College uoor Vauo 8 VIJF KUNSTENAARS CBK 'Sensitive structures' is de titel van het 12e Zomeratelier van CBK Zeeland. Vijf kunstenaars maakten ter plekke een wandvullend werk. Eén van hen - Esther de Graaf - gebruikte ook de ruimte zelf. Haal een diploma mavo, havo of vwo via het Vavo Al het werk bestaat uit een verzameling ele menten met een ze kere samenhang. Het sensitieve van elke structuur zit hem in de onvoor spelbare manier waarop de sa menhang tot stand komt. Geen van de kunstenaars werkt met een vast patroon en voorspel bare regels. Esther de Graaf ordent lijnen op het platte vlak van de twee gebogen wanden die de ruimte van het CBK in tweeën de len. Eén van haar tekeningen be staat uit een doorlopende, hoekige lijn die zichzelf op een aantal pun ten kruist. Een boeiend beeld, door de illusie van ruimte die ech ter ongrijpbaar blijft. De uitwerking leidt tot een beeld dat moeilijk te doorgronden is Vanuit de wand gaat De Graaf de échte ruimte in. Zij bouwde, met van aluminiumfolie voor ziene kartonnen stroken, een hoe kige structuur. Ik blijf ernaar kij ken. Het principe van haar aanpak is immers eenvoudig, maar de uit werking leidt tot een beeld dat moeilijk is te doorgronden. Daarmee is de toon van deze tentoonstelling gezet. Op verschil lende manieren laten de kunste naars zien dat iets wat eenvoudig lijkt, in feite veel complexer is dan je op het eerste gezicht denkt. Zo bedekte Denitsa Todorova een wand met een oneindig aantal schakeringen grijs. Daarin dansen ontelbare witte cirkeltjes in hun eentje of in grote dan wel kleinere configuraties. Het kunnen sporen van leven zijn die je door een mi croscoop zou kunnen waarnemen. Maar net zo goed verwijzen ze naar clusters sterren in het heelal. Of naar de banen die ze beschrij ven. Mirthe Klück voorzag ruw can vas van dikke witte verf die door het raster heen sijpelde en toont de achterzijde van de opgespan nen doeken. De verf vormt een mooi contrast met het raster van het doek. Met kleine puntjes bracht zij een tekst aan - 'earthy' - en het jaartal '2or8'. Een extra link naar de ondoorgrondelijke bewe ging van de natuur en de cyclus van leven en dood vormen een aantal takjes die zij in het canvas stak. Waar Klück de vlek als uitgangs punt nam, koos Jorieke Rottier voor de lijn. Zij bouwt structuren die het verder witte vlak transfor meren in een wand van licht waaruit kleur zich verdiept tot vorm. Een grote blauwgroene vorm straalt als een reusachtig ju weel de ruimte in. Op andere plek ken lijkt een warm rozerood door het wit heen te kieren. Rottier voegde drie kleine objecten toe als referentie naar de dagelijkse wer kelijkheid die het uitgangspunt vormt voor haar compositie. Bij Ingrid Greijn is het nog dui delijker hoe de omgeving het startpunt is van haar bijdrage. Uit foto's die zij op haar wandelingen door Middelburg maakte, creëerde zij een verzameling lijnen waarin je architectuur kunt herkennen, maar ook natuur en mensen, geab straheerd tot een subtiele, be weeglijke compositie. Ik ervaar haar aanpak als complementair aan die van Todorova. Zo zijn er meer relaties te leggen tussen de bijdragen. (uoortgezet algemeen uolwassenen onderwijs) scalda.nl/uauo zaterdag 18 augustus 2018 GO Zomeratelier 2018 is visuele ervaring Nico Out Middelburg Zomeratelier 2018, t/m 21/9. CBK Zeeland, Balans 17, Middel burg. Ma. tot vr. 09.00 -17.00 uur. 1e zo v/d maand 13.00 - 17.00 uur. Do. 24/8 om 16.00 uur 'Finissage' in aanwezigheid van de kunstenaars. Zomeratelier 2018 biedt ruim schoots stof tot zien en naden ken. De intakegesprekken vinden plaats van 22 tot en met 29 augustus. Kijk voor meer informatie over het voortgezet algemeen volwassenen onderwijs op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44