II harde woorden hoor!' 27 Dolberg is er nog lang niet Ik hoor geruchten over Betis Sevilla, maar ik blijf bij Ajax hoor BLESSURE in Argentinië heb ik nog nooit op zo'n veld gespeeld. Voor de zomer stop heb ik bij Roda JC en PEC Zwolle ook op kunstgras gespeeld. Tegen Roda JC gaf ik twee assists, dus misschien ben ik stiekem wel een goede kunstgrasspeler. Champions League „De doelen zijn duidelijk: we wil len Champions League spelen en kampioen van Nederland worden. Voor dat eerste doel zijn we goed onderweg. Het zal zwaar worden tegen Dinamo Kiev met grote sterke spelers. Tegen Standard Luik was het soms genieten op het veld. Eigenlijk speelde iedereen goed. Het was de beste wedstrijd van ons sinds ik hier ben. Wel grappig dat ik uitgeroepen werd tot man van de wedstrijd. Dat was ook zo na mijn debuut tegen Fey- enoord. Laat ik maar zorgen dat het vaker gebeurt." Toekomst „Die ligt zeker komend seizoen bij Ajax. Ik heb ook de geruchten ge hoord over Betis Sevilla, maar ik blijf bij Ajax hoor. Ik ben hier net en voel me steeds beter op mijn gemak. Of ik later weer terug wil keren in de Primera División? Mijn jaartje bij Real Murcia (sei zoen 2012-2013, red.) was in een andere fase van mijn carrière. Ik zeg heus niet: mijn loopbaan is mislukt als ik daar niet ooit eens terecht kom. Ik heb nu meer ge voel bij de Premier League in En geland. Ooit wil ik als voetballer in de sterkste competitie van de we reld spelen." Van Bronckhorst is geen dictator, laat zonder gêne zijn kwetsbare kant zien en rept altijd over het ge heel, de teamgedachte. En hij telt altijd rustig tot tien. Toen Dirk Kuyt in zijn boek 'het geloof in succes' de rol van de trainer enigszins devalu eerde, kwam de stoom uit zijn oren. Maar Van Bronckhorst liet zich niet verleiden om de voormalig aan voerder een tikje terug te geven in de pers. Pluimen Advocaat vertelde hem ook niet te snel positief te zijn in de pers over prestaties van spelers. Een puntgave voorzet van Bilal Basacikoglu mocht geen reden zijn om pluimen uit te delen voor de camera. Giste ren kwam de vraag of Van Bronck horst niet te positief was na de t-t tegen AS Trencin. Twee duels met de Slowaken, één puntje, vijf goals tegen en slechts één voor. In Zuid- Europa is het vaak reden genoeg om de trainer op straat te zetten. „Maar spelen we een goede wedstrijd, mag ik weer niet positief zijn", zegt Van Bronckhorst. „Teleurstelling heeft de overhand, maar ik kan niet meer vragen van mijn spelers dan dat ik tegen Trencin heb gezien. Daar zijn de jongens positief over." Het past meer bij pakweg FC Den Bosch of Helmond Sport dat een keertje in Europa opduikt en veel kansen creëert. Niet bij de club die een jaar geleden nog landskampi oen was. „Maar het heeft te maken met ons antwoord na twee neder lagen, daar ben ik positief over." Clasie Feyenoord zoekt ook nog een nieuwe leider. Er is kritiek op Jordy Clasie. De grote, kleine leider in de Kuip, dat was hij voor Feyenoord hem in juli 2015 verkocht aan Sou- thampton. Robin van Persie is ook van grote invloed in de kleedkamer. Hij profileert zich op dit moment als iemand met een roze bril. Van Bronckhorst weerspreekt dat hij te soft is. „De harde woorden die mensen misschien willen, vallen echt wel hoor!. Wees daar nou niet bang voor. En iedereen kijkt hier in de spiegel, daar hoeft niemand zich zorgen over te maken." zaterdag 18 augustus 2018 GO Tagliafico in zijn element afge lopen dinsdag in de Arena: weer wordt een speler van Standard Luik hardhandig aan de kant gezet. FOTO VI IMAGES Kasper Dolberg (20) ont breekt ook vanavond tegen VVV nog in de wedstrijdselec tie van Ajax. De Deense spits trainde gisteren samen met Daley Sinkgraven apart van de groep. Trainer Erik ten Hag rekent sowieso de maand au gustus niet meer op Dolberg. Op zoek nog naar een nieuwe spits dan deze transferperi ode? Ten Hag: „Nee, dat niet. Als Dolberg straks weer fit is, hebben we twee volwaardige spitsen. Hij en Huntelaar. Dat is genoeg." Ten Hag zal het elftal dat af gelopen dinsdag overtuigend met 3-0 won van Standard Luik goeddeels in tact houden voor het duel in Limburg. „Het is ook van belang dat er auto matismen in de ploeg komen, maar tegen Heracles hadden sommige spelers echt rust nodig. Elke keer moeten we die balans vinden. Daarover praat ik met de spelers zelf en met de medische staf. Uitein delijk hak ik natuurlijk de knoop door." Nicolas Tagliafico (25) Van Bronckhorst probeert Feyenoord tegen Trencin te sturen. „Ik kan niet meer vragen van mijn spelers." fotovi images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27