke wedstrijd is toch wel het belang rijkste onderdeel", denkt voorzit ter Edwin van Keulen. „Dat is waar de mensen vooral voor ko men." Een carnaval op knette rende brommertjes. Heel erg snel gaan de meeste lu dieke rijders niet. Een enkeling perst voorovergebogen alles uit de Solex, terwijl het gros vrolijk rondjes rond de kerk tuft, zwaai end naar vrienden en bekenden. De Solexrace is een onderdeel van wat in twintig jaar gegroeid is naar een dorpsfeest. Vanwege de jubileumeditie pakt de organisatie groter uit dan voorheen met live muziek. Poison Ivy en Batman lijken de strijdbijl te hebben begraven en drinken samen een pint na hun rondjes op de Solex. Ze gaan voor alsnog nergens heen. Ineke van de Ven is blij dat iemand haar groene outfit eindelijk herkent als Poison Ivy, één van de gezworen vijanden van Batman. „De meeste mensen denken dat ik de kleine zeemeer min ben", verzucht ze. „Eigenlijk was het plan dat ik als Robin zou gaan, maar dat pakje was te klein." Poison Ivy uit Oost-Souburg deed voor het eerst mee en ze vond het fantastisch. „Ik heb de hele tijd breeduit gelachen. Zo leuk als ik de reacties van de mensen aan de kant vond." Voordelig Aan haar zijde Jo- han Mouthaan uit Vlissingen als Batman. Hij is allerminst een gelegenheids deelnemer. „Ik doe vanaf het begin al mee. Solexrijden is altijd al een Terwijl travestieten, Zeeuwse boerinnen en superhelden aan het bier gaan, scheurt de Specials- klasse door het dorp. Voetjes aan de vloer in de scherpe bochten en vol gas waar het maar enigszins kan. Sleutelen aan de Solex ten be hoeve van de snelheid is toege staan volgens voorzitter Van Keu len. „Het motorblok moet echter hetzelfde blijven. Anders zou het geen Solexrace meer zijn hè?" In de klasse Ludiek ging de eer ste prijs naar Donald Trump en een op een raket zittende Noord- Koreaanse leider Kim Jung-un (een creatie van Wim Geschiere), de tweede prijs was voor Mirjam Besuijen als Biggekerks stand beeld en de derde prijs kregen Rocco en Joris als Asterix en Obe- lix, compleet met menhir. Bij de Specials was Jos van Heer ebeek de snelste. Jan Willem Overtveld werd tweede en Jacco Maljaars eindigde als derde. hobby van me ge weest. In het weekend trek ik er met de Solex op uit. Ik doe regelmatig een rondje Wal cheren, heerlijk hoor. En voordelig. Ik rij wel honderd kilometer met een tank." Gastrijder Jasper van der Maas was de beste in Nieuwland. Hij stak alle 30 ringen en was in de kamp sterker dan Amy Crucq. Amy won wel de eerste beker. De pollepel ging naar haar zus Julia. In Oostkapelle was Kevin Mal jaars de sterkste over 20 beurten. Hij stak alle ringen. Winnares van de Esther Lous trofee werd Joyce de Buck. Karei Geldof was de sterkste in de strijd om de pollepel. In Serooskerke werd er met sjezen gestreden. Nicolette Momberger en Bram Francke waren de beste met 56 van de 56 ringen. Jolien Burgs en Simon van den Broeke werden tweede en Elise en Dennis Willeboordse eindigden als derde. De pollepel ging naar Sharon Kauffman en Marco van de Voorde. Kies voor 2 jaar gratis Delta Interactieve TV Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden per maand delta.nl/zomeractie DELTA maandag 20 augustus 2018 WA Trump en Kim stelen de show Guido van der Heijden Biggekerke De creatie van Wim Geschiere won in de klasse Ludiek. Jan Willem Overtveld was de snelste bij de eerste manche, maar moest overall toch genoegen nemen met een tweede plaats, foto ruben oreel Drie dorpen waren zaterdag het decor van afdelingswed strijden ringsteken. Martijn Minderhoud Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19