230 euro hypotheek per maand Geld geluk Elke en Rob wonen in een landelijk gelegen vrijstaand huis. Rob heeft een dochter en drie kleinkinderen. Rob: „We geven veel geld uit aan onze gezondheid." Elke: „We slikken supplementen en ik adviseer anderen daarover. Dat is mijn werk." Rob: „We hoeven de leverancier niet te betalen voor de supplemen ten die we zelf gebruiken. Omdat we vertegenwoordiger zijn." Elke: „Ook de kosten voor ons waterfiltersysteem van 3500 euro verdienen we terug door 'm aan anderen aan te bevelen. Wij drin ken liever geen water rechtstreeks uit de kraan." Rob: „In de winter gaan we altijd een paar maanden naar Spanje." Elke: „We zijn internationaal ge oriënteerd." Rob: „Als assistent-luchtverkeers leider was ik een Europees ambte naar en viel ik tot mijn pensioen buiten het Nederlandse belasting stelsel." Elke: „Ik verdiende heel goed, bij Randstad Duitsland. Maar ik werd ziek door overbelasting. Ik wil leven vanuit mijn hart. Stoppen met mijn baan was een goede beslissing." Rob: „Het was ook een goede be slissing om destijds de hypotheek over te sluiten. We hadden die in 2002 afgesloten met 5,7 procent rente. Nu betalen we 0,7 procent rente via een Euribor-tarief, dat zijn rentetarieven waartegen Europese banken elkaar leningen verstrek ken. We betalen 230 euro per maand voor een hypotheek van vier ton." Elke: „We lossen ook af." Rob: „We hebben verder geen le ningen. De verbouwing van de bad kamer voor 23.000 euro en een nieuwe auto van 24.000 euro kon den we van ons spaargeld betalen. Net als de zonnepanelen. En Elke heeft haar eigen auto." Elke: „Ik wil de deur uit kunnen als Rob bijvoorbeeld gaat golfen." Rob: „We zijn met Elkes auto naar Spanje gegaan. Ik had mijn auto net verkocht. Zo spaarde ik bovendien drie maanden wegenbelasting en verzekering uit. We besparen als we 's winters in Spanje zijn ook op gas en elektra. We betalen gemiddeld 160 euro per maand." Elke: „Onze boodschappen doen we in Aken. Ik kan in Duitsland betere bioproducten vinden." Rob: „Dat is maar een kwartier rij den. Mijn hobby is bewaarwijnen kopen, uit de Languedoc. Daar heb ik er een stuk of tachtig van. De flessen uit 1998 zijn nu mooi op dronk. Een genot. Voor dagelijks gebruik koop ik wijn van rond een tientje." Elke: „We drinken niet elke dag een fles, hoor." Rob: „Nee, twee glazen meestal." Elke: „Niet eens. In Spanje is wijn goedkoper, net als biologische boodschappen." Rob: „Ik denk dat het een derde scheelt. In Nederland zijn we aan boodschappen zo'n 150 euro per week kwijt." Elke: „In Spanje maximaal 100 euro." Rob: „En de benzine is in Spanje maar 1,25 euro per liter. Als we in Nederland zijn, tanken we meestal in Duitsland. We sporten ook in Aken. We betalen ieder 400 euro per jaar aan het abonnement." Elke: „We hoeven geen business- kleding meer te kopen. Dat scheelt." Rob: „Vroeger kocht ik alles van Hugo Boss. Dat merk past mij altijd. Laatst kocht ik bij een outiet centrum in Stuttgart een paar broeken. Wat onderbroeken erbij, voor in totaal 350 euro. Ach, de kast puilt uit. Ik wil minderen met dure kleding." Elke: „Ik ook." Rob: „We zijn het vaak met elkaar eens. Ik geloof in Elke, mijn derde vrouw. De andere twee zijn helaas te vroeg overleden." <1 O-€2000 €2000-03500 €3500-€5000 €5000 of meer Tekst EDITH ANDRIESSE Foto MARCEL VAN HOORN E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Elke König (58) Orthomoleculair voedingsadviseur Rob Zwanenburg (65) gepensioneerd assistent-lucht verkeersleiding Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Elke: „Een flipover voor op tafel. Ik gebruik hem nooit, zonde van die 150 euro." Rob: „Een vijver installatie. Die kostte 1800 euro, maar werkte niet goed. Ik heb 'm in middels verkocht." Beste koop Elke: „De blender. Die gebruik ik veel meer dan de sap centrifuge." Rob: „Het huis. We kochten deze wo ning in 2002 voor 489.000 euro. De tuin en het uitzicht zijn prachtig." 201 zaterdag 18 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 84