Voor PSV-trainer wordt het vanavond bij zijn 24 Nog niet zo lang geleden leurde John van Bommel met tweedehands dekbedden om Fortuna Sittard aan extra centen te helpen. Vanavond ziet de vader van PSV- coach Mark van Bommel op de tribune in Zuid-Limburg hoe zijn zoon het ervan afbrengt tegen de club die mede dankzij hen nog bestaat. Kort Poyet Vos wint eerste etappe Marianne Vos (foto) heeft de eerste etappe in de Ronde van Noorwegen gewonnen. In een licht glooiende aankomst in het Noorse plaatsje Mysen bleef de renster van Waow- Deals de Zweedse Emilia Fahlin (Wiggle Highs) nipt voor. De Amerikaanse Coryn Rivera van Team Sunweb werd derde. De 31- jarige Vos mag door haar zege in de ope ningsetappe vandaag de leiderstrui dragen. Bertens naar kwartfinale Kiki Bertens zit bij de laatste acht van het tennistoernooi van Cincinnati. In een partij die vanwege de regen over twee dagen werd gespeeld, versloeg de 26-jarige Wateringse de Estse Anett Kontaveit: 6-3 2-6 6-3. De be ste tennisster van Nederland, zeventiende op de wereldranglijst, moest donderdag vanwege regenval de kleedkamer opzoeken bij een stand van 6-31-4. In de kwartfinale treft Bertens de als vijfde geplaatste Elina Svitolina uit Oekraïne. Real hekelt Inter Milaan Real Madrid is naar wereldvoetbalbond FIFA gestapt omdat Internazionale tegen de regels in Luka Modric (foto) zou hebben be naderd. De Italiaanse club zou meerdere malen hebben gesproken met Modric over een transfer. Onderhandelen met een speler mag alleen als diens contract binnen zes maanden afloopt. De 32-jarige Kroaat heeft nog een verbintenis tot medio 2020. Flitsen Quote van de dag 'Afwachten of ik nog last heb van die crash' Blessure Marchisio Het is dat er al de nodige pindakaasreclame's zijn gemaakt. Anders had één scene uit het voetballeven van Mark van Bommel (41) zich bij uitstek geleend voor zo'n fijn heroïsch spotje. Het jaar 1994 is het en For tuna Sittard oefent tegen een Duitse amateurclub. De middenvelder is tot zijn ongenoegen reserve gezet door trainer Pim Verbeek. Met be traand gezicht staat hij naast de dug-out, het 17-jarige talent met zijn vlassnorretje. „Niet huilen, junkske", troost een toeschouwer. Die vervolgens zegt: „Deine trainer is zo weer vertrokken. En chië wordt later miljonair." Een met de kennis van nu tref fend voorval, passend bij de onver zettelijke inborst van de latere spe ler van PSV (2x), Barcelona, Bayern München, AC Milan en Oranje. Va der John van Bommel, die gisteren 73 werd, kan er best om lachen. „Ty pisch Mark", zegt hij. „'Pap, zoek een andere club voor me, ik blijf geen dag langer bij Fortuna', zei hij in die fase. Eigenlijk deugde er niet zoveel van Mark als voetballer. Al thans, dat vond Verbeek. Gelukkig dachten de meesten er anders over. Mark zelf voorop. Vandaar dat hij al snel zoiets had van: 'Ik knok me te rug'. Het woord opgeven heeft hij nooit gekend. Als speler niet. En nu als trainer evenmin." Apart Het zal een aparte gewaarwording voor hem worden vanavond, in Sit tard, waar zijn zoon als PSV-trainer terugkeert in de stad waar hij als 16- jarige debuteerde in het eerste en nog altijd immens populair is. Het wordt, weet Van Bommel senior, Wedstrijden Het woord opgeven heeft Mark nooit gekend. Als speler niet. En nu als trainer evenmin onmiskenbaar zo'n avond waarop de beelden van vroeger nog weieens door zijn hoofd zullen trekken. Van die middag bijvoorbeeld dat zijn zoon thuis een spelletje ganzenbord van hem verloor. „Ik zie Mark nóg boos naar zijn oma rennen, die bij ons een paar straten verderop woonde", herinnert hij zich. „Ging hij daar hetzelfde spelletje met haar doen. Mark wist namelijk: 'Oma laat me altijd winnen.' Kwam-ie later thuis met zo'n big smile op zijn ge zicht. 'Ik heb tóch gewonnen', klonk het dan triomfantelijk. Dat is Mark." Drankenhandel Een eigenschap waar vader Van Bommel op het veld overigens jaren niets van meekreeg. Bij dranken handel Beckers en Van Bommel, die hij bestierde, gold de zaterdag im mers als drukste dag van de week. En juist op die dag speelde zijn zoon zijn wedstrijdjes. Eerst voor RKW Maasbracht in hun woonplaats, vanaf zijn twaalfde voor Fortuna Sittard. Reden dat John van Bom mel in die jaren vermoedelijk de enige Limburger was die hét talent uit de provincie, nota bene door hem verwekt, nooit zag spelen. Heel soms kon de ondernemer zijn dran kenkar weieens vluchtig aan de kant van een veld zetten. Om er gens vanachter een slootje te zien hoe zijn zoon toen al het spel dic teerde. „Zelfs in die paar minuten zag je zijn karakter. Een winnaar in al zijn vezels." Patrick Paauwe, halverwege de ja ren negentig ploeggenoot van Van Bommel bij Fortuna Sittard, beaamt dat. „Dat Mark nu trainer is, ver baast mij niet. Als jochie viel het me al op hoe bezeten hij was. Heel be rekenend ook, altijd in controle. Mark wist al heel snel hoe het voet balwereldje in elkaar stak", zegt Paauwe. „Nóg een kenmerk van zaterdag 18 augustus 2018 GO WIELRENNEN TENNIS VOETBAL Timo Letschert is terug bij FC Utrecht. De 25-jarige verdediger laat zich een seizoen verhuren door het Italiaanse US Sassuolo. FC Utrecht kan hem volgend jaar definitief inlijven. Cuco Martina (28) verruilt op huurbasis Everton voor Stoke City. De geboren Rotter dammer speelde tot dusver één seizoen voor de club uit Liverpool. Piet Velthuizen is aan een proefperiode begonnen bij AZ. De 31-jarige doelman traint de komende dagen mee in Alkmaar. —Peter Sagan (28) gaat de Vuelta rijden, maar is nog onzeker over zijn gesteldheid na een val in de Tour de France. I Bordeaux heeft coach Gustavo Poyet voor één week geschorst. De straf is het ge volg van harde kritiek van de coach in de pers. Poyet verwijt de club leiding dat transfers niet met hem wor den gecommu niceerd. 3 Kevin De Bruyne (27, foto) kan drie maanden niet voor Manches ter City uitko men. De Belgi sche midden velder bescha digde afgelo pen week op de training zijn kniebanden. Claudio Mar chisio (32) ver trekt na 25 jaar bij Juventus. De kampioen uit Turijn laat weten dat het doorlopende contract met de middenvel der is ontbon den. ^sgrone O o. 0) Van Bommel: het 'jungske' komt terug als miljonair Dennis van Bergen Sittard Mark van Bommel kwam in de jaren 1992-1996 tot 153 wedstrij den voor Fortuna Sittard. Hij scoorde daarin 13 keer. Bij PSV (1999-2005 en 2012-2013) was hij goed voor 197 wedstrijden en 52 goals. -Vader John van Bommel (73)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24