Meer stoute poppen brn-r 31 Child's Play (1988) Meet the Feebles (1989) Team America: World Police (2004) Ted (2012) gaat over vooroordelen en discrimi natie", meent Henson in het radio interview. „Ik geloof echt dat je zulke thema's effectiever kan behan delen met humor dan met een wij zend vingertje." Poppenfïlms voor volwassenen; nieuw is het zeker niet. Vooral het Oostblok heeft een lange traditie met het 'genre'. De enige manier waarop daar in de bioscoop kritiek kon worden geuit op het communis tische regime, was met marionetten. Ook in de Verenigde Staten ge beurde het eerder, maar meestal in de cultsfeer. „Dit is de eerste keer dat een grote Hollywoodfilm zich hieraan waagt", zegt hoogleraar populaire cultuur Dan Hassler-Forest van de Universi teit Utrecht. Hassler-Forest ziet het begin van een trend. We kijken meer Ik wilde echt de grenzen opzoeken. Als je dit doet, moet je er ook vol voor gaan en meer naar Netflix waar we via al goritmes films en series krijgen voorgeschoteld die ons persoonlijk aanspreken. Zo kom je vaak bij titels uit die afwijken van de gemiddelde blockbuster. „Beter iets geks dan iets normaals dus. Hollywoodstudio's spelen daar op in door films te pro duceren die je voorheen meer in de culthoek aantrof. De originele hor rorfilm Get Out van vorig jaar bij voorbeeld of nu The Meg (over een mensenverslindende reuzenhaai, red.). Net als The Happytime Murders zoiets ging in de jaren 90 direct naar de videotheek. Nu zie je ze ook in de bioscopen. Ik zie dat steeds meer wordt gegokt op de 'aparte' film." 2 of 3 dagen 4*-hotel in UNESCO-stad Brugge zaterdag 18 augustus 2018 GO Schunnige A Wie is de moordenaar van de pluchen poppen in de seksshop? Dat is de centrale vraag in The Happytime Murders. fotostxentertainment Mark Wahlberg raakt bevriend met een van de buitenkant zeer aaibare teddybeer. Deze Ted (met de stem van Family Guy-bedenker en acteur Seth McFarlane) heeft een voorkeur voor hasj, bier en prostituees. Werd een hitje en kreeg een vervolg in 2015. De moordende pop Chucky be zorgde menig kijker slapeloze nach ten. De film en zijn talloze vervolg delen werden vaak beschuldigd van het aanzetten tot geweld onder kin deren. Zo zouden twee Britse tie ners bij het ombrengen van een peuter in 1993 zijn beïnvloed door Child's Play 3. In deze perverse variant van The Muppet Show spelen onder meer een rat die pornofilms maakt, een manisch depressieve olifant en een konijn met aids. Ranzig, zelfs voor doorgewinterde cultfilmfans. Van niemand minder dan The Lord of the Rings-regisseur Peter Jackson! Dit is wat je krijgt als de makers van South Park met Thunderbirds spe len. Bevat onder meer een verstan delijk beperkte versie van Matt Damon die het opneemt tegen Kim Jung-ll en een minutendurende seksscène waarbij de meest onmo gelijk standjes worden uitgepro beerd. Scènes uit de poppenfilm, waarin seks, drank en gokken de thema's zijn. foto s stx entertainment Brian Henson The Happytime Murders draait vanaf donderdag in de Nederlandse bioscopen Hotel Velotel Brugge -/ l of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel v* Hotel net buiten historisch centrum Bushalte nabij het hotel gelegen Tip: bezoek Prinselijk Begijnhof hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31