TU-student filmt stiekem vrouwen op het toilet II LJ H 7 ELFSTEDENTOCHT WATER VERVUILD Zo'n duizend 'meezwemmers' zouden langeafstandskam- pioen Maarten van der Weijden dit weekend bijstaan tijdens zijn tocht langs de Friese elf steden. Maar het water is verontreinigd. De tocht mag niet ten koste gaan van de gezondheid van onze meezwemmers De Delftse student had een came raatje in een koffiebekertje verbor gen op de wc. „Het cameraatje, waar dus drie meisjes op te zien waren, is onlangs gevonden. We hebben vervolgens kunnen achter halen wie het heeft geplaatst. Het lid heeft bekend en is, op verzoek van de gefilmde personen, in ge sprek gegaan met hen. Tijdens dat gesprek heeft hij spijt betuigd", ver telt Virgiel-voorzitter Thomas Gertsen. „Het is aan de betrokke nen of zij aangifte willen doen; het besluit wat zij nemen zullen wij steunen", stelt Gertsen. Psycholoog De studentenvereniging heeft het incident zelf openbaar gemaakt. „Wat hij heeft gedaan, is volstrekt onacceptabel en keuren wij ten strengste af. Daarom zal het lid niet meer welkom zijn op onze vereni ging. Ook zal hij in gesprek gaan met een psycholoog." De voorzitter van de katholieke studentenclub, met 2000 leden de grootste in Delft, benadrukt dat 'vanaf het begin alle zorg naar de drie slachtoffers is gegaan'. „Met hen is overlegd wat zij een passend gevolg vonden." Wat hij heeft gedaan is volstrekt onacceptabel en keuren wij ten strengste af De TU Delft kan zich vinden in de 'zorgvuldige' manier waarop Vir- giel met het incident is omgegaan. TU-woordvoerder Michel van Baal: „We vinden het, net als Virgiel zelf, uiteraard onacceptabel gedrag. Daarnaast stellen we het op prijs dat Virgiel de universiteit hierover heeft geïnformeerd en zich open naar de eigen gemeenschap en het bredere publiek opstelt. Voor het moment is onze indruk dat ze het naar behoren afhandelen, maar we willen op korte termijn zeker nog met ze in gesprek." Of de betreffende student blijft studeren aan de TU Delft, weet Van Baal niet. „Studeren is een wettelijk recht voor iedereen. Of de dader hier blijft studeren, daar gaat hij zelf over. Dat weten we nu niet." De Landelijke Studentenvak bond (LSVb) in Utrecht wenst geen commentaar op de affaire te geven. Wel verwijst ze naar de Delftse 'tak' van de bond: de VSSD. Voorzitter Jorino van Rhijn desge vraagd: „De hele studievereniging heeft zich gedistantieerd van de af faire en stelling genomen. Ze zijn begaan met de slachtoffers en laten het aan hen of ze aangifte doen. Lijkt mij prima. Ik heb daar niets aan toe te voegen." Lacherig Virgiel-studente Nicole (18), die ge zien de ophef niet haar volledige naam wil geven, verwoordt de commotie onder de studenten. „Natuurlijk doen heel wat mensen hier lacherig over. Wij in eerste in stantie ook, maar direct daarna denk je: dit is niet fijn, dit hoort niet. Gelukkig is het bij drie slacht offers gebleven en is hij als lid op gestapt. Ja, vind ik voldoende." water ingingen, maar ze zijn nu vooral gericht op het moment dat Maarten langskomt", zegt een woordvoerder. Van der Weijden finisht, als alles goed gaat, maan dagavond rond 19.30 uur in Leeu warden, daar wordt hij dan gehul digd door premier Rutte. Persoonlijke reden Van der Weijden kreeg in 2001 te horen dat hij leukemie had. Na vier chemokuren en een stamcel transplantatie werd hij in 2005 ge nezen verklaard. Drie jaar later won hij een gouden medaille tij dens de Spelen van Peking. Na zijn sportcarrière richtte hij zich op andere zwemdoelen: hij zwom al eens het Kanaal over (heen en terug) en viel het 24 uursrecord aan. Met die tochten zamelde hij ook al geld in voor het KWF. Ook de meezwemmers hebben vaak een heel persoonlijke reden om mee te zwemmen. Velen ver loren iemand aan kanker of kamp(t)en zelf met de ziekte. Maar vooral wilden ze onderzoek naar kanker ondersteunen. Dat laatste doel moeten mensen voor ogen houden, benadrukte burgemees ter Ferd Crone van Leeuwarden gistermiddag. „Er is een prachtig en nog steeds groeiend bedrag in gezameld voor van wetenschappe lijk onderzoek, daar gaat het om." Toen Olympisch zwemkampioen Maarten van der Weijden van morgen heel vroeg (04.30 uur) het water in ging, wist hij één ding ze ker: hij zal bijna 200 kilometer nauwelijks andere mensen in het water zien. De 1000 mensen die in verschillende steden het water in zouden gaan om 500 meter of 2 ki lometer voor hem uit te zwem men, wordt ontraden het water in te gaan, zo werd gistermiddag op een persconferentie bekend. Het waterschap en de GGD vin den het zwemmen niet verstan dig, er zit een te grote concentratie van de E.colibacterie in het water. Doordat het na een lange periode van droogte de afgelopen dagen een paar keer hard regende, spoel den veel vuil, vogelpoep en hon denpoep in een keer het water in. De bacterie kan buikgriep veroor zaken. De zwemmer zelf zegt 'dat er wel voor over te hebben'. Boven- Hstedenzwemtocht dien is hij 'soort van immuun' voor blauwalg, wat door de warmte ook in de Friese wateren aanwezig is. „De ambitie van dit weekend is om zoveel mogelijk geld op te halen. Maar het kan niet te koste gaan van de gezondheid van onze meezwemmers", aldus Van der Weijden op de persconfe rentie. De Olympisch kampioen 10 ki lometer van 2008 is vanochtend in Leeuwarden begonnen aan zijn monstertocht over het elfsteden- parcours. Hij zwemt om geld in te zamelen voor KWF Kankerbe strijding, vorige week stond de tel ler al op ruim zeven ton. Ook de meezwemmers zouden gespon sord worden. De feestjes die gepland staan in de elf steden, gaan gewoon door. „Ze zouden beginnen op het mo ment dat de meezwemmers het zaterdag 18 augustus 2018 Drie vrouwelijke studenten van de TU Delft overwegen aangifte te doen tegen een medelid, dat hen stiekem heeft gefilmd op het toilet van hun studentenver eniging Sanctus Virgilius. De dader, die heeft bekend, is ge royeerd. Peter van de Stadt Delft -Thomas Gertsen (Virgilius) GO Maarten moet in zij n eent j e zwemmen Dokkum mwarden Bolsward Workum Q Hindeloopen Sloten Stavoren Kirsten van Santen Cyril Rosman Leeuwarden Maarten van der Weijden zwemt in drie dagen bijna 200 km om geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker. =s zaterdag zondag maandag 1 Harlingen© Franeker Finish Prinsentuin - Maarten van der Weijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7