Lowlands: hier zien we naar uit 32 M BOBBY MILK GEBIT Een van de grootste film acteurs van zijn generatie werd gisteren 75. Hij mag dan wereldberoemd zijn, deze zeven dingen wist u hoogstwaarschijnlijk nog niet over Robert de Niro. Van balkanbeats en britpop tot de grootmoeder van de punk, het muzikale centrum van Nederland ligt dit weekeinde in Biddinghuizen. ZANGERES WERELDHIT GOGOL BORDELLO THE WAR ON DRUGS NILE ROGERS CHIC DMA's PATTI SMITH Ellen Foley (67), die vanavond optreedt in de Amsterdamse Q-Factory, is onbekend van naam, maar bijna iedereen kent haar stem. Ze zong Paradise by the Dashboard Light. Ze schitterde alleen niet in de clip. „Ik denk inmiddels wel dat de meeste mensen weten dat dat mijn stem was. Het zat zo. Het album Bat Out of Heil en de single Paradise by the Dash board Light waren al lang en breed opgenomen en het wachten op de clip duurde erg lang. Op het moment dat die opnames moesten gebeuren, was ik bezig met mijn eigen album Night Out), en met nog andere dingen. Ik kreeg de kans om op Broadway in de musical Hair te spelen, ik kon ook de film doen en ik speelde in een aantal televisieseries." „Nee hoor, want ik wilde niet als achtergrondzangeresje van Meat Loaf de wereld over. Ik wilde op eigen benen staan, me ontwikkelen en daarom was ik met heel veel andere dingen bezig. Karla De Vito, de zangeres die het nummer in de clip playbackte, heb ik nooit iets kwalijk genomen. We zijn goed bevriend. Maar niemand zag dit succes aanko men. Veel, heel veel mensen in onze omgeving kraakten Ik wilde op eigen benen staan en daarom was ik met heel veel andere dingen bezig FILMICOON 75 JAAR zaterdag 18 augustus 2018 GO Even leek de schijnbaar onuitputtelijke energie bron van het Ameri- kaans-Oekraïense Gogol Bordello toch op gedroogd. Na Lowlands 2014 werd het stil. Ging de band uit elkaar? Ge lukkig niet. Gogol Bor dello is vanmiddag terug in de Flevopolder, hope lijk bepakt met een verse dosis maniakale zigeunerpunk en voor zien van de vaste ingre diënten: violen, accorde ons en de op de balkan- beats dansende snor van frontman Eugene Hütz. Wordt The War on Drugs uit Philadelphia de nieuwe grote Ameri kaanse rockgroep of blijft de formatie van Adam Granduciel ieders favoriete indieband? Misschien is Granduciel, die de groep ooit op richtte, niet de charis matische publieksmen- ner die nodig is voor het bespelen van dampende arena's, maar de muziek Op 14 september verschijnt na 26 jaar weer een nieuw album van discofunk- groep Chic. In de tussentijd produceerde frontman Nile Rodgers (65) onder meer voor David Bowie, Diana Ross en Madonna, overleefde hij levensbedrei gende kanker en schreef hij mee aan megahit Get Lucky. Daarop is behalve Daft Punk ook Pharrell Williams te horen. Die speelt vanavond enkele uren later met N.E.R.D. op Lowlands. Komt hij Get Lucky even zingen op het podium van Chic? van The War on Drugs is zo vernuftig en mee slepend dat die morgen avond een volle Alpha- tent zeker aan moet kunnen. Goed nieuws voor wie niet kan wachten tot be roepsruziemakers Noel en Liam Gallagher zich eindelijk hebben ver zoend: het Australische trio DMA's speelt zijn britpop in snerende Oasisstijl bijna beter dan de broers Gallagher. Alsof ze hun hele leven in Manchester woonden in plaats van in Sydney. Liam Gallagher heeft zijn zegen uitgesproken over de DMA's, die hij op Twitter biblical noemde. Voor wie morgenmiddag na bijna drie festivalda- gen vol trendy elektro en hiphop toe is aan een warm nineties-bad. Breed lachend ver scheen de Amerikaanse legende Patti Smith twee weken terug in Paradiso. Tot ze een toeschouwer met z'n mobieltje zag filmen: 'Vertrekken, assbo/e!' Op haar 71ste is Smith nog weinig van haar punkmentaliteit kwijt. En ook niet van haar vo cale kracht, zo bewees ze met donderende ver sies van Because the Night en People Have the Power. Benieuwd hoe de jongste genera tie Lowlandsgangers morgenmiddag de ken nismaking met Godmo- ther of Punk bevalt. Peter van Brummelen en Stefan Raatgever o ey: ze is maar we Dennis Jansen U maakte hits als We Belong To The Night en What'sA Matter Baby, maar op uw meest bekende nummer was u onzichtbaar: Paradise by the Dashboard Light. U zong wel, maar ontbrak in de clip. Hoe kwam dat? Bat Out of Heil werd een van de meest verkopende al bums aller tijden, Paradise by the Dashboard Light een wereldhit. Heeft u spijt? —Ellen Foley Ab Zagt Robert Als kind kreeg De Niro, die opgroeide in de wijk Little Italy in New York, de bij naam Bobby Milk. Hij was broodmager en lijkbleek, omdat hij te weinig zon kreeg. De acteur compen seerde dat iele uiterlijk later met rollen in Raging Buil (foto) en Cape Fear. De Niro neemt als acteur drastische maatregelen om zich in te leven in zijn per sonage. Bekend is hoe hij 30 kilo aankwam voor zijn rol als bokser Jack LaMotta in Raging Buil. Voor Cape Fear{foto) liet hij zijn gebit voor 5000 dollar ruïneren. Het kostte hem 20.000 dol lar om het weer te herstel len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32