O CD O Sterke bezetting in tijdrit 20 ZE TOTO KNVB BEKER Boere matchwinner in duel met Sparta Mobach ziel bekend gezicht zege pakken Tolhoekin achter de derny KNVB BEKER KWALIFICATIERONDE Vandaag komen drie Zeeuwse clubs in actie in de KNVB beker. In deze krant blikken we vooruit. Vandaag in het derde en laatste deel: Gert-Jan van Leiden, die met Hoek een speciale tegenstander treft. In het duel met Sparta werd Tom Boere gister avond meteen matchwinner voor FC Twente. De uit Terneuzen afkomstige spits versierde voor rust zelf een strafschop en stuurde doel man Kortsmit de verkeerde kant op. Boere bracht de stand daarmee op 2-1 en het bleek achteraf de winnende treffer. Istvan Bakx kende een uitstekende start met Go Ahead Eagles. De aanvallende middenvel der uit Vlissingen won met zijn nieuwe club met 5-0 van Jong FC Utrecht. Bij Go Ahead Eagles ontbrak Julius Bliek door een schor sing, die hij vorig seizoen bij FC Dordrecht opliep. Augustine Loof verloor met FC Eind hoven van zijn oude club PSV (2-1). Het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer, die Siebe Schets liet invallen, kwam tegen Hel mond Sport niet verder dan 0-0. In de openingsrit van de Tour de 1'Avenir kwam Jarno Mobach gisteren als 55ste over de meet. De wielrenner uit Philippine, die in de Franse rittenkoers deel uitmaakt van de Ne derlandse selectie, zag de overwinning naar Max Kanter gaan. De 20-jarige Duitser, bij het opleidingsteam van Sunweb ploeggenoot van Mobach, was de sterkste in de massasprint. Op twintig kilometer van de finish werden vier vluchters ingerekend, waarna Kanter de sterkste was. Mobach finishte in het peloton, in dezelfde tijd als de Duitser. Vandaag staat de 144 kilometer lange etappe van Drefféac naar Chateaubriant op het programma. Grand Prix Antwan Tolhoek komt op vrijdag 24 augustus in actie bij de dernyrace, die wordt georgani seerd vanwege het 35-jarig bestaan van de Wielerronde van Zierikzee. De wielrenner uit Yerseke, die in juli zeer verdienstelijk debu teerde in de Tour de France, is één van de zes tien deelnemers aan de dernyrace. Andere renners uit Zeeland zijn Timo de Jong, Wesley Mol, Lars Oreel, Jimmy de Bruin, Eloy Raas, oud-prof Hans Dekkers en Ezra Tolhoek, de zoon van voorzitter Raymond Tolhoek. De wedstrijden achter de derny bestaan uit een rit in lijn, een puntenkoers, afvalkoers en een finalewedstrijd. In 2019 staat in Zierikzee het criterium voor amateurs weer op de rol. Minnaard ijn laatste offici ële wedstrijd voor ADO'20 speelde Gert-Jan van Lei den op 27 mei van dit jaar, uit bij Hercules. „We kwamen met 1-0 voor, maar na een rode kaart waren we kansloos. We verloren met 7-1." Daarna trok de Middelburger de deur na drie seizoenen in Heemskerk achter zich dicht, verhuisde terug naar Zeeland en bereidde zich voor op zijn terugkeer bij Hoek. Met die club speelt Van Leiden vandaag de eer ste officiële wedstrijd van het nieuwe sei zoen. De tegen stander? ADO'20... Op zaterdag 7 juli sliep Gert- Jan van Leiden uit. Toen hij wakker werd zag hij een reeks ge miste op roepen en tientallen Whatsapp-berichten. „Ik wist he lemaal niet dat die ochtend de lo ting voor de KNVB beker was", lacht hij. „Veel jongens van ADO'20 en andere vrienden hadden me meteen een bericht gestuurd. Het is wel bijzonder dat je dan meteen je oude club loot. Ja, misschien had ik ze liever wat later in het toernooi tegen gekomen. Ik gun de club ook wel een mooi bekeravontuur. Maar ik hoop nu toch echt dat dat voor ons is weggelegd." Gert-Jan van Leiden had zijn ja woord al aan ADO'20 gegeven toen bleek dat een terugkeer naar Zee land zakelijk gezien de beste keuze was. Samen met onder an- j deren ReguilloVandepitte en Gi- ovanni Siereveld heeft hij voet- balschool Skills Control de afge lopen jaren steeds verder uitge bouwd. Hij bleek er bijna full time mee aan de slag te kun nen gaan en daardoor was voetballen op ruim twee uur van Middelburg geen optie meer. „Ik heb echt een mooie tijd gehad in Heemskerk", kijkt de lange verdediger terug. „ADO'20 is best wel een grote club, met een mooie jeugdopleiding. De standaardteams spelen allemaal op een goed niveau. Maar tegelijker tijd voelt het ook wel als een soort dorpsclub. Het is gezellig, iedereen praat met elkaar en na een wed strijd staat er vaak een zanger in de kantine. De sfeer is top." Het is ook een club waar alles goed geregeld is. Zo ging Van Lei den ieder seizoen wel op trainings kamp met ADO'20, naar Gronin- Vorig jaar won Remco Grasman uit Emmeloord de ruim 27 kilometer lange tijdrit in Waarde, in 33.06 mi nuten. Speybrouck en De Kok wer den tweede en derde in 34.15. De Belg deed onlangs op de baan in Manchester een aanval op het uur record. Manchester „Twee jaar geleden ben ik erachter gekomen dat tijdrijden me waar schijnlijk ook wel zou liggen. Dat bleek zo te zijn. Daarom ben ik meer op de baan gaan rijden en tij dens het WK voor masters in Man chester heb ik met succes die aanval gedaan. Dit jaar is mijn zoontje ge boren en daarom heb ik wat minder gereden. Het waren vooral tijdrit ten die ik heb gedaan", vertelde Fi lip Speybrouck kort na de recordpo ging in een interview. Zelf voelt de Belg aan dat hij nog steeds sterker is geworden en nu waarschijnlijk een behoorlijke concurrent van Gras man kan worden. De tijdrit van TMZ blijft vooral aantrekkelijk vanwege de lengte van ruim 27 kilometer. „Die zijn er amper in Nederland. Vandaar dat we weer een sterke bezetting heb ben, met enkele uitschieters boven aan. We mogen een aantrekkelijke wedstrijd verwachten", vertelt Leo Bakker, voorzitter van TMZ. De eerste renner, Rob Vos uit Delfgauw, begint vandaag in Waarde om 13.15 uur aan het kar wei. Overigens is het Nederlands kampioenschap voor ID-renners door omstandigheden afgelast. zaterdag 18 augustus 2018 GO VOETBAL WIELRENNEN Jarno Mobach. foto team sunweb WIELRENNEN Bij de Verhage-Lemahieu Cup werden deze week de eerste wedstrijden gespeeld. Aan het toernooi doen dit jaar zes West-Zeeuws- Vlaamse clubs mee: Sluis, Cadzand, IJzendijke, Hoofdplaat, Schoondijke en Oostburg. In het eerste duel in poule A was Sluis met 5-3 te sterk voor Cadzand. In poule B won Schoon dijke met 2-3 van Hoofdplaat. Morgen speelt Sluis tegen IJzendijke, de derde ploeg in poule A. Schoondijke neemt het in poule B dan op tegen Oostburg. De plaatsingswedstrijden van het voorbereingstoernooi vinden volgend weekend plaats in Groede (zaterdag 17.00 uur) en Schoondijke (zondag 26 augustus, als de staat van de velden het toelaat om te spelen). I Tijdens het Eu ropees kampi oenschap voor Grand Prix-rui- ters tot 25 jaar moest Jeanine Nieuwenhuis tij dens de afslui tende Kür op muziek genoe gen nemen met de achtste plaats. De in woonster van Serooskerke kwam met TC Athene tot een score van 75.125 procent. De winst ging naar de Britse Char- lotte Fry met Dark Legend (82.145%). In de derde etappe van de Tour du Limou- sin kwam Marco Minnaard als 25ste binnen. De inwoner van Wemeldinge moest na de 190 kilometer lange rit van Egletons naar Uzerche 17 seconden toe geven op ritwin naar Nicolas Edet. In het al gemeen klasse ment bleef Min naard, die voor Wanty-Groupe Gobert rijdt, zestiende. Hij heeft 38 secon den op leider Edet, die zijn eerste zege als prof boekte. o. Even geen ruimte voor sentimenten _o_ Barry van der Hooft Hoek A Gert-Jan van Leiden in het shirt van ADO'20. FOTO WIM WOBBES/ORANGE PICTURES KT?». Cv». De jaarlijkse individuele tijdrit van TMZ krijgt vandaag in Waarde opnieuw een zeer sterke bezetting. De eerste drie van vorig jaar (Remco Grasman, de Belg Filip Speybrouck en Dylan de Kok) hebben opnieuw ingeschreven en van hen mag weer een felle strijd verwacht worden. Bovendien verbeterde Van Speybroeck in 2015 het uur record op de baan en bracht dit destijds op 48 kilometer en 743 meter. Wim de Vos Waarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56