J bit 23 In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Handballer Jari van de Moosdijk (20) maakt sinds een jaar furore in de top van België bij Olse Merksem, waar hij zijn zijn plek wel lijkt te hebben gevonden. 1 OVERZOMEREN MET... JARI VAN DE MOOSDIJK „Als ik een tijdje niet sport ben ik gauw vervelend of druk en gaat het minder op school. Sport geeft mij een soort balans waardoor ik op alle fron ten beter kan presteren. Ik heb ook echt een hekel aan verliezen! Daar door leg ik mezelf best veel druk op waardoor ik vaak met mezelf aan het concurreren ben, als sporter en als persoon. Als persoon kan ik goed met de druk omgaan, maar als sporter gaat dat me nog minder goed af. Dat komt omdat ik als sporter veel meer de drang voel om goed te functione ren, omdat andere spelers ook afhan kelijk zijn van jouw vorm. Met die druk moet ik nog beter leren om gaan." „Toen ik net in België kwam spelen was dat best spannend. Op de taal na is het echt een ander land dan Neder land. Maar als Zeeuw voelde ik gelijk een klik met de Vlamingen. Het is me super goed bevallen en inmiddels voel ik me echt thuis bij Olse Merk sem. We hebben een leuke jonge ploeg waar een goede verstandhou ding heerst en men elkaar respec teert. Ook Piotr Konitz, de trainer/ coach waar ik in Rotterdam al twee jaar onder getraind heb, is naar Merk sem gegaan. Ik wist dus wat ons qua trainingsarbeid en -intensiteit te wachten stond en keek er echt naar uit. Nadeel is wel dat ik mijn vrien den uit Zeeland bijna niet kan zien of opzoeken. We trainen zes keer per week, verdeeld over vier avonden en in het weekend spelen we wedstrij den. Als ik dan zondag thuis ben pro beer ik al mijn huiswerk voor de vol gende week te doen en mijn familie te zien en dan is het alweer maan dag." „Dat Delta Sport/EMM naar de tweede divisie is gepromoveerd vind ik super! Vanwege mijn afstuderen heb ik het niet zo intensief kunnen volgen, maar ik heb wel contact ge had met spelers. Door de promotie kunnen jonge spelers in Zeeland ook op een goed niveau spelen, waar het Zeeuwse handbal weer door groeit. Ook goed om te zien is dat Delta Sport/EMM volgend jaar een jong team heeft met een paar ervaren spe lers en een ervaren coach, dat zorgt voor een goede chemie. Als ik zelf vrij heb probeer ik altijd mee te trai nen bij hen." „In de schaarse weken die wij vrij hebben moeten we het er ook van nemen. Ik ben samen met een maat van me negen dagen naar Marokko geweest, waar we gehiked hebben in het Atlasgebergte. We hebben de hoogste berg van Noord-Afrika be klommen, de Toubkal. Verder heb ben we alles van Marrakesh gezien. Ook ben ik vier dagen naar Noord- Ierland geweest, wat erg mooi was. De overige vrije weken heb ik vooral krachttraining gedaan en hardgelo- pen. Nu is de vakantiepret weer over. We zijn 6 augustus begonnen met de voorbereiding en hebben de eerste week veel trainingen zonder bal ge had." „Ik lig liever een lekker dagje ont spannen op het strand te genieten van Zeeland. Ik ben niet echt een fes tivalganger." PASPOORT Jari van de Moosdijk „Drankje pakken op het terras. Al ga ik wel vaak naar de bioscoop toe." „Dat ligt eraan in welke maand. Als we vakantie hebben lust ik ook wel een lekker biertje. Dat moet ook wel als je in België speelt. Anders een heerlijk bakje koffie, daar houd ik echt van." „In het begin was het wel aangenaam, maar op een gegeven moment krijg je er toch wel genoeg van. Toen we be gonnen met trainen was het nog 30 graden buiten en moesten we in een ongekoelde hal loopoefeningen doen. Toen hadden we het niet echt breed. Gelukkig is de temperatuur nu wat gezakt. Ik was zelfs blij toen het einde lijk ging stortregenen!" Ik lust ook wel een lekker biertje. Dat moet ook wel als je in België speelt „Met Merksem willen we bij de beste vier ploegen eindigen en dus de play- offs voor de BeNeliga bereiken. Dat is zeker haalbaar. De sfeer in ons team is goed en iedereen wil vooruit. Mijn persoonlijke doel is om constanter te worden in de wedstrijden en een vol wassen, dragende speler te worden. Naast het veld heb ik nog een doel. Ik begin namelijk aan mijn Master Stra tegie Management, die ik absoluut wil halen. Het wordt wederom een mooi maar uitdagend jaar!" zaterdag 18 augustus 2018 GO Even op eenzame hoogte Menno Kole Vlissingen Balans België Delta Sport/EMM Jari van de Moosdijk (links) met zijn vriend en een gids (midden) op de top van de Toubkal, het hoogste punt van de Arabische wereld (4167 meter), na een hike van 40 ki lometer. Zomervakantie Festival of strand? Geboren 9 augustus 1997 Woonplaats Vlissingen Sport handbal Terrasje of filmpje op de bank? Lievelingsdrankje Hittegolf - Jari van de Moosdijk BeNeliga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59