Christelijke mensen onderhouden hun auto's goed, zei mijn vader Een leven in auto's 2001 2004 De autokeuze van redacteur Sanne van der Kolk (42) werd lange tijd door haar vader ingegeven. Nu is ze autoloos, maar denkt ze met weemoed terug aan die goeie ouwe Volvo die 200 kilometer per uur haalde. Mijn eerste autootje was een Citroën AX. Een witte, met slechts vier versnellingen. Door mijn vader gevonden in een advertentierubriek. Bij christelijke mensen in een christelijk dorp, want die on derhielden hun auto's goed, zei hij. 750 gulden moest-ie kosten, mijn vader betaalde mee. Een jaar na aankoop tikte ik er een voorganger mee aan; het zou niet mijn laatste kop-staartbotsing blijken. O, en er schoof nog eens een vriendin op mijn bumper toen we met meerdere auto's naar Schiermonnikoog reden. Niks aan de hand. Tot-ie in de winter ineens niet meer van de rem wilde. De wegen wachter constateerde: niet te repareren voor weinig. Mijn garage-eigenaar haalde 'm persoonlijk op. Mijn vader gaf me zijn groene Citroën Xantia, 1.1. „Die heeft van die fijne veerbol- len", zei hij. „Daarmee lijk je over de weg te zweven." Het was mijn eerste grotemen- senauto. En inderdaad, hij zweefde over de weg. Groots voelde ik me met mijn twee kinderen op de achterbank, vier deuren en - jawel - vijf versnellingen. Toen ik tijdens een januaristorm met een baby achterin vast kwam te zitten in een file, belde ik hui lend de politie. Moeders van baby's die melk nodig hebben zouden ze toch wel komen redden? „Mevrouw, iederéén wil naar huis." Heimwee naar de Ovlov V70 261 zaterdag 18 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 90