Zorgen om schrappen van evenementen 3 TOT 50% KORTING X niet, zegt Ronald Groothaert, team leider sport- en welzijnsaccommo- daties van de gemeente Terneuzen. „Dat komt omdat de zwembaden door bezuinigingen minder lang open zijn. Het record stamt uit 20to: toen kwamen er zo'n 223.000 men sen." De Honte in Kloosterzande kijkt terug op een 'heel mooi' seizoen met 23.000 bezoekers. „Het is een jaar of acht geleden dat we dat aan tal gehaald hebben", zegt beheerder Robert de Goede. De bestuursleden van Stichting Behoud Julianabad in Arnemui- den balen als een stekker: de toe komst van het bad is weliswaar ge red, maar dit jaar kon het nog niet open. „Zo'n zomer als deze had den we juist nodig. Daarmee kun je een financiële buffer opbou wen", zegt bestuurslid Sander de Nooijer. „Ik zie alle zwembaden records breken. Dat hadden we ook zo graag gewild. Het was triest om te zien dat het zwembad er verlaten bij lag, terwijl het dertig graden was. Volgend jaar hopen we weer open te zijn." Meer dan 250 showroommodellen afgeprijsd! voor 5.995,- De Statenfractie van Zeeland Lo kaal maakt zich zorgen over het schrappen van evenementen door de vele regels en hoge kosten. De partij heeft schriftelijke vragen ge steld. De aanleiding daarvoor is het nieuws dat de organisatie van de Halve marathon van Tholen de wedstrijd schrapt, omdat het niet meer loont een evenement te or ganiseren. De Halve marathon meldde deze week op haar website de wedstrijd te annuleren 'door toe genomen regelgeving en de hier uit voortvloeiende kosten'. Zee land Lokaal betreurt dat, want ac tiviteiten zijn voor de provincie een belangrijk. „Bepaalde evene menten zijn voor onze provincie een wervend uithangbord." Het zou jammer zijn als die niet meer georganiseerd kunnen worden, al dus fractievoorzitter Mark Faasse. Zeeland Lokaal wil weten wat Gedeputeerde Staten kunnen én willen doen om ervoor te zorgen dat er toch voldoende evenemen ten doorgaan. De fractie vraagt of het provinciebestuur de regelge ving niet kan vereenvoudigen voor vrijwilligers en organisaties. De partij wil ook weten voor hoe veel evenementen een vergun ning van de provincie nodig is. zaterdag 18 augustus 2018 openluchtzwembaden Aquajoggen in zwembad De Goudvij ver. FOTO'S RUBEN OREEL M Gretha Begthel duikt zeker drie keer per week het water in van zwembad De Goudvijver. MM Luc de Vis ser (7) uit West- kapelle krijgt zwemaanwijzin- gen van beheer der Iris Oom- kens. Sale Showroommodel Clarus, 2,5-zits bank met verstelbare rug en voetdeel. Incl. 2 hoofdsteunen. Van 9.900,- Ook op zondag geopend van 12:00-18:00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping Berden interieur Ab van der Sluis Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39