Voorzitter Erica Helder heeft andere ambities: de Beemster Feestweek in z'n huidige vorm laten voortbestaan „De gemeente Beemster gaat fuseren met Purmerend, veel Beemsterlingen zijn bezorgd dat de Feestweek verdwijnt of wordt ingekort naar een dag of drie. Daar krijgen we veel vragen over." Helder denkt dat het niet zo ver zal komen; de kermis is gewoon te diep ge worteld om rigoureus te veranderen. „Het klopt dat we moeten voldoen aan strenge veiligheidseisen, en natuurlijk wordt hier ook weieens geklaagd over geluidsoverlast. Maar mensen zouden in opstand komen als de kermis zou ver- dwijnen. Wij kunnen tegen een enkele klacht altijd stellen dat duizenden men sen juist plezier beleven." Dat geldt ook voor hem: „Ik spreek op de kermis mensen die ik het hele jaar niet heb gezien. De kermis is zoveel meer dan een zuipfestijn. Het is de plaats waar vriendschappen ontstaan, waar je je toe komstige partner ontmoet, waar kinde ren en ouderen elkaar vinden bij zoiets eenvoudigs als de ouderenmiddag. En waar mensen gewoon plezier hebben met elkaar." In sommige opzichten is de kermis dus nog net zo feestelijk als een eeuw gele den. De kermiskinderen zelf hanteren een andere definitie van feest. Feest Jo-An van 11 weet al dat geluk niet zit in nog hogere, gevaarlijker of spectaculaire attracties, maar in mensen. Jo-An: „Elke dag gratis ballen gooien of in de zweef molen, dan ben je heus niet meer zo blij, hoor. En lange autoritten op weg naar een volgende kermis zijn ook niet leuk. Maar als Joey en twee andere vriendinnen van me ook op de kermis zijn, dan is het altijd feest." <1 Tonnetje rond Een hele middag vermaak hoeft niet meer dan een paar euro te kosten. 321 zaterdag 18 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96