Dreigement van bestuur mist uitwerking niet 'Mooi dat we kunnen beginnen' ZEELAND 21 DENNIS DE NOOIJER Bij die sportschool heb ik vooral heel zeilig op een bankje gelegen spelers. Maar het team is ook rede lijk jong en daardoor soms wat fri vool. We zeiden vorig seizoen vaak dat we de bal ook wel eens op de A9 mogen schieten, de snelweg die langs Heemskerk loopt. Gewoon weg rammen als het moet." Raymond Bronkhorst, de trainer, was vorige week dinsdag aandach tig toeschouwer bij het oefenduel tussen Jong Sparta en Hoek. „Ray mond is één van de beste trainers die ik heb gehad. Samen met Gé- rard de Nooijer. Hij staat goed voor de groep, heeft een duidelijke visie en weet wat hij wil. Raymond gaat echt met een ploeg aan de slag en zorgt voor duidelijkheid. Wat ik ook mooi vond: hij kon in een wed strijd na vijf of tien minuten al zien waar we het moeilijk hadden en waar er voor ons kansen lagen. Soms deed hij dan een omzetting, waardoor we ineens meer grip op een tegenstander kregen. Dat vind ik echt knap." Vorig seizoen strandde ADO'20 in de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker. Het duel met Spa kenburg eindigde in 1-1. „We verlo ren met strafschoppen, met 11-10. Dat was echt zonde." Met Hoek heeft hij wel al ervaren hoe het is om ver te komen in de beker. In 2013 leverden zeges tegen achtereenvol gens OJC Rosmalen en HBS het duel met Feyenoord op, in de Kuip. Alleen bleef Van Leiden die avond op de bank, omdat hij niet helemaal fit was. „Die wedstrijd maakte toen heel veel los. Dat willen we graag nog een keer meemaken." Vorige week speelde Van Leiden - die dit seizoen ook assistent van Rogier Veenstra wordt bij JVOZ JO15-1 - in het oefenduel met Goes (2-1-nederlaag) alleen de eerste helft. Na rust zag hij hoe zijn ploeg genoten ver van het gewenste ni veau verwijderd bleven. „Misschien kwam die wedstrijd juist wel op een goed moment", zegt de ervaren Middelburger. „We hebben er aan het begin van de week over gespro ken en daarna een paar keer tactisch getraind. Iedereen staat op scherp." Hoe schat hij de kansen van zijn nieuwe ploeg in tegen zijn oude liefde? „Ik vind dat wij moeten winnen", klinkt het overtuigend. „We spelen thuis en hebben een goede ploeg. Die heeft ADO'20 ook, alleen hebben wij iets meer erva ring. We moeten ervoor zorgen dat dat de doorslag geeft." De snelste tijd op de 100 meter was voor Evan de Schrijver, in 11.49 seconden, voor Pelle Gelder blom in 11.53. De pas vijftienjarige N'ketia Seedo (Meisje C) klokte de vierde tijd overall van 11,91, iets boven haar persoonlijk record van 11.77. De uitslag van de 200 meter leek veel op die van de 100 meter. Evan de Schrijver pakte de winst in 22.77, Pelle Gelderblom (Illion) werd tweede in 22.90 en Aron Schot derde in 23.85. Knappe sprong Bij het verspringen pakte Evan de Schrijver zijn derde overwinning van de avond, met een afstand van 6 meter en 33 centimeter. Tom van den Berg pakte het zilver, door na een knappe sprong van 6 meter en 22 centimeter in de verspringbak te landen. Na drie series 1500 meter klokte Franklin van Anrooy de snelste tijd van 4.03.82. Daarmee bleef hij net boven het baanrecord. In de laatste 300 meter versnelde Van Anrooy en liet medevluchters Jesse Fok- kenrood, Wouter Verstraate en Be- zuayehu Petersen achter zich. Tussen het geweld van de jeugd pakte Frans Bos zijn achttiende Zeeuwse record bij de mannen H70. In 5.36.75 bleef hij ruim onder de tijd van Joop Lasseur. Patrick de Vos liet op de 3000 meter zien dat hij nog steeds goed in vorm is. Hij kwam uit op een tijd van net onder de 9 minuten en bleef Erwin Harmes ruim voor. Bij het discuswerpen ging de overwinning naar Mattijs Mols (49.56 meter) en wierp Janneke Pluimes met 45.18 een baanrecord bij de meisjes B. gen en de Spaanse steden Torremo- linos en Valencia. „In mijn eerste jaar gingen we dus naar Groningen. Op vrijdagavond gingen we na tuurlijk op stap. Bij veel clubs kun je de volgende dag dan rustig aan doen, bij ADO'20 was dat niet het geval. Ik had shotjes zitten drinken met Raymond Bronkhorst, die toen assistent was en nu de hoofdtrainer is. Dat had ik beter niet kunnen doen.... De volgende dag moesten we naar een sportschool. Onder weg is de bus even gestopt omdat ik me niet zo lekker voelde. En bij die sportschool heb ik vooral heel zielig op een bankje gelegen. Dat kreeg ik daarna wel te horen van de trainers. Ik hoorde bij de oudere spelers en moest wel een voorbeeld zijn voor de jonkies." Met het hoofd Dat was hij in het veld overigens wel altijd. Van Leiden werd in zijn tweede seizoen bij ADO'20 aan voerder en promoveerde met de club naar de derde divisie. Daarin werd het afgelopen seizoen knap zevende. „Er had nog wel meer in gezeten. De laatste vier, vijf wed strijden speelden we niet meer in de beste formatie. Dat kostte ons wel punten." Van Leiden werd met elf goals net geen topscorer van ADO'20. „Negen van die elf goals heb ik met het hoofd gemaakt, twee met de voet. Allemaal uit stan daardsituaties. Donny Rijnink, een vriend van me bij ADO'20, stuurde me al een berichtje. Hij gaat er alles aan doen om te voorkomen dat ik vandaag scoor, haha!" Wat voor ploeg krijgt Hoek van daag tegenover zich? Van Leiden: „Van de basis ben ik eigenlijk de enige speler die is vertrokken. ADO'20 is een voetballende ploeg, die over de grond wil opbouwen. Ze hebben veel technisch vaardige jongens, er zit veel beweging in de ploeg en ze hebben goede buiten- zaterdag 18 augustus 2018 GO Dennis de Nooijer zegt genoeg infor matie over ADO'20 te hebben verza meld. „Het is een goede ploeg, met een heel sterk mid denveld", zegt de trainer van Hoek. „We kennen hun wa pens. Het wordt in ieder geval geen makkelijke wed strijd." Met Hoek is hij nu vier weken onder- JK AU Trainer Dennis de Nooijer. weg. „Dat is eigenlijk nog vrij kort. Maar dat heeft ADO'20 ook." Hij hoopt dat het een mooie en zware week wordt voor Hoek. „Als we van ADO'20 winnen spelen we woens dagavond tegen Ge- mert. En zaterdag begint de competitie met de uitwedstrijd tegen Dovo." De Nooijer, die alleen de geschorste Fabian Wilson mist, heeft er zin in. „Het is mooi dat we kunnen be ginnen." - Gert-Jan van Leiden Het dreigement van het bestuur van AV'56 om de Ganzestad baanwedstrijd af te gelasten bij te weinig deelnemers miste zijn uitwerking niet. Meer dan hon derd deelnemers deden gister avond in Goes aan één of meer onderdelen mee. Zo was de 100 meter met vijf series uitstekend bezet. Sjaak Sinke Goes Gert-Jan van Leiden namens Hoek in actie tegen Jong Sparta. fotopim WASLANDER/ORANGE PIC- TURES -Mm Erwin Harmes, hier op archiefbeeld, moest op de 3000 meter zijn meerdere erkennen in Patrick de Vos. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57