4 Uit onderzoek van deze krant blijkt dat in de kliniek van Michael P. drugsgebruik nog aan de orde van de dag is. Bovendien blijven behandelingen uit, zeggen patiënten. Het drugsgebruik is ondanks een ver beterplan van de kliniek niet vermin derd, zegt een van de cliënten. „Het enige wat is veranderd, is dat de dea lers hier niet meer op het terrein rond lopen. Daar speelt de nieuwe beveili ging een rol in. Tegenwoordig pakt ie dereen de trein naar Bilthoven om daar drugs te halen. Speed werd mij per post toegezonden. Ook het ge bruik van en de handel in ritalin is aan de orde van de dag." De handel in ritalin is opvallend, omdat Michael P. naar eigen zeggen tien tot vijftien pillen ritalin had ge bruikt op de dag dat hij Anne Faber om het leven bracht. Destijds kocht hij in de kliniek pillen voor 30 cent per stuk. Die handel zou nog steeds be staan, verklaren patiënten. „Voor pa tiënten bij wie geen adhd is vastge steld en die geen ritalin nodig hebben, heeft het gebruik van ritalin dezelfde oppeppende effecten als het gebruik van speed. En het is sneller uit je bloed, dus dat heeft zeker voordelen", zegt een patiënt. Een ander belangrijk probleem dat wordt genoemd, is het uitblijven van behandelingen. „De behandeling die je hier krijgt, stelt gewoon niet veel voor. Het komt simpelweg niet van de grond", vertelt een andere patiënt die een klacht indiende over het uitblij ven van behandeling. De klachten commissie stelde deze patiënt volledig in het gelijk, blijkt uit documenten die deze krant heeft ingezien. De klachten van cliënten over het gebrek aan behandeling zijn saillant, omdat hiervan ook sprake was bij Mi chael P. Hoewel de inspectie nog on derzoek doet naar dit aspect, heeft de advocaat van P. tijdens de strafzaak van Michael P. gezegd dat de kliniek onvoldoende heeft gedaan in diens behandeling. Zo heeft de kliniek geen zaterdag 18 augustus 2018 GO 'Speed werd mij per post toegezonden' Yelle Tieleman Den Dolder Michael P. tijdens zijn rechtszaak. ILLUSTRATIE RENÉE VAN DEN KERKHOF Exterieur van de kliniek FPA Utrecht in Den Dolder. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4