Campinglife 0 0 O Algenboter en wilde wraps op het Lekker Zeeuws Kindermenu MARGOT 17 Naast de twee kookpitten in onze kleine cara van hebben we in de voortent ook nog een tafel ingericht als soort van buitenkeuken, er staat een kookstelletje. We koken dus best uitgebreid en meestal is het avondeten het moment dat we el kaar allemaal weer zien. Want de Mannen gaan hun eigen gang, al vinden ze meegaan naar de markt af en toe ook leuk. Vaak staat er vis op het menu. Hoogtepunt wa ren misschien wel deze mosselen, die het een maal thuis ook goed doen. Fruit een uitje aan in wat olijfolie en voeg toe een blaadje djeroek poe- roet, wat verse gember, een fijngesneden venkel, een prei en een knoflookteen. Laat alles even smoren. Doe er vier kilo mosselen bij en kook ze kort. Serveer het mosselgerecht met een salade en Frans stokbrood om nog even dat fijne vakantie gevoel vast te houden. Het lijkt wel of het leven op de camping veel makkelijker en in ieder geval simpeler is dan thuis. De boel laten we de boel, de da gen glijden in een soort van roes voorbij en het lijkt wel of alles vanzelf gaat en tijd geen rol speelt. Bij ons staat de hele dag in het teken van eten. In de ochtend met Man op de fiets naar een marktje in de buurt. Meestal is het daar een en al kleur en geur. Daarna lunchen met de zojuist ge kochte, veelal plaatselijke ingrediënten, om ver volgens even uit te buiken op het strand. Je leest eens wat in een boek en af en toe neem je een duik in zee. Dat is het wel zo'n beetje. Ondanks tassen vol meegebrachte hippe zo merkleding loop ik het liefst rond in een kort broekje en een shirt. Dat scheelt weer een hoop was. Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland het is haast misdadig de mayonaise en cock- tailsaus erop te lepelen. We spoelen het weg met een lekker frisse Altozano Verdejo Sau- vignon Blanc. Wat opvalt is dat op de borden geen tierelan tijntjes als schuimpjes, crèmes of bloemen lig gen. Hier geen trendvolgers, de producten zijn de ster. Zo komt mijn gebakken griet heel puur, met enkel een mousselinesaus met mos terd, een pasta met groene pesto en een salade. De griet is heerlijk vlezig, de saus had frisser gemogen. De pasta is lekkerder dan in menig Italiaans restaurant. Ook van de salade worden we vrolijk. Hoe vaak krijg je geen kleffe sla uit zak met voorgesneden wortels, die vooral als bordvulling dient? Auberge des Moules ser veert knapperige kropsla, met olie en azijn, radijssoorten en frisse tomaat. Mijn tafelge noot doet zich te goed aan een dampende pan mossels. Ze zijn goed dit jaar, concluderen we. Groot, sappig en barstensvol smaak. Het kook vocht drinken we het liefst op. Het dessert van karamelijs, perzik en schuim van framboos lepel ik gulzig op. Al is de mousse van karamel licht als vislood. De panna cotta met zomerfruit aan de overkant van de tafel is fris, fruitig en heerlijk romig. Eveneens een verdiende afsluiter. Na een uur of vier tafelen, maken we de ba lans op. Auberge des Moules staat na vijftig jaar nog steeds hoog op de ladder van Zeeuwse visrestaurants, zoveel is duidelijk. Een kortgerokte serveerster wappert inmid dels nieuwe kleden over de tafels. Want mor gen zitten hier opnieuw 140 visliefhebbers. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Vaak staat er vis op het menu. Hoogtepunt waren misschien wel deze mosselen, die het eenmaal thuis ook goed doen. OOSTKAPELLE Er wordt deze vakantie druk gekookt door kin deren. Nee, geen gewone ge rechten maar spannende hapjes met bijzondere Zeeuwse ingre diënten. Kinderen krijgen zo een andere kijk op eten en leren di verse smaken kennen. Inmiddels is het een heus project binnen het programma Jong Le ren Eten van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit en wordt het Yammy- yammy-menu na een kook- en proefreis door Zeeland op 5 ok tober met een online platform officieel gelanceerd. Maar eerst gaan kinderen aan de slag om ge rechten te maken en te kijken of ze wel lekker genoeg zijn om dan gepresenteerd te worden. Hoe leuk is het om kinderen aan de slag te zien gaan met het maken van algenboter of kapi teinsbrood met daarin verse kruiden, gedroogd fruit, noten en kaneel? Pizza's met een bo dem van Zeeuwse vlegel, belegd met kruiden, wieren en padden stoelen stonden afgelopen week in Terra Maris op het menu. Daar was Conny Schoenmakers een 3 van de chefs die de kinderen be geleidde bij het koken. „Ik leg graag uit waar kruiden en wie ren vandaan komen en laat ze er natuurlijk veel van proeven", vertelt ze. „Niet alleen de kinde ren maar ook hun ouders." Neem bijvoorbeeld deze wilde wraps. Besmeer vier wraps met mayonaise. Verspreid er ver schillende kruiden overheen als salie, rozemarijn, watermunt en bieslook, samen met een handje zeekraal. Jong paardenbloem- blad, bloemetjes van de wilde peen en van de cichorei zijn ook lekker. Wel even uitzoeken hoe ze eruit zien voordat je ze plukt. Meekoken bij Terra Maris kan nog vandaag en volgende week. BEOORDELING zaterdag 18 augustus 2018 GO Dat klinkt allemaal niet verkeerd. Neem je iets na? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) A Tara (links), Lize, (rechts) en Lucas (midden) maken span nende hapjes met Zeeuwse ingrediënten, foto dirk-jangjeltema '>-fs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53