25* 16 WEE Auberge des Moules in Philippine doet niet aan tierelantijntjes op het bord. Alles draait om de producten zelf. ETEN AUBERGE DES MOULES, PHILIPPINE •g Be eigen en mossels komen samen in Philippine. Het Mosselmonument, fier middelpunt van het dorp, is deze avond nauwelijks te ontwa ren. Zoveel vierwielers staan bum per aan bumper in het hart van het grensdorp. Vooral zuiderburen leggen aan bij een van de vele mosselrestaurants, in de week dat de eer ste Zeeuwse bodemcultuurmossels boven wa ter gehaald zijn. Met een geel-zwart kenteken ben je ook ge woon welkom bij Auberge des Moules. Een van de chiquere etablissementen in Philip pine, dat met 140 man vanavond bomvol zit. Al bijna vijftig jaar is het restaurant de thuis haven van vis-, schelp- en schaaldieren. „In het najaar hebben we wel meer vlees op de kaart hoor, met name wild", zal eigenaar Joris Jansen na afloop vertellen. Nu is het aantal vleesgerechten tot een minimum beperkt. De zee vormt de kieuwen van Auberge des Mou les. Uiteraard aan de kaart, maar ook de inrichting ademt de zee. Vanuit een vitrine gluurt een gouden haai verlekkerd naar ons. Foto's van stoere vissers hangen aan de muren, mijn ta felgenoot ziet de halfronde bar al in een luxe cruiseschip staan. De diepbruine en fluweelrode kleuren zor gen voor een zeer klassieke uitstraling, die ge holpen wordt door grove gordijnen en de schrootjes aan de muur. We nemen het in ons op als we nippen van een Sanbitter orange, een alcoholvrij aperitief dat oogt als een vlaflip. We mengen het vers- geperste vruchtensap door de soda, zodat een fijne combinatie van bitter en zoetzuur ont staat. Het drankje komt als geroepen, want de amuse van Flammkuchen met dip van ui en kaas is tamelijk droog. We deinen mee naar het Verre Oosten. De sas himi van tonijn en tataki van Noorse zalm is een speels uitstapje tussen de zeer klassieke voorgerechten als gerookte paling en gegrati neerde mosselen. Naar goed gebruik komen de rauwe vissen met een kommetje sojasaus, rijst, wasabi, wakame en flinterdunne inge legde gember. We eten de visjes natuurlijk met stokjes en kunnen er geen genoeg van krijgen. Het zoute van de soja en het licht frisse van wakame, de scherpe en zoete toet sen van de gember, versmelten sensationeel. De scherpe wasabi ontneemt je bijna de adem, maar heeft een tedere tegenhanger in de rijst en de pure smaak van tonijn en zalm. Waan zinnig. De keuken, die vooral gespecialiseerd is in Vlaamse en Franse bereidingen, beheerst de kunst van de Japanse eenvoud voortreffe lijk. Mijn tafelgenoot vist inmiddels naar vlees in zijn kreeft. Met een slab om kraakt hij zelf de scharen. De kreeft is onnoemelijk lekker, HET MENU WAAR REKENING <s> iv£ Philippine st^at zaterdag 18 augustus 2018 GO Sashimi als speels uitstapje tussen de klas sieke gerechten, foto 'sboaz timmermans Chef Tim Haers maakt een Japans ge recht van tonijn en Noorse zalm. Auberge des Mou- les verwelkomt veel Belgen. Auberge des Moules ademt Bob Maes Waar merk je dat aan? En het voorgerecht? Auberge des Mou les heeft in het mosselseizoen drie menu's. Het keuzemenu van drie gangen (45), mosselmenu (drie gangen, 41,50) en het keuzemenu Marie (drie gangen, 36,50). Genoeg keuze is er ook a la carte. Zoals vooraf oesters (3,75), kreeftensoep (14) of steak tartare (16). Naast mosse len, kun je als hoofdgerecht ge bakken paling (26), zeetong (38) of tournedos (29) kie zen. Desserts kos ten rond de 9 euro. •6 0) Auberge des Moules Visserslaan 3 Kasteelstraat Sashimi 18,00 Kreeft 29,00 Mosselen 28,50 Griet 29,00 Dessert perzik 9,50 Panna cotta 9,50 2 alcoholvrije aperitieven 14,00 1 fles water 4,50 4 witte wijn 20,00 2 koffie 8,00 Totaal: 170,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52