jStflTsl te F 25 oude liefde Fortuna Sittard een emotioneel weerzien LLLU BiE, De coaches Hofland en Van Bommel zijn nog altijd als broers Mark: het serieuze. We hadden in die jaren een leuk ploegje bij For tuna met Wilfred Bouma, Jürgen Dirkx en Fernando Ricksen. Pik- kies van een jaar of 18,19 waren we, jongens die ook wel van een stapavondje hielden na een wed strijd. Er was er dan eentje die meestal thuis bleef: Mark. „Ik kan me nog een interview in VI herinneren. Daarin bekende Mark 'geen womanizer' te zijn. Dat klopte. Wij hadden het in de kleedkamer over onze veroverin gen in het café. Mark praatte over voetbal, altijd. Daar plaagden we hem soms wel eens mee. Zeker toen later zijn eerste verkering nota bene de dochter van onze trainer Bert van Marwijk was. Dat volledig voor zijn vak leven, toen al; het zegt alles over de serieuze prof die hij als ventje al was." En waarom hij al snel voor een re cordbedrag (6,5 miljoen gulden) van Fortuna naar PSV ging. Dat die twee grootste voetballiefdes elkaar vanavond treffen, is dus ronduit bijzonder voor Van Bommel. Al is dat niet alleen vanwege zijn verle den als speler bij beide ploegen. Het feit dat Fortuna voor het eerst sinds zestien jaar een eredivisie duel in eigen huis afwerkt, kan je in zekere zin toeschrijven aan de Van Bommels. Bayern München De één, zoonlief, organiseerde in 2009 een oefenduel met Bayern München toen de Limburgse club weer eens op apegapen lag. De an der, pa, leurde met tweedehands Fortuna-dekbedden, Fortuna- shirtjes en voetbalschoenen van clubicoon René Maessen om de noodzakelijke veiling zo interes sant mogelijk te maken. Dankzij de inzet van de twee haalde de toenmalige eerstedivisionist, die exact 200 euro op de rekening had staan, zo'n miljoen euro op. Erelid John van Bommel, bescheiden: „Ach, je doet het voor je club, hè." Het wordt voor hem vanavond, kortom, een wedstrijd waarin hij voor een onmogelijke keuze staat. Moet Fortuna Sittard winnen of PSV? Vermoedelijk is het straks, denkt hij, zijn vaderhart dat het hardst zal kloppen op de volge pakte tribune van het Limburgse stadion. De plek waar Mark van Bommel weer een heel klein beetje beginneling is, zij het nu als trainer. „Ja mooi, hè", zegt zijn va der. „Reken maar dat hij ook in deze job de top wil bereiken. Echt, ik ben zó trots op die jongen." WEDERZIJDS RESPECT zaterdag 18 augustus 2018 Een eerbetoon aan Mark van Bommel in Sittard bij zijn afscheidswedstrijd in 2013. Inzet: als Fortuna-middenvelder tegen over Ajacied Jari Litmanen. FOTO'S PRO SHOTS. VI IMAGES Kevin Hofland, foto proshots EINDHOVEN Vandaag betreedt Mark van Bommel met een twin keling in de ogen het stadion van Fortuna Sittard. „Ik heb dertien jaar bij Fortuna ge speeld en ben er vanaf mijn ne gende groot geworden. Heel veel dingen die kinderen en jonge vol wassenen thuis of op straat leren, heb ik bij de club geleerd", aldus de 41-jarige PSV-trainer. Hij groeide onder meer op met Kevin Hofland, de huidige assis tent-coach van Fortuna. Samen wonnen ze in 1999 nog thuis met 6-4 van PSV, waar Luc Nilis en Ruud van Nistelrooy in de basis stonden. „We hebben in de jeugd en het eerste van Fortuna ge speeld, bij PSV en Oranje. Qua ka rakter lijken we op elkaar." De hardheid en ambitie kenmerkt beiden. Van Bommel: „Ik ben een keer van de training geschopt. De kunst is om daarna gewoon door te gaan." Kevin Hofland heeft nog altijd een goede band met zijn ex-teamge- noot, al decennia lang. „Ik ben trots op Mark omdat hij dit heeft bereikt", zegt de 39-jarige assis tent van Fortuna-trainer René Eijer alsof hij over een oudere broer praat. „Ik ben ervan overtuigd dat hij deze klus ook goed gaat aan pakken. Er zal ook voor PSV wel een keer een zeperd komen in de toekomst, maar er staat nu wel wat in Eindhoven hoor. Bij PSV raakt men niet snel in de war en houdt men vast aan een visie. Dat Bert van Marwijk bij de staf zit, heeft de club ook goed gedaan." Hofland - die jarenlang jeugdtrai ner was bij PSV - vroeg vorig sei zoen voor zijn overstap van PSV naar Fortuna advies aan de ex- bondscoach. „Ik sta achter de keuze om te verkassen uit Eindho ven. Mark heeft nu met Jürgen Dirkx iemand bij zich die scherp is op details en iets rustiger is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25