Vechter IÉ Vandaag bij deze krant tP Cjj® Walcheren Patiënten: Geen strenge controle op drugs John Langerak voelt zich een wereldburger magazine Ballerina Michaela DePrince slaapt en droomt weer.'Ik wil een licht zijn voor anderen' Nieuwsmedia Uit onderzoek van deze krant blijkt dat de situatie in de omstreden kli niek nog niet veel is verbeterd. De forensisch psychiatrische kliniek FPA Utrecht in Den Dolder (voor heen Altrecht Aventurijn) raakte in opspraak nadat Michael P. (28) in oktober 2017 werd aangehouden voor de verkrachting van en de moord op Anne Faber. Michael P. verbleef sinds januari 2017 in de kliniek in Den Dolder. Nadat het lichaam van Anne werd gevonden, kondigde toenma lig minister Blok een onderzoek aan naar misstanden bij de kliniek. Het inspectierapport dat volgde, was niet mals. Met name de ma gere personeelsbezetting, het (on)veiligheidsgevoel van cliënten, personeel en omwonenden en het drugsgebruik in de kliniek moes ten snel worden aangepakt. Een verbeterplan van de kliniek werd door de inspectie goedgekeurd. Ze kondigden controles met drugshonden aan. Die zijn er nooit geweest Volgens patiënten is van die voornemens nog niet veel te mer ken. „Het gebruik van drugs en de handel erin is nog steeds aan de orde van de dag", vertelt een pa tiënt die ook vóór de aanhouding van Michael P. in de kliniek ver bleef. „Na zijn aanhouding kon digde de leiding aan dat er een ze- rotolerancebeleid komt en dat alle ZEELAND 11 t/m 19 patiënten streng zullen worden ge controleerd op drugsgebruik. Er werden kamercontroles en contro les met drugshonden aangekon digd. Die zijn er nog nooit ge weest." Kwetsbaar Ook zijn er klachten over het uit blijven van behandelingen. On langs stelde de inspectie dat de personele bezetting als 'kwalitatief kwetsbaar' be schouwd kan worden „In de afgelopen tien maanden heb ik vijf verschillende behandela ren gehad, maar een serieuze behandeling is nog niet van de grond gekomen", zegt een pa tiënt. De FPA Utrecht zegt in een re actie dat de kliniek door de ge beurtenissen rondom Michael P. 'een moeilijke tijd doormaakt'. „Naar aanleiding daarvan is een verbeterplan opgesteld om het vertrouwen te herstellen. De voor gestelde acties in dat verbeterplan worden voortvarend uitgevoerd." P4 Pv FOTO RUBEN OREEL zaterdag 18 augustus 2018 22°C Limburg meeste zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Orde in kliniek van Michael P. nog niet hersteld In de kliniek waar de moorde naar van Anne Faber verbleef, worden volgens patiënten nog steeds volop drugs gebruikt. De aangekondigde strenge contro les blijven achterwege. Boven dien klagen patiënten over het uitblijven van behandelingen door het gebrek aan gekwalifi ceerd personeel. Yelle Tieleman Den Dolder —Patiënt kliniek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1