4 In beeld De goeie omue kei mis heeft het moeilijk. Maar niet in Noord Holland. Daar draait de mallemolen van het leven nog op volle toeren. „Niet elk gezin heeft geld om drie keer per jaar naar de Efteling te gaan." ij lijkt er een beetje tussendoor te snea- ken. Terwijl andere kinderen in de rij staan om een kaartje te bemachtigen voor Hot Shots (een bal door een basket gooien), gaat het blonde kereltje - zonder te betalen - direct aan de gang. Kermis- uitbater Stephan Dinkelaar, eenvoudig te herkennen aan een sigaar in z'n hoofd, knikt goedkeurend. Joey Weiman ('Stuy mag ook, zo heet m'n moeder') is een ker miskind. „Wij mogen altijd gratis", zegt Joey (9) met een knikje naar zijn vrien dinnetje Jo-An Treep (11), terwijl hij de volgende bal in de basket mikt. „Maar we krijgen geen prijs, hoor." Joey heeft het best naar zijn zin op de achtdaagse kermis van Middenbeemster. Het is niet de meest imposante kermis van Noord-Holland - die van Hoorn en Alkmaar zijn veel groter - maar het is wel een van de gezelligste, zegt ondernemer Dinkelaar. „Ik sta met mijn kraam alleen nog op kermissen in Noord-Holland. Hier is het nog ouderwets gezellig. En niet onbelangrijk: mensen in Noord- Holland sparen er het hele jaar voor." Kermisgenen Dat verhaal klinkt Erica Helder bekend in de oren. „Ik ben 55 jaar en dit is m'n 56ste kermis", glimlacht ze met een verwijzing naar haar kermisgenen. Als kind was ze al in de wolken van het jaarlijkse hoogte punt van het jaar en dat is ze nog steeds. Inmiddels als voorzitter van de Beemster Gemeenschap, een club vrijwilligers die de Beemster Feestweek runt, inclusief de kermis. Haar vader, een krasse tachtiger, helpt nog altijd mee in de organisatie, net als haar zoon. En Helder kijkt graag naar de verwondering bij haar kleindochter die net zo betoverd raakt door de attrac ties als zij in haar jeugd. Waar in andere delen van het land wordt gezucht over teruglopende bezoe kersaantallen, lijkt Middenbeemster het decor van een aflevering van Toen was geluk heel gewoon. Gouki de oliebollen koning verkoopt grif ananas- en bana- nenbollen, even verderop staart een meisje in opperste gelukzaligheid naar BIJNA ALLE DAGEN Tekst LEOVANMARREWIJK Foto's JEAN-PIERRE JANS 281 zaterdag 18 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 92