Gezelligheid in Gent 29 WIELRENNEN BINCKBANKTOUR A Van der Poel uit leiderstrui KIP UITSLAGEN Vier kansen en niet één keer mee kunnen sprinten voor de zege. Dy lan Groenewegen had gisteren na afloop van de vijfde rit van de BinckBank Tour, waarin hij als vijf tiende over de streep was gekomen, geen zin om de pers te woord te staan. Chagrijnig stapte hij in fi- nishplaats Lanaken de bus van Lotto Jumbo in om vervolgens niet meer naar buiten te komen. Waarom? Niemand die het zeker wist bij Lotto Jumbo. „Een sprinter wil altijd winnen, maar ook al lukt hem dat hier niet, dit blij ft voor Dy lan een super jaar", wilde ploeglei der Nico Verhoeven in ieder geval niet van een rampzalig scenario weten in een ronde die getekend leek voor de sprinters. Spurtbommen Alleen op dag één in Bolsward mochten de spurtbommen gaan voor de hoofdprijs. De volgende drie kansen werden om zeep gehol pen door aanvallers. Op woensdag bleef in Antwerpen een kopgroep met de latere winnaar Taco van der Hoorn voorop. In Ardooie nam Jas per Stuyven een dag later de boel te grazen met een slimme aanval in de laatste kilometer en gisteren op weg naar Lanaken zag opnieuw een groepje hardrijders de kans om voorop te blijven. Magnus Cort Nielsen (Astana) greep die aan om een World Tour zege aan zijn palmares toe te voe gen. Eerder deze zomer won hij ook al een rit in de Tour. De Deen bleef in Lanaken de jonge Nederlander Julius van den Berg voor. „Ik voelde me nog fris, maar deze man wint niet voor niks ook massasprints", troostte de Noord-Hollander, die op 1 juli prof werd bij EF Drapac, zich. Met Cort Nielsen, Alexis Gouge ard, Jonas Rickaert en Van den Berg Ook al lukt het Dylan niet om hier te winnen, dit blijft voor hem een superjaar was het net als woensdag weer een groepje echte hardrijders dat de aanval had gekozen. „We hebben de laatste anderhalf uur vol gas ge geven, maar toch had ik niet ver wacht dat we voorop zouden blij ven", bekende Nielsen eerlijk. „Ik dacht dat het peloton met alle sprinters dat niet nog een keer zou laten gebeuren." Goed gevoel Achter de kopgroep begonnen de klassementsmannen zich in de fi nale te roeren met het oog op het fi- naleweekeinde in Limburg en de Vlaamse Ardennen. Lars Boom mengde zich vlotjes in deze strijd. „Voor het eerst deze week had ik een goed gevoel. Ik moet nog wat tijd goed maken en je weet nooit hoe het nog gaat lopen in de laatste ritten", verklaarde de Brabander zijn strijdlust. Voor ploeggenoot Groenewegen lijkt de BinckBank Tour er op te zit ten. „Wel jammer. Tot dusverre wint Dylan in bijna elke etappe koers wel een rit", zegt Verhoeven. Of hij dat ook in de Binck Bank Tour had kunnen doen, blijft de vraag nu hij op de terugweg is van zijn val in de Tour. „Door die val is hij een beetje achterop geraakt. Dy lan laat hier wel weer een goed ni veau zien. Gisteren zat hij echter verkeerd en vandaag had het geen zin om mee te sprinten." Gratis parkeren t.w.v. 30 per dag! Boek vóór 31 augustus op Kras.nl/LR83284 zaterdag 18 augustus 2018 WIELRENNEN Mathieu van der Poel (foto) is zijn lei derstrui kwijtgeraakt in de Arctic Race of Norway. De Nederlands kampioen ein digde in de tweede etappe over 195 kilometer van Tana naar Kjollefjord slechts als 21ste. Hij moest 1.13 toegeven op de Ameri kaanse ritwinnaar Colin Joyce, die de Nederlander Dennis van Winden net voor bleef. De Deen Mar kus Hoelgaard finishte als derde. Joyce was de snel ste in een kopgroep van elf renners. De Rus Sergei Chernetski eindigde als vijfde en is de nieuwe leider in het algemeen klasse ment. corenaon Circus TENNIS Cincinnati Mannen, achtste finales: Djokovic (Ser/10) - Dimitrov (Bul/5) 2-6 6-3 6-4, Cilic (Kro/7) - Chatsjanov (Rus) 7-6 (5) 3- 6 6-4, Goffin (Bel/11) - Anderson (ZA/6) 6-2 6-4, Del Potro (Arg/4) - Kyrgios (Aus/15) 7-6 (4) 6-7( 6) 6-2, Wawrinka (Zwi) - Fucsovics (Hon) 6-4 6-3. Vrouwen, achtste finales: Halep (Roe/1) - Barty (Aus/16) 7-5 6-4, Svitolina (Oek/5) - Anisimova (VS) 6-4 6-4, Ber- tens (Ned) - Kontaveit (Est) 6-3 2-6 6-3. WIELRENNEN BinckBank Tour, 5de etappe: 1. Cort Nielsen (Ast) 204,4 km in 4.39.50, 2. Van den Berg (Ned), 3. Gougeard (Fra), 4. Rickaert (Bel) +0.29,5. Ewan (Aus) +0.33,6. Pelucchi (Ita), 7. Sénéchal (Fra), 8. Devriendt (Bel), 9. Debusschere (Bel), 15. Groenewegen (Ned). Klassement: 1. Mohoric (Slv) 16.28.51, 2. De Bie (Bel) +0.03,3. Küng (Zwi) +0.22, 4. Vantomme (Bel) +0.28,5. Matthews (Aus) +0.30,6. Van der Hoorn (Ned) 0.32. Arctic Race of Norway, 2de etappe: 1. Joyce (VS) 195 km in 4.20.24,2. Van Winden (Ned), 3. Hoelgard (Noo), 4. Wyss (Zwi), 5. Tsjernetski (Rus). Klassement: 1. Tsjernetski 8.10.34,2. Joyce +0.04,3. Hoelgard +0.05,4. Wyss +0.19,5. Bettiol (Ita) +0.23,7. Van Winden +0.32. Spurtbommen hebben opnieuw het nakijken Voor de derde opeenvolgende dag hadden de spurters in de BinckBank Tour het nakijken. Tot groot chagrijn van Dylan Groenewegen. Ad Pertijs Lanaken Magnus Cort Nielsen wint de vijfde etappe van de BinckBank Tour. fotobelga - Nico Verhoeven (ploegleider) Marriott Ghent Exclusief voor onze lezers: ga naar Kras.nl/LR83284 4-sterrenhotel in de binnenstad ■Gelegen aan de Korenlei Er even lekker tussenuit? Bezoek dan deze veelzijdige stad. Of u nu op zoek bent naar culturele bezienswaardigheden, interessante musea, een dagje winkelen, Vlaamse lekkernijen proeven of een lokaal biertje drinken in een gezellig café... het kan hier allemaal! Dit stijlvolle en luxe hotel ligt in de binnenstad van Gent, direct aan de Korenlei en de rivier de Leie. Het hotel ligt tegenover de Graslei en op loopafstand van de bezienswaardigheden. Het hotel beschikt overeen lift, loungebar, fitnessruimte en restaurant met prachtig uitzicht. U verblijft in een comfortabele kamer. U kunt de binnenstad te voet ontdekken, maar de romantische kanalen en rivieren lenen zich ook uitstekend voor een mooie boottocht. Inbegrepen: verblijf in Marriott Ghent inclusief dagelijks ontbijtbuffet en gratis parkeren t.w.v. €30. Aankomst: augustus t/m 31 oktober 2018 van nu vanaf 3 dagen 1^- 149,- of bel 088-0885 886 o.v.v. reisnummer LR83284 Prijzen zijn vanafprijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29