Blijf nooit jezelf, of authentiek <D 'Corruptie? Daar moet ik mij nog in verdiepen' 13 Keijzer op handelsmissie naar Brazilië m AAN HET WERK Zou 'authenticiteit' en 'jezelf blijven' leiden tot meer succes? Een lezer wees mij op het advies van trainings bureau De Baak om succesvol te onderhande len op je werk: 'Vanuit authenticiteit ben je geloofwaardig tijdens vergaderingen en on derhandelingen, en kun je conflicten makke lijker tot een goed einde brengen.' Mocht jouw baas weieens zeggen dat het be langrijk is om jezelf te blijven op je werk: ge loof er niets van. Jezelf blijven is het slechtst denkbare advies voor wie verder wil komen in het leven. Denk maar aan kruidenier De Gruyter. De ooit zo succesvolle winkelketen bleef eeuwig vasthouden aan hetzelfde con cept en ging failliet. Darwin zei het al: „Het zijn niet de sterksten of slimsten die overleven, maar degenen die zich het beste aanpassen aan een verande rende omgeving." Wie succes wil, moet zich aanpassen aan de omstandigheden. Blijf dus vooral niet jezelf. En blijf al hele maal niet authentiek. Zo moest ik laatst op een warme meidag onder handelen met een advo caat. Ik kwam heel au thentiek binnen op mijn sandalen en in korte broek. Vul zelf maar in hoeveel succes die au thentieke kledingstijl mij heeft gebracht. Wie succes wil, moet zich aanpassen aan de omstandig heden Adviezen over de rela tie tussen succes, je zelf zijn en authentici teit zijn net zo betrouw baar als beloftes van Mark Zuckerberg over je privacy. Het gaat er bij zweverige coaches stee vast in als zoete koek, maar in werkelijkheid is het een onzinnig en onbewezen fabeltje. Ie dere eerstejaarsstudent sociologie kan je uit leggen dat mensen nooit zichzelf zijn. Mensen vervullen in allerlei omstandigheden een rol. Zo vinden we het doodnormaal dat een voetbalsupporter met ontbloot bovenlijf de tekst 'lalalala' bezigt. Op zijn werk verwacht zijn baas echter andere kledij en tekst. En mis schien is Peter thuis een enorm authentieke klootzak die niet vooruit te branden is, maar als hij aan het werk is als ober vind ik het fijn als hij mij vlot en vriendelijk van dienst is. Bestuurder Volkswagen ontslagen Iran: OPEC moet elkaar niet afvallen De CDA-politica, die gisteren op het vliegtuig stapte, trekt op met prominente bedrijven als Ten Cate, Damen Shipyards en Heine- ken. Samen hopen ze lucratieve deals te sluiten, bijvoorbeeld op het gebied van industriële techno logieën in de vliegtuig- en scheepsbouw. Vandaag praat de bewinds vrouw in Sao Paulo, het economi sche en financiële hart van Brazi lië, met de minister van Innovatie Gilberto Kassab. Het land ging in 2015 en 2016 door een enorme recessie en nog steeds gaat het moeilijk. Afgelopen kwartaal kromp de economie met 1 procent. 13 miljoen Brazilianen zitten zon der werk, bijna 12,5 procent van de beroepsbevolking. Toch liggen er kansen genoeg voor het Nederlandse bedrijfsle ven, meent staatssecretaris Keij zer. Ze heeft dit jaar 1 miljoen euro beschikbaar voor ondernemers die samenwerking zoeken met Brazi lië. Keijzer: „Het is maar net hoe je er tegenaan kijkt. Het ging wat slech ter, maar inmiddels gaat het stuk ken beter met de Braziliaanse eco nomie. Het is juist goed om er nu te zijn, om de banden aan te halen. Nederland is de vierde mondiale importeur qua grootte van Brazi liaanse goederen, na China, de Verenigde Staten en Argentinië. En we exporteren voor 3,3 miljard euro naar Brazilië." „Daarover moet ik nog een slag om de arm houden. We gaan het de komende dagen zien. Morgen ondertekenen acht bedrijven en kennisinstellingen een samenwer kingscontract op het gebied van hightech materialen. Dat is onge lofelijk goed voor het verdien- vermogen van Nederland. Ik zeg altijd maar: 'Het is even een ritje, maar dan heb je ook wat'." „Dat vind ik een interessante vraag. Daar zal ik me toch eens in moeten verdiepen. Dat heb ik nog niet gedaan. Ik ben nu met name bezig met het dossier econo mische samenwerking. Daar ligt wat mij betreft de nadruk op." „Nederland is een klein land in oppervlakte, maar qua econo mische positie zijn we heel groot. We zijn nummer 1 in Europa als het gaat om snel internet en snelle telecommunicatie. Daarom is het Het is juist goed om er nu te zijn, om de banden aan te halen goed dat we aanschuiven bij de G20." „In de wereld zien we enerzijds China, waar de staat haar burgers digitaal volledig in de gaten houdt. Dat past niet bij onze westerse vrije samenleving. Aan de andere kant heb je de Verenigde Staten, waar vooral bedrijven - Google en Facebook - bepalen wat er gebeurt. „Ik wil pleiten voor een Euro pese, derde weg: Laten we zorgen dat we alle kansen pakken op het gebied van digitalisering, maar dat we daarbij wel aandacht houden voor de privacy en rechten van mensen." 3 dagen in het Zuid-Limburgse heuvelland o.b.v. halfpension maandag 20 augustus 2018 GO Nooit kun je eens rustig je werk doen. Om de haverklap krijg je van de baas te horen dat het 'anders moet'. Richard Engelfriet helpt je uit de brand en scheidt de zin van de onzin. Vandaag: blijf jezelf. Richard Engelfriet is spreker en schreef het boek De Succesillusie. SCHANDAAL Volkswagen heeft naar ver luidt een topbe stuurder de laan uit gestuurd vanwege het sjoemelsoft- wareschandaal. Volgens de Duitse krant Bild wordt Heinz-Jakob Neusser van de loonlijst ge haald. Saillant detail is dat Neusser al sinds septem ber 2015 met betaald verlof is. OLIEKARTEL Iran ergert zich eraan dat Saoedi-Arabië meer olie om hoog wil pom pen om de weg vallende pro ductie in Iran te compenseren. Geen lid van OPEC mag wor den toegestaan om marktaan deel van een ander lid over te nemen, zo waarschuwt een hoge Iraanse diplo maat. E o Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat is tot donderdag in Brazilië op handelsmissie. Doel van de trip: geld in het laatje brengen voor Nederlandse bedrijven en kennisinstellingen. Peter Winterman Sao Paulo Brazilië is niet meer de veelbelo vende economie van enkele jaren terug. Wat heeft u daar te zoe ken? Wat voor deals gaat u sluiten? Brazilië wordt geteisterd door corruptieschandalen, tot in de hoogste kringen. Maakt u zich zorgen? Mona Keijzer bij een bezoek aan de Hannover Messe. fotoanp Donderdag vliegt u naar Argenti nië voor een G20-top over digi tale economie. - Mona Keijzer (49) Wat is de inzet van het kabinet? Hotel Eperland 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner t.w.v. 39,00 p.p. Bittergarnituur en welkomstpakket Op Zoover beoordeeld met een 7,8! Tip: bezoek Maastricht of Aken hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur j 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13