Club Ivy in Goes al na negen maanden dicht Geen kampvuur, maar schuimparty TRACTAATWEG 5 Fietsenmakers moetje met een lantaarntje zoeken in Zeeland. Toch heeft eigenaar Patrick Brakman van Neptunus Tweewielers in Cadzand-Bad er weer een gevonden. Dankzij een fietstechniekoplei- ding voor werkzoekenden met een arbeidsbeperking. De 31-jarige Eelco de Croo uit Hoek sleutelt nu in Brakmans werk plaats. Met hem zijn er nog drie anderen aan de slag ge gaan in de fietsenbranche. Eentje zoekt nog een werkgever. Een zesde cursist heeft vooralsnog ge kozen voor een baan in de haven. Komende dinsdag krijgen ze bij Cycle Hub in Middelburg allen hun certificaat Branchestandaard Tweewielers. Ze mogen zich dan fietstechnicus (op mbo-i+ ni veau) noemen. Gekwalificeerd personeel is op de krappe Zeeuwse arbeidsmarkt lastig te vinden. En fietsenma kers helemaal. Dat is een schaarse soort, zeker in West-Zeeuws- Vlaanderen waar de vergrijzing en ontgroening extra hard toe slaan. Terwijl Zeeland inmiddels tot vijfsterren fietsprovincie is ge promoveerd, ontbreekt het aan voldoende handen om die fietsen te repareren en te verhuren. Brakman heeft dat de afgelopen zomer ervaren. „Met zulk mooi weer nemen verhuur en repara ties toe. Het is erg druk. Ik heb al een paar keer klanten moeten te leurstellen. We hadden op dat moment onvoldoende personeel. Natuurlijk wil je iedere klant hel pen, dus dan baal je." Opleiding Zeeland had jarenlang geen fiets- techniekopleiding meer. Brak man: „De dichtstbijzijnde oplei dingslocatie was Bergen op Zoom, totdat die ook sloot. Dan moet je naar Den Bosch of Rot terdam: een hele reis vanuit Zeeuws-Vlaanderen." Brakman gaf de aanzet om de fietstechnie- Elkefietsenzaak schreeuwt om geschoolde krachten kopleiding terug naar Zeeland te halen. „Ik ben niet de enige hoor, elke fietsenzaak schreeuwt om geschoolde krachten." Die oplei ding kwam er vorig jaar. De Tweewieler Academy, een lande lijk trainingscentrum, begon een tweejarige opleiding waarbij de deelnemers een leerwerkplek toebedeeld krijgen. Al gauw haakten UWV Zee land en reïntegratiebedrijf Wende Werkt aan. Want als er al een tekort is aan personeel, waarom zou je werkzoekenden met een (lichte) arbeidsbeper king niet warm maken voor een toekomst als fietsenmaker? In een speciaal ontwikkeld pro gramma zijn werkzoekenden uit deze doelgroep opgeleid en be middeld naar een betaalde baan van minimaal 24 uur per week. Zo is Eelco de Croo bij Neptu nus Tweewielers aan de slag ge gaan. Geschoold als elektrotech nicus kon hij na twee bedrijfson gevallen niet meer in zijn huidige vak functioneren. Hij heeft last van zijn nek en heup. De Hoeke- naar zat een paar jaar thuis, voor dat het UWV hem polste voor de fietstechniekopleiding. „Na een proefplaatsing heb ik via een uit zendbureau hier een contract voor 25 uur per week gekregen. Het is beter dan thuiszitten. Ie wilt toch weer wat doen en ook zelf je geld verdienen. Dit vak is niet al te zwaar, dus dat lukt me goed." Geen spijt Het is nog even wennen, bekent De Croo. De routine moet nog komen en alle techniek, en zeker ook die van elektrische fietsen, is nog geen gesneden koek. „Maar ik heb geen spijt van deze keuze. Ik ben trouwens ook in een ge weldig team terechtgekomen." Zijn 'baas' Brakman is blij met hem. „Zeker. De nood is echter nog niet gelenigd. Ik heb nog twee fietsmonteurs nodig. Dus zegt het voort." GOES Ivy Club Lounge in Goes is per direct gesloten. Zo'n negen maanden na de opening van het café heeft eigenaar Rafaël van 't Kruys de deuren aan de Wijn gaardstraat definitief dichtgedaan. „Het is inderdaad al dicht", be vestigt Van 't Kruys. „De club liep minder dan verwacht. De lounge liep wel heel goed en daar wil ik graag mee verder. Alleen is de ruimte te groot voor alleen de lounge. Dus daarom zijn we nu aan het rondkijken voor een beter ge schikt pand." Van 't Kruys zegt al wel een loca tie op het oog te hebben. „Maar het wordt pas na de zomer voordat dat rond komt. In de zomer zit iedereen toch liever op een terras dan bin nen. Dus dat is nog even afwach ten." Ivy Club Lounge opende no vember vorig jaar. Tot eind septem ber van 2017 zat Podium Goes nog in het pand. De lange droge zomer zorgde voor een unicum bij de Jeugdvakantie- week in Krabbendijke. Voor het eerst ging het afsluitende kamp vuur niet door. In de plaats daarvan werd gisteravond een schuimparty gehouden. „Dit jaar is het de 49e keer dat de vakantieweek wordt ge houden en het is de allereerste keer dat het kampvuur niet doorgaat", vertelde Marlies Krijger namens de Jeugdvakantieweek in Krabben dijke. De reden voor het aflasten van het traditionele kampvuur was de droogte. „Al zou dat risico nu mis schien wel meevallen. Maar we hebben ook heel veel water nodig, omdat we dichtbij een woonwijk zitten. En aangezien de boeren rus tig aan moeten doen met sproeien, leek het ons niet logisch om hier heel veel water te gaan verspillen. Vandaar dat we het kampvuur een jaartje overslaan", adus Krijger. Daarom hadden de Krabben- dijkse kinderen gisteravond een primeur: rond 20.00 uur konden zij losgaan op de schuimparty. tractaatweg.nl/verkeer prove to move zaterdag 18 augustus 2018 Eigenaar Patrick Brakman (r) van Neptunus Tweewielers is blij met Eelco de Croo (I). Aan fiet senmakers is chronisch gebrek. Brakman kan er nog wel twee gebruiken, foto peter nicolai Fietsenmaker uit de UWV-stal Frank Balkenende Cadzand-Bad -Patrick Brakman Willem Adriaansens Krabbendijke In opdracht van de Provincie Zeeland werken we aan een bredere en veiligere Tractaatweg Vanwege werkzaamheden is de Tractaatweg (N62) tot 20 augustus (5.00 uur) dicht vanaf de grens tot en met het kruispunt Molenverkorting. Van maandag 20 augustus (5.00 uur) tot vrijdag 24 augustus (18.00 uur) blijft de westzijde van de kruising Molenverkorting dicht. De Oostpoortweg (N683) van en naar de N62 is dan deels dicht. Er wordt gewerkt aan een nieuwe rotonde en fietspad. De oostelijke op- en afrit en rotonde zijn wel open. Het doorgaande verkeer op de N62 heeft geen last van de werkzaamheden. Omleiding Het verkeer van en naar Westdorpe/ Sas van Gent wordt omgeleid via de N252. Landbouw- en fietsverkeer voor de Molenstraat wordt omgeleid via de Stekkerweg en de Middenweg. Lokaal verkeer van en naar Westdorpe wordt omgeleid via de Eversdam (kruising Zwartenhoek). Om sluipverkeer te voorkomen, staat er een verkeersrege laar op de Eversdam. Wees hoffelijk en volg de instructies van de verkeersregelaar op. Vrachtverkeer van en naar de Axelse Vlakte moet via de kruising Axelse Sassing rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41