Streven naar perfectie Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Groot geluk kan kleine afmetingen hebben, weet Louis van Zoelen (68) uit Rotterdam. Voor de vaste klanten van zijn modelbouwzaak Meijer Blessing bestaat niets mooi ers dan een complex bouw pakket of een technisch hoogstaande modeltrein, met de nieuwste techniek nagebouwd op een schaal van 1:87. „Modelbouw hangt samen met een fascinatie voor techniek. Sommige mensen hebben tuinieren als hobby. Ik heb altijd de techniek willen beheersen." Van Zoelen is eigenaar van een stuk Rotterdamse geschiedenis: een winkel die al meer dan tweehon derd jaar onderdeel van de stad is. Meijer Blessing opent in 1813 de deuren en in 1890 neemt een voor ouder van Louis van Zoelen de zaak over. Vanaf dat moment is de winkel een familieonderneming waar iedere nieuwe generatie het assortiment verandert. Van kleine klokken en orgels tot kinderwagens; iedere Van Zoelen geeft zijn draai aan de winkel. Als Louis de zaak in 1982 van zijn vader overneemt, wordt er speelgoed ver kocht. Omdat hij zelf van modelbouw houdt, plaatst hij ook een paar treintjes en bouwpakketten in de schappen. „Maar als je iets leuk vindt, duik je er steeds verder in en vind je er een klantenkring voor. De zaak specialiseerde zich." Lang zaam maar zeker komt er steeds meer modelbouw materiaal tussen de poppen en waterpistolen, tot Louis in 1996 het laatste speelgoed definitief de deur uit doet. „Modelbouwhobbyisten vinden het niet leuk om door een speelgoedzaak te lopen. Dan voelen zij zich niet serieus genomen." Hoewel menige model bouwzaak het hoofd de af gelopen jaren niet boven water kon houden, weten de klanten Meijer Bles sing nog altijd te vinden. Van kinderen die hun eerste treinset krijgen tot architec ten die hier het materiaal voor hun maquettes halen: de ervaren winkelier staat hen allemaal te woord. „Sommige mensen zijn maanden bezig met een houten scheepje, anderen zoeken jaren naar het juiste model miniatuurauto. Wat ze gemeen hebben, is dat ze allemaal streven naar per fectie." <1 magazine 5 PicoFinish PicoFinish Tekst SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Meijer Blessing, Westewagenstraat 27, Rotterdam 6046

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69