Schelden 30 M Laatje speelgoed staan, schuif gezellig aan voor... vloekende, hitsige, agressieveen snuivende poppen. En The Happytime Murders draait straks gewoon in de gemiddelde multiplex bioscoop. Over Emile Roemer: 'Alleraardigste man, als politicus een nat klappertje' GTLigt het trouwens aan die kanjers van vo rige week, of was het niveau van deze groep kandidaten wat aan de lage kant? Spijkers met Koppen-zangeres Hanneke Drenth trok in elk geval het gemiddelde stevig omlaag. Wat mij dan weer bijbleef, was Maarten die tegen Philip zegt: 'Ik kan je verzekeren dat het niet makke lijk is van heroïne af te kicken'. Huh? Van Ros- sem was ooit een junkie? Lijkt me een prima vraag voor de kijkerspost. AvE: De kandidaten waren niet zo vermakelijk als de weken daarvoor, maar ik zie in Philip Huff wel iemand voor de finaleweek. Hij heeft nog maar twee uitzendingen meegedaan, toch voorzie ik dat hij de hele komende week vol maakt. Zul je zien dat hij er maandag meteen uitligt. Dan bied ik volgende week mijn excu ses aan! AvE: Ik denk dat KRO-NCRV afgelopen week veel klachten heeft gekregen over één deelne mer. Weet je op wie ik doel? GTOef, dat wordt gokken. Wouter de Win- ther? Die het ver schopt ondanks het omdopen van Fiep Westendorp tot hitzanger en het ver schil niet zien tussen een krultang en een vibrator? En die tussendoor nog even met spoilers strooit van House of Cardsl 'Ik wilde ooit voor mijn crematie een wraakvideo van drie kwartier opnemen. Maar nu maakt het me helemaal niets meer uit. Al gooien ze me in de achtertuin' AvE: Nee, joh. Anna Gimbrère! Zij gebruikte ongeveer alle denkbare scheldwoorden van drie en vier letters. Zij uitte zich elke uitzen ding opnieuw in minder nette bewoordingen zodra ze iets niet wist of een verkeerd ant woord had gegeven. Dat viel echt op. GT: Niet geregistreerd, erg? Kwam misschien door haar hypnotiserende schoonheid. Mag je zoiets nog hardop zeggen tegenwoordig? Trou wens, Jaike was ook niet vies van een stevige 'fuck' op zijn tijd. Die ontlading toen ze maan dag won.smullen toch? Mooi contrast ook met die stijve opaatjes, Philip en Maarten. AvE: Dat is waar. Anna komt ook de eer toe dat ze een naam heeft bedacht voor een toevallig gegeven juist antwoord. Denk terug aan Pete Philly, die gemeend 'Damn!' riep, waarna dat een van de antwoorden bleek. Of deze week Sergio IJssel, die na een vraag over gazpacho 'koud buffet' riep. Koud is die soep zeker. Anna had bij de vraag over de kopstoot uit de WK-fi- nale van 2006 echt geen idee, lukraak riep ze de naam van een voetballer: Zidane. Toen ze een dag later op deze manier ook goed gokte met het songfestival, bedacht ze spontaan 'het Zidaantje'. en haas in een vie zige lange regenjas bladert nerveus door een pornoblaadje vol lesbische poesjes. In I een ruimte verderop I trekt een octopus aan de uiers van een luid kreunende koe. Dan loopt een in zwart gehuld figuur met een geweer de seksshop binnen en schiet wild om zich heen. De plukken pluche vliegen in het rond. Wie wil deze 'onschul dige' poppen dood hebben? Wie vindt dat Hollywood tegen woordig alleen maar veilig teert op Star Wars en superhelden, zal aan genaam worden verrast door The Happytime Murders. En zich moge lijk kapot schrikken. Want regisseur Brian Henson, zoon van de geeste lijk vader van de Muppets Jim Hen son (2936-2990), trapt het gaspedaal vol in. Deze poppen leren je niet het alfabet. Deze zien we geweld ge bruiken, cocaïne snuiven, seks be drijven en zelfs ejaculeren (en het blijft niet bij een kwakje). „Ik wilde echt de grenzen opzoe ken. Als je dit doet, moet je er ook vol voor gaan", aldus Henson on langs in een uitzending van het Amerikaanse radiostation CBC. Speciaal voor de film werden nieuwe poppen ontworpen, ver wacht dus geen vloekende Kermit de Kikker. „Dit om ver weg te blij ven van iets als de Muppets en om er zeker van te zijn dat je kinderen buiten de deur houdt." Een sequen tie met een zingende penis haalde niet het eindresultaat, maar puur en alleen omdat de grap niet zou wer ken. Pittig taalgebruik Een jonge Henson bezocht geregeld de set van Sesame Street (de origi nele Amerikaanse versie, ook uit de koker van zijn vader). Als een van de weinigen zag hij de poppenspe lers aan het werk en hoe ze tussen de opnames door in soms pittig taalgebruik wat stoom afbliezen. „Dat was natuurlijk stiekem het leukst." Het leidde op volwassen leeftijd tot de lancering van Puppet Up, een improvisatieshow waar het publiek poppenspelers de meest krankzinnige opdrachten voor scènes lieten uitvoeren. Geloof het of niet, The Happytime Murders dient volgens de regisseur - eerder verantwoordelijk voor het kindvriendelijker TheMuppet Christmas Carol en Muppet Treasure Island - ook een hoger doel. De de tectivepiot speelt zich afin een we reld waar poppen naast mensen (Bridesmaids-actrice Melissa McCarthy speelt een hoofdrol) be staan als tweederangsburgers. „Het Concert 1968 op tv Afscheid in museum De slimste fans zaterdag 18 augustus 2018 Gudo Tienhooven ARETHA Omroep NTR zendt vanavond (23.00 uur op NPO 2) het con cert uit dat Are- tha Franklin in 1968 gaf in het Concertge bouw. Het kreeg een legendari sche status, mede omdat ze slechts twee keer optrad in Nederland. ARETHA Er komt een openbaar af scheid van Are- tha Franklin in een museum in Detroit. De don derdag overle den Queen of Soul wordt er opgebaard. Er worden veel be zoekers ver wacht, meer de tails zijn nog niet bekend. Geen zomer zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten op NPO 2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30