'JE HOEFT HIER TENMINSTE NIET VOOR ALLES IN DE RIJ TE STAAN' magazine 19 Cameraman/animator Kristian Funke (34) verhuisde in maart met zijn vriendin Cathelijn Wagener (30) van Amsterdam naar Arnhem. „Ik zeg je eerlijk: het liefst had ik gewoon nog steeds in Amsterdam gewoond. Het is toch de plek waar het allemaal gebeurt. Maar toen we na jaren huren een huis konden kopen, ontdekten we al snel: die hui zenmarkt in Amsterdam, dat is pure fucking chaos. Omdat mijn vriendin al in Arnhem werkte, was de keus snel ge maakt: het werd Arnhem. Voor een normaal bedrag kochten we een mooi huis uit 1875. In de binnenstad, 168 vierkante meter, met hoge plafonds en van die balken. Als we op een vergelijkbare plek in Amster dam zo'n huis hadden gewild, hadden we zeker een miljoen moeten aftikken. Dat lukt ons natuurlijk nooit. En, wat ook fijn was: we hadden gewoon be denktijd toen we ons huis kochten. We konden zelfs onder de vraagprijs bieden. In Amsterdam is dat op het moment ondenkbaar. Ik ga niet doen alsof het allemaal makke lijk is: onze vriendengroep zit nog steeds in Amsterdam en die mis ik af en toe wel. Maar ja, dat drie keer per week samen bier drinken werd al minder. Als we vroeger met drie man op een terras zaten, kwam er binnen een uur zeker vijftien man opdraven. Dat ge beurt nu niet meer. Er kwamen kinderen, we werden ouder, je kent het wel. Gelukkig ben ik nog zeker eens per week in Amsterdam en blijf ik nu eens bij de ene vriend en dan weer bij de andere logeren. Zo zijn er ook genoeg voordelen aan deze situatie. En Arnhem is dan geen Amsterdam, maar het is zo gek nog niet. Zo hoef je hier op een festival niet eindeloos in de rij te staan voor een biertje of een koffie. Alhoewel, schrijf dat maar niet op, straks komt heel Amsterdam hierheen en staan we alsnog in de rij!" Riant Kristian Funke kon voor een 'normaal' be drag een mooi huis uit 1875 kopen, inde Ar- hemse binnen stad, 168 vier kante meter groot en met hoge plafonds. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83